Sposób na piękne oczy



Okolice oczu jako pierwsze zdradzają nasz wiek i samopoczucie. I nie chodzi tylko o to, że z oczu podobno można wiele wyczytać. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna, dlatego szybko się starzeje oraz łatwo odbija się na niej zmęczenie. Warto więc jak najwcześniej prawidłowo o nią zadbać.

 

Zmarszczki, wiotka skóra, cienie i zapadnięcia to tylko niektóre problemy, które dotyczą okolic oczu. Wszystko to sprawia, że nasza twarz wygląda na starszą i mniej pogodną niż może być w rzeczywistości. Skóra wokół oczu najszybciej się starzeje. Wynika to z tego, że jest kilkakrotnie cieńsza niż w innych miejscach twarzy i dodatkowo jest ciągle wystawiona na promieniowanie słoneczne oraz obciążona ruchem mięśni mimicznych.

Poza tym bez względu na wiek w dolnej powiece mogą prześwitywać naczynka, pojawiać się niestyczne zastoje lub tworzyć zapadnięcia, które powodują, że oczy są podkrążone i zacienione. Niemniej jednak można pozbyć się wszystkich tych przypadłości i przywrócić na długo tej części twarzy dobry wygląd.

Doktor Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium twierdzi, że odmładzanie i korygowanie okolic oczu wymaga precyzji i odpowiedniego postępowania. – Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo cienka, dlatego efekty każdego źle dobranego lub przeprowadzonego zabiegu będą na niej widoczne. Np. tradycyjne wypełniacze takie jak kwas hialuronowy mogą się w dolnej powiece przesuwać lub jako, że jest to sztuczny implant, powodować dodatkowe zastoje i obrzęki. Osobiście stawiam na metody naturalnej regeneracji, które nie tylko dają bardziej estetyczne efekty, ale również poprawiają kondycję skóry wokół oczu na dłużej.




Metoda na wiele problemów

Bez względu na to, czy skóra wokół oczu jest wiotka, pomarszczona i opadająca, czy przez dolną powiekę prześwitują fioletowo-czerwone naczynka lub występuje w niej zapadnięcie, które powoduje, że padające na twarz światło w tym miejscu się załamuje i pod oczami tworzy się cień – skórę trzeba ujędrnić i pogrubić.

Według doktora Marka Wasiluka optymalną terapią jest połączenie działania osocza bogatopłytkowego, lasera frakcyjnego oraz frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. – Takie zestawienie może wydawać się skomplikowane, ale jest w pełni uzasadnione.  Na początku robię zabieg osoczem bogatopłytkowym, które dopinguje skórę do lepszej regeneracji. Sam zabieg nie daje efektów, ale przygotowuje tkankę do pozostałych zabiegów i pozwala im dawać lepsze efekty. Potem stosuję ablacyjny laser frakcyjny lub frakcyjną rf mikroigłową. Laser rozjaśni skórę, odświeży ją i pogrubi, natomiast radiofrekwencja działa głębiej zagęszczając skórę, czyli niweluje jej wiotkość.

Podczas frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej skóra jest nakłuwana i podgrzewana. Dzięki temu, że metoda jest mało inwazyjna z zewnątrz, za to ma mocne działanie w środku jest bardzo komfortowa. Skóra po zabiegu jest jedynie bardzo delikatnie zaczerwieniona, co bez problemu można zakryć makijażem, a naskórek nie złuszcza się.

Można więc bez przeszkód następnego dnia wrócić do codziennych obowiązków. W zależności od nasilenia problemów, w trakcie tego typu terapii, najlepsze efekty można uzyskać powtarzając zabieg dwa lub trzy razy w okresie ok. pół roku. Laser frakcyjny działa bardziej inwazyjnie i złuszcza skórę, odmładzając ją i rozjaśniając. Gojenie się może potrwać tydzień, ale ten zabieg w trakcie terapii wykonuje się tylko raz

Takie połączenie zabiegów oprócz tego, że radzi sobie z wieloma problemami skóry okolic oczu dodatkowo sprawdza się zarówno w przypadku osób stosunkowo młodych (w okolicy 35 roku życia) jak i z bardziej nasilonymi zmianami (po 50 roku życia). Na efekty terapii trzeba kilka tygodni poczekać, ale są one na pewno bardziej długotrwałe (utrzymują się nawet do dwóch lat) i co ważne naprawdę usuwają problem, a nie tylko go maskują, dzięki czemu okolice oczu na nowo wyglądają młodo, zdrowo i naturalnie.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ