Peeling – złuszczanie naskórka



Wracasz do formy na wiosnę? Twoja skóra też potrzebuje intensywnego treningu. Złuszczanie, nawilżanie, regeneracja – zafunduj sobie maraton pielęgnacji i przywitaj wiosnę w pięknym stylu!

Niskie temperatury na zewnątrz, suche powietrze w środku – zima nie oszczędzała naszej skóry. Przesuszona i szara potrzebuje silnego złuszczania i regeneracji – teraz jest na to najlepszy moment.

Dlaczego złuszczamy?

Żeby ochronić się przed chłodem, nakładasz zimą ciepłe ubrania. Twoja skóra robi to samo. Chłodne powietrze drażni ją i wysusza, pozostawiając na całym ciele warstwy martwego naskórka. Po zimie twarz wydaje się szara i ziemista, na przesuszonej skórze rąk pojawiają się podrażnienia i pęknięcia. Aby przywrócić świeżość i naturalny blask, złuszczamy zrogowaciały naskórek. Dzięki temu składniki aktywne zawarte w preparatach lepiej się wchłaniają oraz poprawia się mikrokrążenie skóry.  Paulina Bugno, ekspert Revitacell zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt

– Częste peelingi to inwestycja w przyszłość. W ten sposób pobudzamy w skórze zdolność do naturalnej regeneracji. Co 28 dni przybywa warstw naskórka. Z czasem ten okres wydłuża się do ponad trzydziestu dni. Jeśli nie pobudzamy naturalnych procesów złuszczania, skóra staje się coraz cieńsza, szybciej się starzeje. Dzięki częstym peelingom hamujemy ten proces.

Dlaczego teraz?

Pod koniec zimy skóra aż prosi się o usunięcie warstw martwego naskórka. To pora na intensywne złuszczanie. Ekspozycja słoneczna po peelingach może powodować przebarwienia, dlatego nie zaleca się stosowania ich latem, czy późną wiosną. Właśnie teraz utrzymujące się jeszcze zachmurzenie przy plusowej temperaturze sprzyja silnym zabiegom pielęgnacyjnym.

Jak nie przesuszyć skóry?

Peeling – raz w tygodniu. Najlepiej w połączeniu z aktywnym serum regenerującym. Świetnie sprawdzają się tutaj zestawy Revitacell z unikalnym składnikiem NHAC Biocervin MIC-1, który aktywuje naturalną zdolność regeneracyjną skóry. Najpierw kremowy peeling przygotowuje skórę pod aplikację aktywnej maski, a następnie składniki aktywne serum skutecznie liftingują, zmniejszają przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

Pamiętajmy także, że złuszczanie dotyczy nie tylko twarzy, ale pomoże także innym partiom ciała, często pomijanym w codziennej pielęgnacji. – Dekolt i biust oraz dłonie – to newralgiczne obszary naszego ciała – mówi Paulina Bugno – są wyjątkowo narażone na działanie czynników zewnętrznych i przez to najszybciej przejawiają oznaki starzenia. Warto o nie zadbać zanim wiosenne słońce w pełni rozbłyśnie.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ