Face fitness? Pobudź swoją cerę na wiosnę!



Twoja cera też może być fit! Jednak musisz o nią zadbać kompleksowo – gimnastykuj twarz, dobierz właściwe preparaty pielęgnacyjne i przyjrzyj się swojej diecie. Praca nad piękną cerą niczym nie różni się od pracy nad piękną sylwetką!

Wiosna to doskonały czas aby zadbać o swój wygląd. Kilka tygodni ćwiczeń i diety nie tylko pozytywnie wpłyną na figurę, ale również poprawią stan cery, która po zimie szczególnie potrzebuje intensywnej stymulacji do regeneracji.

Joga twarzy

Odkrywana właśnie u nas joga twarzy, znana była już w starożytnych Indiach. Praktykowała ją też słynąca z urody Kleopatra. Najistotniejszym elementem w przypadku tego rodzaju ćwiczenia jest oddech.  Prawidłowy i świadomy wycisza, pozwala na dotlenienie i oczyszczenie organizmu z toksyn, co działa zbawiennie na kondycję skóry. Z kolei fitness twarzy zapewni poprawę owalu twarzy.

Co z konkretnymi problemami? Opadające policzki można ujędrnić wzmacniając mięśnie podbródka, szyi i brody. W pozycji wyprostowanej, z ramionami swobodnie opuszczonymi w dół, należy głowę przekręcić w prawo, unieść brodę, wzrokiem sięgając sufitu. Następnie rozchylić usta, językiem dotknąć podniebienia i nie zamykając ust, przełknąć ślinę.

Wrócić do pozycji centralnej i wykonać te sami elementy zwracając głowę w lewo. Zestaw powtórzyć 3-4 razy. Stosując odpowiednie zestawy ćwiczeń można zmniejszyć także opuchliznę pod oczami, wygładzić pionową zmarszczkę między brwiami oraz zlikwidować drugi podbródek. Systematyczna codzienna gimnastyka twarzy zwalczy efekty grawitacji i wygładzi cerę.

Pielęgnacja = stymulacja 

Odnowa wewnątrzkomórkowa jest możliwa dzięki odpowiednio skomponowanym preparatom. Najskuteczniej i najbardziej długofalowo działają te zawierające kompleks naturalnych czynników białkowych – na przykład pozyskiwane z opatentowanej linii komórek macierzystych MIC-1.

Zestaw regeneracyjny do skóry twarzy, Revitacell Stem Cells Face Therapy, ma na celu zwalczać oznaki starzenia, aktywować produkcję białek stanowiących naturalne rusztowanie skóry, wzmocnić jędrność skóry oraz zredukować zmarszczki. Kuracja składa się z preparatów na dzień i na noc. Ich skład jest zróżnicowany tak, aby zapewnić regenerację podczas snu oraz ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych w ciągu dnia.

 – Taka kuracja zalecana jest właśnie na wiosnę, gdy skóra twarzy potrzebuje dodatkowej stymulacji do regeneracji. Tak jak metabolizm pobudzamy przez różnego rodzaju ćwiczenia, tak skórę możemy pobudzić do odnowy dzięki właściwym składnikom aktywnym – mówi Paulina Bugno, Kierownik Badań i Rozwoju Revitacell.

 

Menu dla urody

To, co jemy, wpływa na funkcjonowanie całego ciała – w tym na stan naszej cery.  Aby cieszyć się zdrową, świeżą skórą zalecane są regularne kuracje oczyszczające. Podstawą takiej kuracji jest woda. Warto zastąpić nią inne napoje, wypijając przynajmniej dwa litry w ciągu dnia. W codziennej diecie powinny znaleźć się warzywa i owoce. Są cennym źródeł witamin, głównie C i A opóźniającej proces starzenia i będącej cennym przeciwutleniaczem.

Do produkcji przeciwutleniaczy potrzebny jest selen obecny w rybach, orzechach, produktach zbożowych. Za nawilżenie skóry, poprzez zatrzymanie wody w naskórku, odpowiedzialne są kwasy omega-3 i omega-6. Dostarczamy je organizmowi, jedząc ryby, tran, pestki dyni oraz oliwę z oliwek i olej z pestek winogron. Opracowując zestawy posiłków, warto kierować się zasadą prostoty i umiaru. Im mniej przetworzone produkty, pozbawione konserwantów i oparte na naturalnych składnikach, tym lepiej przyswajane są przez organizm. Koncentrując się na rybach, warzywach i produktach pełnoziarnistych, nie wolno rezygnować z chudych mięs, które dostarczają skórze witaminy z grupy B, łagodzące podrażnienia i przeciwdziałające przetłuszczaniu się skóry.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ