Face fitness? Pobudź swoją cerę na wiosnę!



Twoja cera też może być fit! Jednak musisz o nią zadbać kompleksowo – gimnastykuj twarz, dobierz właściwe preparaty pielęgnacyjne i przyjrzyj się swojej diecie. Praca nad piękną cerą niczym nie różni się od pracy nad piękną sylwetką!

Wiosna to doskonały czas aby zadbać o swój wygląd. Kilka tygodni ćwiczeń i diety nie tylko pozytywnie wpłyną na figurę, ale również poprawią stan cery, która po zimie szczególnie potrzebuje intensywnej stymulacji do regeneracji.

Joga twarzy

Odkrywana właśnie u nas joga twarzy, znana była już w starożytnych Indiach. Praktykowała ją też słynąca z urody Kleopatra. Najistotniejszym elementem w przypadku tego rodzaju ćwiczenia jest oddech.  Prawidłowy i świadomy wycisza, pozwala na dotlenienie i oczyszczenie organizmu z toksyn, co działa zbawiennie na kondycję skóry. Z kolei fitness twarzy zapewni poprawę owalu twarzy.

Co z konkretnymi problemami? Opadające policzki można ujędrnić wzmacniając mięśnie podbródka, szyi i brody. W pozycji wyprostowanej, z ramionami swobodnie opuszczonymi w dół, należy głowę przekręcić w prawo, unieść brodę, wzrokiem sięgając sufitu. Następnie rozchylić usta, językiem dotknąć podniebienia i nie zamykając ust, przełknąć ślinę.

Wrócić do pozycji centralnej i wykonać te sami elementy zwracając głowę w lewo. Zestaw powtórzyć 3-4 razy. Stosując odpowiednie zestawy ćwiczeń można zmniejszyć także opuchliznę pod oczami, wygładzić pionową zmarszczkę między brwiami oraz zlikwidować drugi podbródek. Systematyczna codzienna gimnastyka twarzy zwalczy efekty grawitacji i wygładzi cerę.

Pielęgnacja = stymulacja 

Odnowa wewnątrzkomórkowa jest możliwa dzięki odpowiednio skomponowanym preparatom. Najskuteczniej i najbardziej długofalowo działają te zawierające kompleks naturalnych czynników białkowych – na przykład pozyskiwane z opatentowanej linii komórek macierzystych MIC-1.

Zestaw regeneracyjny do skóry twarzy, Revitacell Stem Cells Face Therapy, ma na celu zwalczać oznaki starzenia, aktywować produkcję białek stanowiących naturalne rusztowanie skóry, wzmocnić jędrność skóry oraz zredukować zmarszczki. Kuracja składa się z preparatów na dzień i na noc. Ich skład jest zróżnicowany tak, aby zapewnić regenerację podczas snu oraz ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych w ciągu dnia.

 – Taka kuracja zalecana jest właśnie na wiosnę, gdy skóra twarzy potrzebuje dodatkowej stymulacji do regeneracji. Tak jak metabolizm pobudzamy przez różnego rodzaju ćwiczenia, tak skórę możemy pobudzić do odnowy dzięki właściwym składnikom aktywnym – mówi Paulina Bugno, Kierownik Badań i Rozwoju Revitacell.

 

Menu dla urody

To, co jemy, wpływa na funkcjonowanie całego ciała – w tym na stan naszej cery.  Aby cieszyć się zdrową, świeżą skórą zalecane są regularne kuracje oczyszczające. Podstawą takiej kuracji jest woda. Warto zastąpić nią inne napoje, wypijając przynajmniej dwa litry w ciągu dnia. W codziennej diecie powinny znaleźć się warzywa i owoce. Są cennym źródeł witamin, głównie C i A opóźniającej proces starzenia i będącej cennym przeciwutleniaczem.

Do produkcji przeciwutleniaczy potrzebny jest selen obecny w rybach, orzechach, produktach zbożowych. Za nawilżenie skóry, poprzez zatrzymanie wody w naskórku, odpowiedzialne są kwasy omega-3 i omega-6. Dostarczamy je organizmowi, jedząc ryby, tran, pestki dyni oraz oliwę z oliwek i olej z pestek winogron. Opracowując zestawy posiłków, warto kierować się zasadą prostoty i umiaru. Im mniej przetworzone produkty, pozbawione konserwantów i oparte na naturalnych składnikach, tym lepiej przyswajane są przez organizm. Koncentrując się na rybach, warzywach i produktach pełnoziarnistych, nie wolno rezygnować z chudych mięs, które dostarczają skórze witaminy z grupy B, łagodzące podrażnienia i przeciwdziałające przetłuszczaniu się skóry.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ