Dekoloryzacja to długofalowy proces. Jak przez niego przejść, aby zachować zdrowie włosów? Podpowiada Łukasz Szymczak



Zbliżające się lato i wakacje nastrajają do zmiany fryzury, z reguły na dużo lżejszą i… jaśniejszą. Jak wygląda dekoloryzacja włosów, jeśli jeszcze niedawno cieszyłaś się z ciemnobrązowych kosmyków? Proces zmiany koloru na jaśniejszy to złożona procedura, podczas której w pierwszej kolejności należy zadbać o kondycję włosów. Jak przejść przez dekoloryzację bez uszczerbku na zdrowiu włosów – doradza Łukasz Szymczak, stylista fryzur.

NA CZYM POLEGA DEKOLORYZACJA WŁOSÓW?

#Dekoloryzacjawłosów to zabieg, którym poddaje się włosy farbowane i z reguły ciemne. Dlaczego? Ponieważ usuwa on ciemne barwniki z włosów, które wcześniej były farbowane (preparaty usuwają jedynie sztuczne barwniki z łodygi włosa). Jeśli zabiegi były przeprowadzane w salonie fryzjerskim, to proces ściągania koloru będzie łatwiejszy. Drogeryjne farby do włosów posiadają w swoich składach często niepożądane składniki, np. metale ciężkie, po których ciężko oczekiwać zawsze tego samego zachowania pod rozjaśniaczem. Bo to właśnie przy użyciu rozjaśniacza z dodatkiem oksydantu lub dekoloryzatora dokonuje się zmiany koloru, co najwyżej o parę tonów podczas jednego zabiegu.

– Jeśli włosy są w dobrej kondycji, prawdopodobnie dekoloryzacja potrwa od 2 do 3 wizyt w salonie. Oczywiście w zależności od tego, do jak jasnego koloru klientka chce sprowadzić swoje włosy –
mówi Łukasz Szymczak, stylista fryzur i właściciel sieci salonów Luisse.

Jak wygląda to w praktyce? Włosy czarne rozjaśnia się do ciemnego brązu, a następnej wizycie ciemny brąz do rudawych odcieni. Dopiero w następnej kolejności można myśleć o ciemnych blondach. Czy to sprawia, że klientka skazana jest na niechciany u siebie kolor rudości?

ŚCIĄGNIĘCIE KOLORU TO NIE WSZYSTKO

W momencie uzyskania pożądanej jasności włosów fryzjer nakłada na włosy koloryzację. Dlaczego? Wybawione włosy najczęściej mają żółtawo-pomarańczowo-zielony odcień. Niekiedy włosy rozjaśniają się nierówno, na co może zaradzić jedynie stylista nakładając farbę zgodnie ze sztuką. Idealnie sprawdzają się tutaj także tonery. W procesie dekoloryzacji, kiedy barwnik może dosyć szybko się wypłukiwać, toner położony na włosy nadaje im konkretny odcień (np. chłodny), przy czym jednocześnie położony razem z maską – nawilża włosy.

– Zawsze proponuję jak najbardziej zbliżone naturze rozwiązania, z zachowaniem odrostu w kolorze włosów klientki. Dekoloryzacja może osłabiać włosy, dlatego ważne jest, aby poddawać włosy odpowiedniej pielęgnacji dostosowanej do konkretnego typu włosów oraz pozwolić im odżyć – dodaje stylista. Zdarza się, że kobieta przychodzi do salonu fryzjerskiego chcąc poprawić kolor włosów po wizycie w innym miejscu.

– Kluczem do uniknięcia takich sytuacji jest odpowiednio przeprowadzona konsultacja fryzjerska. Oczywiście chęć zmiany koloru to nie zawsze wynik niezadowolenia z farbowania u innego fryzjera, jednak zdarza się tak, że efekt końcowy nie jest tym, którego klientka oczekiwała na wizycie w innym salonie – podsumowuje.






Poznaj bliżej Łukasza Szymczaka – stylistę fryzur oraz jego autorski concept Luisse.

Wszystko zaczęło się właściwie od marzeń. Już w szkole wiedziałem, że chcę zostać fryzjerem. Często swoje wolne popołudnia spędzałem w zaprzyjaźnionym salonie. Sama tam obecność, klimat miejsca, atmosfera i ludzie sprawiły, że moje marzenie stało się czymś realnym i prawdziwym. Rozbudziło też we mnie myśl, aby pewnego dnia stworzyć miejsce, które będzie wyrażało moją miłość do piękna, odzwierciedlało mój styl oraz przywiązanie do detalu i wysmakowanych wnętrz. Tak właśnie narodziło się Luisse.

Moje marzenie udało się spełnić jedenaście lat temu. Przy ul. Kilińskiego 25 w Łodzi założyłem pierwszy Salon fryzjerski. Luisse symbolizuje lekkość, różnorodność, subtelność, ale też indywidualizm i perfekcjonizm. Łączymy tu klasyczny fryzjerski warsztat z nowoczesnymi technikami. Stawiamy na edukację, poznawanie trendów i korzystanie z najnowszych rozwiązań w dziedzinie fryzjerstwa i pielęgnacji włosów. Nasze usługi i kosmetyki to wyselekcjonowana gama najlepszych produktów dopasowanych do potrzeb klientów i ich włosów. Zdobyte doświadczenie i wyznawane przez nas wartości sprawiły, że powstały kolejno trzy nowe Salony dla kobiet i mężczyzn w Łodzi i Zgierzu.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ