Kompendium wiedzy: aparat lingwalny



U dorosłych pacjentów wady zgryzu koryguje się za pomocą aparatów ortodontycznych. Jedną z dostępnych propozycji jest nowoczesny aparat lingwalny. Czym różni się on od najprostszych aparatów, czyli metalowych?

Spersonalizowany aparat lingwalny, czyli aparat niewidoczny

Elementem wyróżniającym aparat lingwalny jest jego położenie. Mocuje się go na powierzchni zębów, ale od ich wewnętrznej strony. W rezultacie leczenie jest dyskretne – aparat nie jest widoczny dla otoczenia. To doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących. Z reguły to właśnie one chcą zachować profesjonalny wygląd. Aparat lingwalny umożliwia im to przez cały okres leczenia.

Czy każdy gabinet ortodontyczny oferuje aparat lingwalny? Proponują go nowoczesne kliniki ortodontyczne działające w dużych miastach. Jeżeli ortodonta Kraków, Warszawę czy Gdańsk wybrał jako siedzibę dla swojego gabinetu, to z pewnością oferuje spersonalizowane, czyli wykonywane na indywidualne zamówienie, aparaty lingwalne.

Szybkie skorygowanie wady zgryzu za pomocą aparatu lingwalnego

Zaletą aparatu lingwalnego jest możliwość korygowania różnych wad zgryzu. W przypadku mniej skomplikowanych wad zgryzu ortodonta może zaproponować aparat lingwalny Incognito Line. Wyróżnia się on mniejszą liczbą zamków – jest ich 6-8 na łuk. To z kolei podnosi komfort użytkowania aparatu.

Czas leczenia aparatem lingwalnym jest krótszy niż w przypadku zwykłego aparatu. Ma to związek z dwoma kwestiami. Pierwsza to precyzyjna technologia wykonania. Z kolei druga dotyczy personalizacji aparatu. Jest on przygotowywany indywidualnie dla każdego pacjenta. Z tego też względu osobom korzystającym z aparatów lingwalnych rzadziej wyznaczane są wizyty kontrolne w gabinecie ortodontycznym.




Aparat lingwalny – idealny dla osób uczulonych na nikiel

Nie u każdego pacjenta można założyć zwykły, czyli metalowy aparat. Powodem jest uczulenie na nikiel. Tymczasem pierwiastka tego używa się przy produkcji klasycznych aparatów. Jest on wykorzystywany do wykonania m.in. zamków czy łuków. Pacjentom uczulonym na nikiel zaleca się #aparatlingwalny. Ten – w odróżnieniu od klasycznego – jest wykonywany ze złota. Nie ma zatem ryzyka wystąpienia uczulenia.

Aparat lingwalny jest też dedykowany pacjentom chcącym zminimalizować ryzyko wystąpienia próchnicy. Higiena jamy ustnej nie jest utrudniona ze względu na miejsce mocowania aparatu. Pacjenci nie muszą obawiać się nieestetycznych przebarwień czy odwapnień. Mogą one pojawić się po usunięciu aparatu mocowanego z przodu zębów i powodować dyskomfort.

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ