Jak odpowiednio pielęgnować torebkę wykonaną ze skóry ekologicznej?



Skóra ekologiczna to coraz częstszy wybór projektantów w trakcie tworzenia modeli torebek czy butów. Jest bezpieczna dla środowiska, jak i łatwa w utrzymaniu i konserwacji. Wystarczy dobrać tylko odpowiedni środek pielęgnujący, aby zachować jej piękny wygląd.

Ten rodzaj skóry coraz częściej stosuje się jako wersję alternatywną dla tej prawdziwej. Dzięki najnowocześniejszej technologii materiał syntetyczny może przybierać podobny wygląd do skóry naturalnej oraz jej właściwości.

Zalety korzystania z toreb wytworzonych ze skóry ekologicznej

Skóra ekologiczna może być imitacją tej naturalnej. Produkty wykonane z tego tworzywa mogą wyglądać tak samo naturalnie, jak w przypadku ze skóry zwierzęcej. Materiał ten występuje w wielu wariantach kolorystycznych i jego właściwości umożliwiają mu przybierania różnych faktur. Jest to możliwość bardziej charakterystyczna dla materiału syntetycznego niż skóry naturalnej. Co więcej, pielęgnacja ekoskóry jest łatwiejsza niż wyrobów naturalnych. Produkty tego typu są odporne na wodę, elastyczne i mniej wymagające w procesie konserwacji.

Pielęgnacja skóry ekologicznej

W ofercie marki NOBO znajdziecie szeroki wybór torebek wykonanych ze skóry ekologicznej. Aby zachować ich piękny wygląd, należy upewnić się jakie produkty są przeznaczone odpowiednio do tego typu materiału i w jaki sposób można je pielęgnować. Należy pamiętać, aby nie czyścić torebek w pralce, a jeśli zależy ci na dokładnym usunięciu brudu, to warto zanieść je do pralni chemicznej.

Regularne czyszczenie produktów pozwala zmniejszyć widoczność śladów użytkowania materiału oraz uniknąć ich zniszczenia. Cały proces usuwania zabrudzeń należy wykonywać za pomocą miękkiej i suchej ściereczki. Dzięki temu unikniemy dodatkowych niepożądanych śladów na skórze. Jeśli pojawi się plama na torebce, należy wyczyścić ją lekko nasączoną mydłem ściereczką.




Systematyczna pielęgnacja skóry ekologicznej jest bardzo ważna. Moim sposobem jest czyszczenie torebki za pomocą lekko zwilżonej gąbki. Pierwszym etapem jest zanurzenie czyścika w wodzie zmieszanej z szarym mydłem lub płynem do mycia naczyń. Należy pamiętać, aby dokładnie go wycisnąć, tak żeby na produkcie nie powstały zacieki komentuje Joanna Pietrzyk, projektantka łódzkiej marki NOBO.

Na koniec, kiedy dokładnie usunę wszystkie zabrudzenia, torebkę przemywam samą wodą. Kiedy produkt jest umyty, wykorzystuję do czyszczenia suchą ściereczkę do momentu, aż materiał będzie suchy –
dodaje Joanna Pietrzyk, projektantka łódzkiej marki NOBO.

Każdy produkt wykonany ze skóry ekologicznej jest inny. Przed jego czyszczeniem należy nanieść preparat w niewidocznym miejscu i upewnić się, czy na skórze nie tworzą się przebarwienia. Również należy sprawdzić, czy materiał się nie przesusza.

Rekomenduje wykorzystanie oprócz naturalnych produktów, również preparaty specjalnie przeznaczone do czyszczenia i konserwacji ekoskóry. Należy pamiętać, aby środkiem myjącym czyścić torebkę ruchem okrężnym w kierunku środka plamy. Nakładanie substancji w nieumyślny sposób może spowodować powstawanie przetarć – mówi Joanna Pietrzyk.

Pomimo porządnej pielęgnacji torebek wyprodukowanych z materiału ekologicznego należy odpowiednio z nich korzystać. Trzeba pamiętać, aby przechowywać torby w zaciemnionym miejscu. Zbyt długa ekspozycja na słońcu może spowodować przebarwienia koloru. Dodatkowo ciepło wpłynie na zdeformowanie się produktu. Dlatego tak ważne jest, aby produkty trzymać z daleka od punktów ciepła.

O marce NOBO

To Polska marka, która wyróżnia się wysoką jakością oraz nowoczesnym stylem. Design, kolorystyka i wykończenie sprawiają, że torebki NOBO to idealny wybór dla nowoczesnych kobiet, które chcą wyróżniać się z tłumu! W asortymencie marki znajdziecie między innymi: portfele, kopertówki, listonoszki i torby na ramię – wszystkie uszyte z dbałością o każdy najmniejszy szczegół.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ