Pot? Stop!



Choć pocenie się jest absolutnie naturalne, to nieprzyjemny zapach i nadmierne wydzielanie potu mogą poważnie uprzykrzyć nam życie. Wybierz bezpieczną i skuteczną ochronę – zapomnij o problemie potu i poczuj się pewnie w każdej sytuacji. #PotStop

Wszyscy się pocimy. Po co? To naturalna funkcja naszego organizmu, która odpowiada m.in. za regulację jego temperatury, chroni przed przegrzaniem, pomaga usunąć z niego toksyny i zapewnia prawidłowe pH skóry. Pocimy się wszędzie tam, gdzie mamy gruczoły potowe.
A te ostatnie są rozlokowane na całym ciele, nie tylko pod pachami, ale przede wszystkim na dłoniach, a także na stopach, głowie, w okolicach intymnych. Pocenie się jest więc oznaką zdrowia, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Niektórzy z nas jednak mają problem z nadmiernym poceniem albo zbyt intensywnym zapachem. Przyczyny mogą być różne: od stresu, przez zwiększoną aktywność fizyczną po zmiany hormonalne. Co ważne, świeżo wydzielony pot jest zupełnie bezwonny. Problem w postaci nieprzyjemnego zapachu pojawia się dopiero wtedy, gdy do akcji wkroczą bakterie, które rozkładają go na kwas masłowy i mrówkowy, odpowiedzialne za przykrą woń. Proces ten zachodzi zwłaszcza w środowisku ciepłym, wilgotnym, bez odpowiedniego przewiewu… nasze pachy są wręcz idealnym siedliskiem dla rozwoju bakterii!

Na szczęście możemy sięgnąć po pomoc w postaci prawdziwych antyperspirantów, czyli tzw. blokerów potu, np. od marki Etiaxil. Są on dostępne w wygodnej w użyciu formie roll-onu, w trzech wariantach: klasycznym Original, Strong o najmocniejszej formule i najbardziej łagodnym, dedykowanym skórze wrażliwej Comfort.

Wystarczy zaaplikować go wieczorem na czystą, suchą skórę i zostawić do wyschnięcia, a rano zmyć wodą z mydłem. Każdy z nich zawiera chlorek glinu w alkoholowej bazie, który dzięki swoim właściwościom tworzy warstwę żelu, blokującą ujścia kanalików gruczołów potowych, zapobiegając przedostawaniu się potu na powierzchnię – czyli pożywki dla bakterii. Skóra pozostaje więc przyjemnie sucha i świeża nawet do pięciu dni, kiedy to warstwa żelu, w naturalnym procesie złuszczy się razem z naskórkiem. Wtedy należy powtórzyć aplikację produktu.




Dzięki systemowi ochrony i pielęgnacji skóry warianty Etiaxil Comfort i Original są łagodne i bezpieczny nawet dla skóry wrażliwej i w przeciwieństwie do wielu innych antyperspirantów nie powoduje zaczerwienienia i podrażnień. Ciesz się komfortem bez wstydliwego uczucia wilgoci pod pachami i zapomnij o nadmiernym poceniu się nawet do pięciu dni.

Cena: 38,99 pln/15 ml
Wyłączny dystrybutor: Orkla Care S.A.
Produkty dostępne w aptekach i dobrych drogeriach

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ