Centrum Medyczne Damiana przystąpiło do Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19



Centrum Medyczne Damiana dołączyło do Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi. Punkt szczepień został uruchomiony 25 stycznia w przychodni CM Damiana przy al. Zjednoczenia 36 w Warszawie. Obecnie realizowane są szczepienia dla grupy wiekowej 80+ i 70+ zgodnie z kolejnością wyznaczoną przez polski rząd. Łącznie do Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się ponad 6 tys. placówek ochrony zdrowia, które uruchomią ok. 8 tys. punktów.

Obecnie świat zdominowany jest przez epidemię COVID-19 wywołaną przez koronawirusa, a obowiązkiem nas wszystkich jest aktywne angażowanie się w walkę z pandemią. Z tego właśnie powodu dołączyliśmy do Narodowego Programu Szczepień. Wraz z Ministerstwem Zdrowia ustalone zostały ostateczne szczegóły i punkt szczepień przyjmuje pierwszych pacjentów. To kolejna inicjatywa CM Damiana związana z koronawirusem – w październiku ubiegłego roku w 8 miastach Polski utworzyliśmy laboratoria, w których szybko i bez skierowania można wykonać badania w kierunku obecności #koronawirus – komentuje Marek Kubicki, Członek Zarządu Centrum Medycznego Damiana.

Kalendarz szczepień przeciwko COVID-19

Rozporządzenie wydane przez polski rząd ściśle określa kolejność szczepień w naszym kraju. Od 15 stycznia na konkretne terminy będą mogły rejestrować się osoby powyżej 80 roku życia, natomiast między 18 a 22 stycznia zaplanowane zostały szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Po tym terminie rozpoczęły się zapisy osób powyżej 70 roku życia. W dalszej kolejności zostaną zaszczepione osoby między 60 a 70 rokiem życia oraz nauczyciele i przedstawiciele służb mundurowych.

Pacjenci znajdujący się w powyższych grupach otrzymają e-skierowanie na wykonanie szczepień na podstawienie numeru PESEL. Osoby te będą mogły zarejestrować się korzystając z infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia, Internetowego Konta Pacjenta oraz kontaktując się bezpośrednio z Centrum Medycznym Damiana. Każdy pacjent posiadający skierowanie na szczepienie, może je zrealizować w dowolnym punkcie, który należy wskazać podczas rejestracji. Warto również pokreślić, że szczepionka jest finansowana z budżetu Państwa.




Ważne informacje

1. Od 15 stycznia na szczepienie mogą zapisać się osoby, które ukończyły 80 lat.

2. Od 22 stycznia na szczepienie mogą zapisać się osoby, które ukończyły 70 lat.

3. Punkt Szczepień na Covid-19 znajduje się w Centrum Medycznym Damiana, przy Al. Zjednoczenia 36, piętro 1 (w budynku jest winda).

4.
Na szczepienie można zapisać się:
• dzwoniąc na bezpłatny numer infolinii NFZ 989,
• przez Internet, korzystając z Internetowego Konta Pacjenta na pacjent.gov.pl,
• kontaktując się bezpośrednio z Centrum Medycznym Damiana pod numerem telefonu 22 566 22 60.

5. W przypadku spełnienia warunku wieku i braku skierowania na szczepienie (np. w przypadku obcokrajowców), konieczna jest wizyta lekarska celem jego wystawienia.

6. Szczepienie poprzedza kwalifikacja medyczna, przed którą pacjent wypełnia kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby dorosłej przeciwko Covid-19, który można pobrać ze strony www.damian.pl/koronawirus/szczepienia-przeciw-covid-19

7. Od 15 stycznia bez względu na to ile pacjent ma lat, może on zadeklarować chęć szczepienia przeciw #COVID19. W momencie uruchomienia szczepień dla swojej grupy wiekowej otrzyma e-mail z informacją o możliwości zapisu do wybranego przez siebie Punktu Szczepień. Formularz dostępny jest na: www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.damian.pl/koronawirus/szczepienia-przeciw-covid-19 oraz na stronach Ministerstwa Zdrowia www.gov.pl/szczepimysie i www.gov.pl/koronawirus.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ