Jak zwiększyć produkcję kolagenu w skórze i pozbyć się wiotkiej skóry? – jest na to sposób!



Istnieją obszary ciała, które z wiekiem wymagają coraz większej troski. Należą do nich ramiona, brzuch, wewnętrzna strona ud czy okolice kolan – szczególnie narażone na utratę elastyczności i jędrności. Co robić, jeśli wiotka skóra latami nie znika z tych problematycznych partii ciała, a Ty już tracisz nadzieję, że cokolwiek pomoże Ci przywróć jej dawną sprężystość? Pozbądź się tego problemu raz na zawsze, zobacz jak działa Sunekos Body!

Dlaczego pojawiają się obwisłości i wiotkość skóry?

Pojawianie się wiotkości skóry to problem, dotyczący całego ciała, są jednak obszary, które szczególne uwidaczniają te zmiany jak np. ramiona, brzuch, kolana czy wewnętrzna strona ud. To proces nieustanny, związany z naturalnymi konsekwencjami starzenia się organizmu.

Jak do tego dochodzi? Z wiekiem zaczyna ubywać w skórze kolagenu i elastyny – odpowiedzialnych za sprężystość i wytrzymałość skóry. Zmniejsza się również ilość kwasu hialuronowego, w następstwie czego, skóra staje się bardziej sucha. Zauważamy, że zaczyna nieestetycznie zwisać, staje się luźna i traci na jędrności.

Ale to nie wszystko! Jeśli udało Ci się zrzucić zbędne kilogramy (gwałtownie, lub jeśli tych kilogramów było dużo) jest więcej niż pewne, że skóra stanie się w tym obszarze mniej elastyczna. Na nic zdadzą się ćwiczenia – te problematyczne partie ciała, często pozostają oporne na jakiekolwiek zmiany. Jak zatem cieszyć się z utraty kilogramów, jeśli w konsekwencji nabawiliśmy się obwisłości skóry?




Poznaj Sunekos Body!

Medycyna estetyczna zna sposób na problemy, z którymi nie uporasz się za pomocą diety lub ćwiczeń. Sunekos Body, to zabieg przeznaczony właśnie dla tych osób, które borykają się z uporczywymi wiotkościami skóry, wynikającymi z upływu czasu czy utraty kilogramów.

Preparat ten, podawany za pomocą iniekcji, regeneruje macierz pozakomórkową ECM. Zawiera niskiej gęstości kwas hialuronowy oraz opatentowaną sekwencję 6 aminokwasów odpowiednio dopasowanych do potrzeb skóry ciała: Glicynę, L-prolinę, L-lizynę, L-leucynę, L-alaninę i L-walinę, które pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W efekcie zauważamy poprawę elastyczności i jędrności skóry, oraz jej napięcie w obszarze zabiegowym.

Zaplanuj efekty!

Aby osiągnąć najlepsze efekty zalecane jest wykonanie serii 4 zabiegów, w tygodniowych odstępach. Ilość preparatu podawanego podczas wizyty w gabinecie, zależna jest od obszaru oraz stopnia zaawansowania problemu. Zastosowanie Sunekos Body to nadzieja dla osób, które latami borykały się z luźną, obwisającą skórą w określonych partiach ciała. Co więcej, może być on stosowany również prewencyjnie w celu zapobiegania powstawania obwisłości, jeśli planujemy zgubić zbędne kilogramy.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ