Radiofrekwencja mikroigłowa – poznaj sposób na piękno



Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z zakresu dermatologii estetycznej, który charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji i brakiem powikłań. Pozwala na długo cieszyć się efektem liftingująco-ujędrniającym. O jego działaniu opowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez moich pacjentów. Wynika to z faktu, że jest on doskonały dla każdego typu skóry. Ponadto, charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, daje świetne efekty, a przy tym jest bezbolesny. Po jego wykonaniu powrót do codziennych aktywności jest bardzo szybko – de facto po zabiegu mile zaskoczeni pacjenci wracają od razu do pracy, idą po dzieci do szkoły, bądź na zakupy. Warto dodać, że można go również wykonywać na okolice szyi, dekoltu, a także na skórę dłoni. Jest też zabiegiem wykorzystywanym w niwelowaniu blizn, w tym tych potrądzikowych i rozstępów. Wpływa również na zmniejszenie porów i mocno liftinguje — informuje dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz z kliniki Projekt Skóra.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Działanie polega na delikatnym wprowadzeniu przez specjalne urządzenie bardzo cienkich igieł – na regulowaną głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm. Kolejno następuje emisja fal radiowych, które nagrzewają tkankę, ale tak, aby nie doprowadzić do oparzeń. Zabieg nie tylko daje głęboki i termiczny lifting, ale również szybko i skutecznie zwiększa elastyczność oraz wygładza fakturę skóry. Tuż po nim występuje zaczerwienie, które zwykle znika w ciągu kilkudziesięciu minut po zabiegu.




Częstotliwość: Każdy zabieg jest wartością dodaną dla skóry, niemniej jednak, aby utrzymać efekt, zaleca się wykonywanie 2-3 zabiegów w odstępie miesiąca. Czas trwania zabiegu jest zależny od obszaru, który poddaje się leczeniu, zwykle wynosi około 20-40 minut. Dodatkowo należy uwzględnić znieczulenie (około 30-40 minut).

Przypominam swoim pacjentom o odpowiedniej regeneracji skóry po zabiegu. Niezwykle ważne jest używanie wskazanych przez lekarza kremów oraz włączenie właściwej pielęgnacji domowej. To istotne szczególnie w kontekście długotrwałego utrzymania rezultatów i zapewnienia skórze odpowiedniego komfortu – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Opisany w materiale zabieg wykonywany jest w klinice Projekt Skóra.

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ