Liposukcja laserowa, czyli wymodelowane ciało w kilka dni



Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud, bioder czy podbródka potrafi obniżyć samoocenę niejednej kobiety. Często zdarza się, że mimo szczupłej sylwetki, w określonych partiach ciała odkłada nam się tłuszczyk, którego nie jesteśmy w stanie pozbyć się ani zdrową dietą, ani ćwiczeniami. Co może nam pomóc?

Zabieg liposukcji laserowej, dzięki któremu możemy wymodelować ramiona, uda, biodra, brzuch, czy podbródek. Nie jest to jednak sposób na odchudzanie – jego celem jest rzeźbienie, a nie redukcja masy ciała. O szczegółach dotyczących tego zabiegu opowiada dr n. med. Joanna Wiśniewska Goryń, specjalista chirurgii plastycznej, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Damiana.

Zabieg liposukcji stosuje się u pacjentów, którzy nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Obecnie specjaliści mają dostęp do nowoczesnych metod odsysania tłuszczu, dzięki którym efekty można zauważyć szybko, a okres rekonwalescencji skraca się do minimum.

Możliwość powrotu do pracy już po kilku dniach sprawia, że opcja takiej korekty naszego wyglądu staje się jeszcze bardziej kusząca. Szczególnie, że nadal wielu z nas świadczy pracę zdalnie, więc powrót do formy po zabiegu może przebiegać w domowym zaciszu.

Jeden zabieg, dwa efekty

#Liposukcja to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji, czyli krótkim znieczuleniu dożylnym. To bardzo istotne, żeby podczas operacji pacjent był przytomny, ponieważ czasem konieczna jest np. zmiana pozycji ciała. Liposukcja wykonywana laserem typu LipoLife 3G jest niebolesna, a na skórze nie pozostają żadne blizny. Tłuszcz usuwany jest za pomocą specjalnych kaniul wyposażonych w laser, które jednocześnie odsysają tłuszcz i stymulują komórki światłem laserowym. Kaniule wprowadzane są pod skórę przez bardzo malutkie, 3-milimetrowe wkłucia. Ponadto laser, który podgrzewa tkankę podskórną od wewnątrz (do temperatury 43-45 stopni Celsjusza), pozwala na osiągniecie efektu napiętej skóry. W przypadku tradycyjnej liposukcji skóra nie obkurcza się, dlatego zdarza się, że niezbędne jest jej wycięcie, tutaj nie mamy tego problemu. Podczas jednej operacji, która trwa zazwyczaj od jednej do trzech godzin, można wykonać liposukcję maksymalnie dwóch okolic, czyli np. odessać tłuszcz z ud i brzucha – komentuje dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Damiana.




Ze względu na małą inwazyjność zabiegu, liposukcja laserowa pozwala na przeszczepienie uzyskanego tłuszczu w inne obszary ciała np. w okolicę piersi lub twarzy. Dzięki komórkom macierzystym zawartym w tkance tłuszczowej możemy ujędrnić oraz odmłodzić skórę. Wszystkie efekty uzyskuje się podczas jednego zabiegu.

Pacjentki zawsze bardzo pozytywnie reagują na informację o tym, że podczas jednej operacji możliwe jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała jak brzuch czy uda, a następnie przeszczepienie tego tłuszczu w inne miejsca. Dzięki temu, w naturalny sposób możemy wypełnić piersi czy ujędrnić twarz. W efekcie ciało zostaje wymodelowane i pięknie wyrzeźbione dokładnie tam, gdzie pacjentka tego potrzebuje. Należy jednak pamiętać, że w obszarze, z którego zostanie odessany tłuszcz, nigdy się on już nie pojawi. Dlatego, jeśli pacjentka przytyje, a miała liposukcję brzucha, to tam nie utworzy się nowa tkanka tłuszczowa. Właśnie z tego powodu niezmiernie istotne jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywność fizyczna, które pozwolą utrzymać sylwetkę w dobrej formie — komentuje dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń.

Zastosowanie nowoczesnej liposukcji laserowej, pozwala bardzo szybko zobaczyć efekty i wrócić do formy sprzed operacji. Okres rekonwalescencji trwa około tygodnia, jednak już po dwóch dniach możliwy jest powrót do pracy. Szczególnie teraz, gdy wiele osób wciąż pracuje zdalnie, mamy idealny moment na wykonanie wszelkiego rodzaju zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ