Dzieci są cichymi ofiarami pandemii. UNICEF Polska apeluje o pomoc



UNICEF Polska rozpoczyna akcję „Walka z koronawirusem”, aby pomagać najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom, które w krajach rozwijających się cierpią na skutek pandemii. Apelujemy do Polaków o wsparcie wspólnie z Arturem Żmijewskim, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.

UNICEF Polska dołącza do globalnego apelu o pomoc w walce z COVID-19. Do naszego apelu o pomoc dołącza także Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Od wybuchu pandemii #koronawirus w grudniu 2019 roku, COVID-19 dotarł do niemal wszystkich państw i regionów świata. Potwierdzono ponad 2 mln zakażeń i 150 tysięcy zgonów, w tym również wśród dzieci. Skutki #koronawirus dotknęły miliony najmłodszych na świecie, żyjących na obszarach ogarniętych konfliktem, nękanych katastrofami naturalnymi czy skrajnym ubóstwem.

– Byłem na misji z UNICEF Polska w jednych z najuboższych krajów świata. Na własne oczy widziałem tragiczne warunki, w jakich żyją tam dzieci i ich rodziny: bez dostępu do wody, opieki medycznej czy edukacji. Epidemia koronawirusa jest wyzwaniem, z którym sami sobie nie poradzą –
mówi Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Wyzwania w walce z #koronawiruse w najuboższych krajach świata

Kluczowe w walce z #koronawiruse są prawidłowe praktyki higieniczne i mycie rąk wodą z mydłem. Niestety 40% ludzi na świecie nie ma dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych. Brak czystej wody jest główną przyczyną rozprzestrzeniania się COVID-19.

W krajach rozwijających się, oprócz ograniczonego dostępu do wody, dużym wyzwaniem jest zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej. Walka z #koronawirus nadwyrężyła systemy opieki medycznej już i tak osłabione występującym kryzysem humanitarnym. Brak sprzętu ochronnego sprawia, że pracownicy medyczni w trakcie pandemii sami są dodatkowo zagrożeni i nie mogą dalej ratować życia dzieci i ich rodzin.

– Wspólne działanie to jedyny sposób na walkę z koronawirusem. Naszym priorytetem jest wsparcie tych krajów i ich mieszkańców, których przetrwanie zależy od pomocy humanitarnej. Dlatego UNICEF globalnie zdecydował się zaapelować o pomoc dla najuboższych krajów świata dotkniętych skutkami pandemii oraz wcześniejszymi kryzysami humanitarnymi. Do apelu dołącza UNICEF Polska – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.




Jak pomóc?

To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/koronawirus i przekazać darowiznę jednorazowo lub miesięcznie. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na:

• Dostarczenie zestawów ochronnych dla pracowników medycznych
• Wyposażenie szpitali w sprzęt medyczny
• Przekazanie środków higienicznych i sanitarnych dla dzieci i ich rodzin (np. mydło, tabletki do uzdatniania wody, maseczki)
• Zapewnienie dostępu do czystej wody i mydła dla dzieci i ich opiekunów

– Pracownicy UNICEF są na miejscu i bez wytchnienia niosą pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, rodzinom i pracownikom medycznym w krajach rozwijających się. Jesteśmy gotowi, aby nieść dalszą pomoc, ale do tego działania potrzebujemy wsparcia finansowego. Dziękujemy za każdą darowiznę – mówi Marek Krupiński.

Każdego roku UNICEF niesie pomoc dzieciom w około 300 kryzysach humanitarnych, a ponad 30 mln ludzi otrzymuje dostęp do czystej wody. Od początku pandemii organizacja dostarcza materiały ochronne dla pracowników medycznych w najuboższych krajach, m.in. rękawiczki, maski chirurgiczne, fartuchy czy gogle. Niestety potrzeby są o wiele większe.

– Wejdź na stronę unicef.pl/koronawirus i przekaż darowiznę. Zjednoczmy się w pomaganiu najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie! – apeluje Artur Żmijewski.

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ

4 nieoczywiste fakty o diecie ketogennej

Dieta ketogenna najczęściej kojarzy się z siłownią czy odchudzaniem. Tylko 11 proc. Polaków wie, że jest ona niefarmakologiczną metodą leczenia…
CZYTAJ

Radosna Wielkanoc z HARIBO

W czasie Wielkanocy na stołach i w koszyczkach królują kolorowe jajka, kurczaczki i zajączki. Znajdziemy je także w limitowanych produktach…
CZYTAJ

Przepis na owsiany pudding chia z kaszką i owocami – dla małych i dużych miłośników zdrowych przekąsek!

Roślinny pudding chia z mlekiem owsianym, kaszką owsianą i owocami to świetna opcja na śniadanie lub zdrową przekąskę w ciągu…
CZYTAJ

Dieta dla zestresowanych – co jeść, aby zmniejszyć napięcie nerwowe?

To, co jemy, wywiera ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także na funkcjonowanie mentalne. Wybór odpowiednich składników…
CZYTAJ

Make-up no make-up trendem wiosny Pielęgnacja i makijaż w duecie

Wiosna to czas, gdy na scenę wkraczają nowe makijażowe trendy. W tym roku jednym z kluczowych stylów makijażu jest make-up…
CZYTAJ

Multiplikacja korzyści dla anti-agingu Jak działa potrójny kwas hialuronowy?

Potrójny kwas hialuronowy to król anti-agingu i regeneracji skóry. Jego popularność w kosmetyce zabiegowej nie gaśnie. To zdecydowanie nie dziwi,…
CZYTAJ

Autorskie receptury i opatentowane składy Badania oraz rozwój suplementów diety

Współczesna dieta zachodnioeuropejska, szczególnie w okresie zimowym, bywa uboga w naturalne źródła niezbędnych, nienasyconych kwasów omega-3 – tłuste ryby morskie…
CZYTAJ

Kaszotto z warzywami

Doskonały pomysł na lekki obiad czy kolację. Łączy w sobie sycącą kaszę z soczystymi pomidorami malinowymi, cukinią oraz papryką. Smacznie,…
CZYTAJ

Rak jelita grubego może przez wiele lat nie dawać objawów. Profilaktyka jest ważna!

Każdego roku w Polsce około 18 tys. osób słyszy diagnozę: rak jelita grubego. Ten złośliwy nowotwór jest drugim – po…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność,…
CZYTAJ

Rak jelita grubego może przez wiele lat nie dawać objawów. Profilaktyka jest ważna!

Każdego roku w Polsce około 18 tys. osób słyszy diagnozę: rak jelita…
CZYTAJ

Milion. Aż tyle osób choruje w Polsce na niewydolność serca. Jak skutecznie diagnozować tę śmiertelną chorobę? 

- Niewydolność serca to stan, w którym serce nie jest w stanie…
CZYTAJ

Sen dobrem luksusowym. Co zrobić, by w końcu się wyspać?

W Światowym Dniu Snu eksperci przypominają, że zdrowy sen jest szczególnie ważny…
CZYTAJ

Okulary progresywne – jak działają i kto powinien ich używać?

Wraz z upływem lat, komfortowe widzenie obiektów znajdujących się w różnych odległościach…
CZYTAJ