Jędrna, zliftingowana skóra bez nadmiaru tkanki tłuszczowej na lato – zdążysz nawet w ostatniej chwili



Wyjątkowa sytuacja epidemii szerzącej się już na całym świecie zmieniła nasze życie i nasze plany. Teraz przede wszystkim skupiamy się na naszym zdrowiu i bezpieczeństwie, dlatego też zabiegi czy wizyty w gabinetach medycyny estetycznej zostały w większości odwołane. To czas aby skupić się na sobie, swojej rodzinie i zdrowym trybie życia oraz przejść w tryb „slow”. Ale wszyscy wierzymy, że zagrożenie wkrótce minie i latem będziemy mogli już wspólnie korzystać z pięknych słonecznych dni. Jeśli martwisz się, swoją wiotką skórą czy nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz tym, że nie zdążyszsię ich pozbyć za pomocą zabiegów – nie ma takiej potrzeby. Wystarczy jedna wizyta w gabinecie bez specjalnego przygotowania ani konieczności rekonwalescencji aby się ich pozbyć. Z pomocą przyjdzie zabieg Endolift.

Jakie problemy rozwiązuje zabieg Endolift?

Zabieg Endolift wykonywany laserem diodowym LASEmaR 1500 zapewnia zagęszczenie i napięcie struktury skóry oraz ujędrnienie poprzez stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Ponadto podczas zabiegu dochodzi do bezpiecznego niszczenia nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej w obszarach: chomików, podbródka, czy też ramion, brzucha i ud.

Synergia działania urządzenia pozwala w minimalnie inwazyjny sposób uzyskać efekt zarówno napięcia, liftingu skóry, redukcji tkanki tłuszczowej, jak i wygładzenia zmarszczek. Spektrum działania urządzenia jest niezwykle szerokie i pozwala również pozbyć się zmian pigmentacyjnych, blizn potrądzikowych czy rozstępów. To co należy podkreślić w tej technice to możliwość jej zastosowania nawet w najbardziej delikatnych i przez to problematycznych do regeneracji okolicach: oczu, szyi, dekoltu.






Jakie są jego największe zalety?

Zabieg jest procedurą jednorazową, co oznacza, że nie musimy go powtarzać w przeciwieństwie do zabiegów, które trzeba wykonać w całej serii. Nie musimy również czekać na pierwsze efekty, gdyż są one natychmiastowe dzięki retrakcji włókien kolagenowych. Również nadmiar komórek tłuszczowych jest redukowany natychmiast w czasie zabiegu i jest to proces nieodwracalny, gdyż zniszczone komórki tłuszczowe nie „odrodzą się” z upływem czasu.

Oczywiście na te ostateczne rezultaty musimy poczekać dłużej gdyż pojawią się one po 3-6 miesiącach, podczas których głębokie warstwy skóry stymulowane podczas zabiegu Endolift wytwarzają nowy kolagen a co za tym idzie zagęszczają i ujędrniają wiotką skórę. Zabieg jest też praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia czy innego specjalnego przygotowania. Nieinwazyjna procedura sprawia, że nie wymaga on rekonwalescencji i właściwie tuż po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych czynności.

Na czym polega zabieg?

Procedura Endolift
z wykorzystaniem lasera diodowego LASEmaR 1500 opracowany przez firmę Eufoton to innowacyjna technika laserowa zapewniająca najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo w obszarze zabiegów Anti Aging. Do jego wykonania stosowane są najnowszej generacji mikro-optyczne włókna fibrynowe.

Te nieco grubsze od włosa ludzkiego włókna aplikowane są podskórnie i jest to praktycznie niewyczuwalne dla pacjenta i nie pozostawia śladu na skórze. Laser emituje energię o odpowiedniej długości fali, która pochłaniana jest zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Dzięki takiemu wielokierunkowemu działaniu Endolift redukuje wiotkość skóry oraz nadmiar tkanki tłuszczowej jednocześnie.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ