#zostajewdomu Lekarza mam w aplikacji



#zostajewdomu Lekarza mam w aplikacji. Realizacja zalecenia „zostań w domu” może utrudniać fizyczny kontakt z lekarzem lub specjalistą. Rozwiązaniem jest telemedycyna, która od kliku lat stanowi uzupełnienie standardowych usług medycznych. Porady medyczne i kontakt z lekarzem za pośrednictwem telefonu, czatu, wideorozmowy, a teraz także aplikacji to bezpieczna i szybka forma uzyskania konsultacji. Centrum Medyczne Damiana (CMD) dzięki współpracy ze startupem Helping Hand powered by Addictions.ai udostępnia od dzisiaj aplikację, która odpowiada na potrzeby pacjentów w tym wyjątkowym czasie. Współpraca z Helping Hand to szybka odpowiedź CM Damiana na sytuację epidemii.

Zostań w domu, ale nie rezygnuj z wizyty u lekarza

Cały świat zmaga się z pandemią, a faktem tym szczególnie obciążona jest ochrona zdrowia. Zwiększył się zakres obowiązków, z każdym dniem rośnie liczba zakażonych, a obywatele zobligowani są do tego, by pozostać w domu. Nie mniej pacjenci nie powinni w sytuacji potrzeby uzyskania porady medycznej z niej rezygnować. Dlatego tak ważne jest, aby również im zapewnić ciągłość opieki lekarskiej. Z pomocą przychodzi technologia, dzięki której można pozostać w stałym kontakcie z lekarzem, bez konieczności opuszczania domu.

Obecnie priorytetem jest, aby jak najszybciej, jak najskuteczniej i jak najbardziej bezpiecznie zapewnić pacjentom opiekę medyczną. Dlatego niemal natychmiast podjęliśmy decyzję o wdrożeniu aplikacji ułatwiającej kontakt z naszymi specjalistami. Pacjenci otrzymują narzędzie, za pomocą którego mogą nie tylko odbyć rozmowę telefoniczną, ale także wideo-rozmowę czy czat z lekarzem. Kontakt ze specjalistą, który dokładnie zna historię leczenia jest niezastąpiony, a co najważniejsze – najbardziej komfortowy dla pacjenta w potrzebie. Oczywiście z usług mogą korzystać też nowi pacjenci. Ponadto, w razie konieczności, jeśli dana osoba będzie wymagała dokładniejszej diagnozy, istnieje możliwość zaproszenia jej na osobistą wizytę na umówioną godzinę do placówki. Wówczas usługa wykonywana jest na miejscu – oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Usługi telemedyczne w Centrum Medycznym Damiana świadczą ci sami lekarze (specjaliści), którzy na co dzień konsultują pacjentów w stacjonarnych przychodniach – tłumaczy Marek Kubicki, Członek Zarządu Centrum Medyczne Damiana.

Błyskawiczne wdrożenie

Choroba COVID-19 rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Dlatego, aby nie narażać pacjentów na niepotrzebne ryzyko, Centrum Medyczne Damiana podjęło decyzję o wdrożeniu rozwiązania telemedycznego dla swoich klientów. Do jego realizacji został wybrany startup Helping Hand powered by Addictions.ai, który stworzył platformę Helping Hand, umożliwiającą terapię online, wspieraną sztuczną inteligencją. To unikatowe w skali Europy narzędzie zostaje właśnie wdrażane w Centrum Medycznym Damiana. Dzięki niemu pacjenci, lekarze i specjaliści mają możliwość bezpośredniego kontaktu, bez potrzeby wychodzenia w domu. A to jedynie ułamek możliwości, jakie zostaną udostępnione lekarzom i pacjentom.

Nad rozwojem ekosystemu do terapii online pracujemy od kilku lat. Stworzyliśmy w tym celu platformę Helping Hand, w której specjalistów wspiera sztuczna inteligencja. To dla nas wyróżnienie, że jej funkcjonalność mogliśmy wdrożyć w Centrum Medycznym Damiana. Jednak nie zapominajmy o tym, że na szybki czas realizacji miały wpływ lata pracy, które poświęciliśmy na przygotowanie naszej usługi. Dzięki temu możemy oddać w ręce Polaków narzędzie, które dzisiaj, zwłaszcza w dobie pandemii, jest mocno pożądane na całym świecie – komentuje Marcin Brysiak, CEO Helping Hand powered by addictions.ai.




Chociaż Centra Medyczne Damiana znajdują się w Warszawie, dzięki aplikacji istnieje możliwość konsultowania pacjentów z całej Polski. Z aplikacji mogą bowiem skorzystać również osoby, które nie posiadają żadnego pakietu medycznego. Wystarczy pobrać ją (ze sklepu Play, Apple Store lub strony telemedycyna.damian.pl) na telefon, tablet czy komputer, i po zakupieniu usługi przy użyciu aplikacji, skonsultować swój problem zdrowotny ze specjalistą (zawsze kiedy istnieje taka potrzeba, z dowolnego miejsca w Polsce). W ramach usługi, pacjenci otrzymują dostęp do bardzo szerokiej gamy specjalistów, m.in.: alergologa, diabetologa, endokrynologa, ginekologa, gastrologa, kardiologa, laryngologa, urologa czy dietetyka. Specjaliści skonsultują również dzieci. Zdalnie można uzyskać poradę pediatry, alergologa dziecięcego, laryngologa czy gastrologa.

Dzięki temu rozwiązaniu można też korzystać z porad psychologa i psychiatry. Specjaliści będą zdalnie konsultować, a także prowadzić terapie psychologiczne, dzięki czemu w tak trudnej i wymagającej sytuacji – jaką jest stan epidemii, pacjenci uzyskają niezbędną pomoc.
Przyszłość medycyny to w dużej mierze technologie i algorytmy. Dzięki nim będziemy mogli poznać zagrożenie chorobą, zanim pacjent powiadomi o tym lekarza. Aplikacja, którą oferujemy naszym pacjentom to dopiero pierwszy, ale bez wątpienia, tzw. milowy krok, w kontekście opieki lekarskiej w dobie wysoko rozwiniętych nowych technologii. Chcemy oferować jak najlepszą jakość naszym pacjentom i mamy świadomość tego, że nawet po zakończeniu czasu epidemii, konsultacje lekarskie przy pomocy telemedycyny, to komfort, którego tak bardzo Polakom potrzeba –
dodaje Marek Kubicki.

W zakres mobilnej konsultacji lekarskiej wchodzi:

• porada medyczna,
• e-recepta,
• e-zwolnienie,
• e- skierowanie na badania diagnostyczne (z wyłączeniem badań radiologicznych). Badanie, na które zostało wystawione e-skierowanie (np. badanie USG, Echo serca) do wykonania w jednym z Centrów Medycznych Damiana.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ