Wybielanie zębów – która z dostępnych metod jest dla Ciebie?



Wybielanie zębów – która z dostępnych metod jest dla Ciebie? Przed ślubem, po zdjęciu aparatu ortodontycznego, dla lepszego samopoczucia i komfortu – wybielanie zębów to temat zawsze aktualny. Profesjonalny zabieg u stomatologa, a może efektywne sposoby domowe? Metody są różne – podpowiemy Ci, która będzie dla Ciebie najlepsza!

Podczas wyboru metody wybielania warto wziąć pod uwagę trzy kryteria: koszt, szybkość wybielenia oraz pożądane efekty. Zanim podejmiesz decyzję, odpowiedz sobie na pytania, jaki budżet chcesz przeznaczyć, ile czasu możesz poświęcić na upiększenie uśmiechu oraz jak trwałe mają być efekty rozjaśnienia zębów.

Wybielanie u stomatologa

Do wyboru są dwa warianty: nieco tańsza metoda nakładkowa oraz wybielanie lampą.

Zabieg wybielania nakładkowego wykonujesz sama w domu, jednak cały proces jest dość pracochłonny – najpierw musisz odbyć dwie wizyty w celu wykonania i dopasowania nakładek. Wybielanie trwa około 2 tygodni i musisz się liczyć z tym, że każdą noc spędzisz z nakładkami na zębach. Efekty są zadowalające, a bielszy uśmiech zostanie z Tobą nawet na kilka lat. Koszt to około 400-800 zł. Co ważne przed wykonaniem odlewu szczęki na nakładki warto wcześniej pozbyć się kamienia nazębnego. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że wykonany odlew pokrył całą powierzchnię zębów.

Natomiast wybielanie lampą jest najskuteczniejszą, ale również najdroższą metodą. W tym wypadku warto zaplanować budżet w wysokości nawet kilku tysięcy zł za zabieg! Efekty są jednak niemal natychmiastowe. Polega ona na tym, że stomatolog nakłada na zęby żel wybielający, który jest aktywowany za pomocą światła emitowanego przez lampę, np. Beyond. Kuracja usuwa silne przebarwienia zarówno na powierzchni zębów, jak i wewnątrz zębiny. Cały zabieg trwa niecałą godzinę, jest jednorazowy i całkowicie bezpieczny. Już po 45 minutach można się cieszyć o wiele bielszymi zębami, wybielonymi o nawet 8 odcieni.

Wybielanie w domu

Jest to najtańsza forma wybielania zębów. Możesz wybrać między wybielaniem z wykorzystaniem naturalnych składników albo preparatów dostępnych w drogeriach.

Pierwsza opcja to sposób najtańszy, ale również najmniej efektywny. Cytryna, soda oczyszczona, jak i węgiel – te produkty pomogą Ci wybielić zęby. Efekt będzie subtelny oraz niestety krótkotrwały. Uważaj również, ponieważ kwasy zawarte w cytrynie mogą uszkodzić szkliwo!
Najpopularniejszą metodą wybielania zębów jest użycie produktów drogeryjnych.

Preparaty są naprawdę tanie (od 20 do 100 zł) oraz działają relatywnie szybko. Najchętniej wybierane produkty to paski, systemy wybielające. Kuracja paskami trwa zwykle od 5 do 7 dni, natomiast systemem 7 dni. W obu przypadkach można się spodziewać widocznych efektów wybielania od 2 do 4 odcieni, ale warto również wspomagać sam proces wybielania tzw. białą dietą oraz pastą wybielającą, podtrzymującą samą kurację, jak również późniejsze efekty.

Warto pamiętać o przestrzeganiu instrukcji na opakowaniu. Jeśli są jakieś wyraźne przeciwskazania jak np. ciąża, odłóż wybielanie na inny termin i co najważniejsze – nie noś produktu na zębach dłużej, niż zaleca producent. Wszystkie wyżej opisane produkty ma w swojej ofercie marka Rapid White, dostępna w Rossmannach w całej Polsce.




Paski wybielające Rapid White:

• ultracienkie, elastyczne i przezroczyste paski rozjaśniają zęby
• usuwają przebarwienia
• gwarantują wyraźnie wybielenie już po 5 dniach użycia
• nie zawierają nadtlenku wodoru
• mają łagodny miętowy smak
• rekomendowana cena: 72,99 zł
• dostępność: Rossmann

System wybielający Rapid White:

• produkt inspirowany metodami rozjaśniania zębów stosowanymi w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych
• preparat wzbogacono dodatkowo o wybielającą pastę do zębów z opatentowaną aktywną formułą
• rozjaśnia o maksymalnie 4 odcienie w ciągu 7 dniowej kuracji
• cena: 65,99 zł
• dostępność: Rossmann

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ