Ściągnięta, przesuszona, podrażniona skóra twarzy? Zimowa pielęgnacja skóry w 5 krokach



Zima to najbardziej nieprzyjazna dla cery pora roku. Niskie temperatury, wiatr i zanieczyszczenia powietrza fatalnie odbijają się na jej kondycji. Wydawać by się mogło, że najlepszym sposobem jest uchronienie jej przed czynnikami zewnętrznymi w ciepłym domu. Nic bardziej mylnego! Działające centralne ogrzewanie jest dla skóry niemal równoznaczne z jej odwodnieniem i przesuszeniem. Co można zrobić dla siebie właśnie teraz, aby zregenerować skórę?

1. Oczyszczanie

Oczyszczanie należy wykonywać zawsze rano i wieczorem, bez względu na to, czy nosiłyśmy makijaż czy nie. W zimowe dni nasza skóra twarzy narażona jest na silne, bezpośrednie działanie wiatru i mrozu. Zwróćmy uwagę, że twarz jest jedyną częścią naszego ciała, której nie osłaniamy zimą. A przecież jest o wiele uboższa w tkankę tłuszczową, która chroni nasze ciało przed zimnem. Dlatego też do oczyszczania skóry najlepiej używać preparaty bezalkoholowe, bez mydła, czy bez działania wysuszającego, takie jak mleczka czy śmietanki kosmetyczne, a w przypadku cery tłustej – żele do twarzy.

2. Na dzień

Może Cię to zaskoczyć, ale krem, którego zimą używasz na dzień, nie powinien być mocno nawadniający. Składniki nawilżające pod wpływem mrozu mogą zaszkodzić skórze i spowodować podrażnienia i zaczerwienienia. Jeżeli mamy cerę tłustą wystarczy krem lekki, odżywczy, półtłusty, a w przypadku suchej czy wrażliwej warto wybrać krem tłusty. Nie zapominajmy też o regularnym używaniu filtra przeciwsłonecznego – promieniowanie UV może być szkodliwe nie tylko latem.

3. Na noc

Nocne kosmetyki pielęgnacyjne powinny mieć bogatszy skład i bardziej intensywne działanie, niż produkty przeznaczone do używania na dzień. W nocy powinnyśmy dostarczać skórze jak najwięcej odżywczych substancji, by wspomagać procesy regeneracyjne. By skóra była wypoczęta i zregenerowana o poranku, musi na noc dostać witaminy (przede wszystkim witaminę E), antyoksydanty (np. ekologiczny wyciąg z winogron), substancje nawilżające (takie jak kwas hialuronowy czy lecytyna) i wzmacniające skórę (olej migdałowy czy oliwa z oliwek).




4. Maseczka

Raz w tygodniu dobrze jest zafundować swojej skórze domowe SPA – warto o tym pamiętać szczególnie zimą, kiedy cera jest zmęczona i wysuszona przez ogrzewanie, wiatr, śnieg czy mróz. Zimowa maseczka powinna zawierać w swoim składzie witaminy rozpuszczane w tłuszczach, czyli A, D, E i K.

5. Nawilżanie w gabinecie

Warto także pamiętać o delikatnej skórze wokół oczu. Jest ona o wiele cieńsza, prawie całkowicie pozbawiona podściółki tłuszczowej. Oprócz stosowania kremów, warto w tym aspekcie skorzystać z pomocy specjalisty w gabinecie medycyny estetycznej. Zimą, jeśli niewłaściwie dbamy o naszą cerę, może ona odwodnić się, co z kolei jest prostą drogą do powstawania i pogłębiania się zmarszczek.

Szczególnie newralgicznym obszarem jest skóra wokół oczu, bowiem to one najszybciej zdradzają nasz wiek. Remedium na zmęczone spojrzenie, a także na przesuszoną skórę w innych obszarach twarzy, jest zabieg gabinetowy z użyciem preparatu Sunekos 200. Sunekos 200 to produkt, który zwyciężył w plebiscycie Pereł Dermatologii Estetycznej 2019 w kategorii „Magnetyczne Spojrzenie” gdyż doskonale sprawdza się w zabiegach rewitalizujących skórę, także tę najbardziej wrażliwą w okolicy oka.

Możliwość indywidualnego dostosowania dokładnej procedury zabiegowej do indywidualnych potrzeb skóry powoduje, że nadaje się on dla pacjentów w każdym wieku. Wśród rezultatów zabiegu Sunekos® można wymienić wygładzenie zmarszczek, rozświetlenie, a także, co szczególnie ważne zimą, dogłębne nawilżenie skóry.

Takiego nawilżenia nie jest w stanie zapewnić nam żaden kosmetyk. Wyjątkowość Sunekos® polega na innowacyjnej formule, która opiera się na silnie nawilżającym kwasie hialuronowym i opatentowanej sekwencji sześciu aminokwasów, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Co ważne pierwszy rezultat wolumetryczny zabiegu Sunekos® widoczny jest tuż po zabiegu.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ