Przebarwienia, naczynka, rozszerzone pory…Rozpraw się z nimi raz na zawsze!



Przebarwienia, naczynka i rozszerzone pory – to częste problemy, z którymi zwracają się pacjenci do klinik medycyny estetycznej. Jest mnóstwo zabiegów, które można wykonywać w okresie wakacyjnym. Są jednak zabiegi, które zaleca się wykonywać jesienią i zimą, gdy promienie słoneczne nie są tak mocne jak latem. Razem z dr Aleksandrą Jagielską ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej opowiadamy o zabiegach, które warto wykonać wczesną jesienią.

Jak się pozbyć przebarwień?

Przebarwienia i nierówny koloryt skóry to problemy, z którymi zmagają się nie tylko osoby walczące wcześniej z trądzikiem, ale często też efekt zmian zapalnych czy niewystarczająco skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Całe szczęście jest wiele skutecznych sposobów na walkę z tą przypadłością. Godne uwagi są nie tylko terapie laserowe i kuracje depigmentacyjne, ale również peelingi.

– Przykładem takiego peelingu jest MELA PEEL bazujący na kilku kwasach złuszczających i rozjaśniających skórę. W przeciwieństwie do zabiegów wykorzystujących zaledwie jeden kwas, ten nadaje się do różnych typów skóry oraz działa na wiele przyczyn przebarwień – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska.

Mela Peel jest zabiegiem trzyetapowym, który zaczyna się od odpowiedniego oczyszczenia i przygotowania skóry. Następnie zostaje nałożony Active Peel – preparat na bazie kwasów: salicylowego, azelainowego, ferulowego i fitowego. Ostatnim krokiem wykonywanym w gabinecie jest zastosowanie peelingu Mela Peel. – Przez kolejny miesiąc należy stosować odpowiedni krem i preparat zapobiegający powstawaniu nowych przebarwień – dodaje dr Jagielska. Po zakończonej terapii znikają przebarwienia, a skóra jest rozjaśniona i odzyskuje blask.

Naczynka? To nie problem!

Wczesna jesień to również dobry moment na zajęcie się wszelkiego rodzaju zmianami naczyniowymi takimi jak rumień, rozszerzone naczynka czy naczyniaki skóry.

– W przypadku naczynek idealnie sprawdza się DyeVL. Jest to bezpieczny i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się rumienia skóry i wszystkich objawów fotostarzenia. Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i terapii trądziku różowatego – objaśnia dr Jagielska.

Najnowsza głowica DyeVL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Zabieg nie jest bolesny, a ukojenie dla skóry daje specjalnie zaprojektowana chłodząca głowica. Po zabiegu przez co najmniej miesiąc należy stosować kremy z wysokim filtrem SPF, należy również całkowicie zrezygnować z opalania. Najlepsze efekty daje wykonanie całej serii zabiegów, zazwyczaj zaleca się ich od 4 do 6 w odstępach od 3 do 6 tygodni.




Żegnajcie rozszerzone pory!

Nieestetyczne „dziurki” na twarzy – najczęściej w okolicy nosa i na policzkach – potrafią zepsuć nawet najlepszy makijaż. Za rozszerzonymi porami najczęściej stoją silna produkcja sebum i zanieczyszczenia przenikające w głąb skóry. Całe szczęście i na nie jest sposób, bez problemu poradzi sobie z nimi nieablacyjny laser frakcyjny Q-Switch.

– W trakcie zabiegu CLEARLIFT stosuje się punktowe wiązki lasera o dużej mocy. W skutek czego dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia komórek skóry i możliwe jest rozpoczęcie ich odbudowy – produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, które trwa około kilku tygodni. Przez kilka kilka dni od zabiegu, skórę należy chronić przed słońcem oraz odpowiednio nawilżać i natłuszczać – tłumaczy dr Aleksandra Jagielska. Po zabiegu skóra staje się gładka, promienna, jędrna i sprężysta. Oprócz likwidacji niechcianych porów zyskujemy odżywioną skórę – dwie pieczenie na jednym ogniu!


dr Aleksandrą Jagielską ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ