Co sprzyja infekcjom intymnym (inaczej zwanym zmianom w prawidłowej florze pochwy)?



Nie czekaj, działaj tu i teraz! Zawsze miej pod ręką Tantum Rosa. My kobiety jesteśmy coraz bardziej świadome, wykształcone i dbamy o siebie. Jednak czy jesteśmy odpowiednio wyedukowane na temat naszego zdrowia intymnego? Czy potrafimy odpowiednio zareagować, jeśli pojawi się infekcja? Choć przyczyny zakażeń bywają różne, schemat postępowania powinien być ten sam, czyli jak najszybsze rozpoczęcie leczenia. Pamiętajmy, często właściwa reakcja może ustrzec nas przed poważnymi konsekwencjami dla zdrowia!

Niech infekcje nie rządzą Twoim życiem…

Zdaniem wielu ginekologów wiedza Polek na temat swojego zdrowia intymnego jest niepokojąco niska. Kobiety zapominają o profilaktyce i często bagatelizują wczesne symptomy, co prowadzi do bardzo poważnych infekcji i powikłań. A więc wróćmy do podstaw!

Co sprzyja infekcjom intymnym (inaczej zwanym zmianom w prawidłowej florze pochwy)?

– spadek odporności organizmu kobiety,
– stosowanie antybiotyków,
– brak prawidłowej higieny lub nadmierna dbałość o higienę okolic intymnych,
– suchość w pochwie będąca skutkiem zaburzeń hormonalnych lub menopauzy,
– noszenie nieprzewiewnej bielizny ze sztucznych materiałów,
– podrażnienia spowodowane noszeniem zbyt często wkładek higienicznych, tamponów,
– bujne życie seksualne,
– zła dieta.

Najczęstszymi objawami infekcji intymnych są:

– świąd,
– pieczenie,
– zaczerwienienie narządów płciowych,
– nieprzyjemny zapach,
– nieprawidłowa wydzielina z pochwy,
– ból podczas stosunku.

Infekcja bakteryjna czy grzybicza?

Co ważne, według ekspertów kobiety mają trudność w rozpoznaniu przyczyny infekcji intymnych. Warto wiedzieć, że wyróżniamy kilka typów: bakteryjne, grzybicze czy rzęsistkowe infekcje oraz nieinfekcyjne zapalenie pochwy. Jednak najczęściej dochodzi do rozwoju infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Jakie są podstawowe różnice między nimi?

Infekcje bakteryjne:

– Bakteryjne zakażenie pochwy występuje na skutek zmniejszenia prawidłowej flory (pałeczek kwasu mlekowego) na korzyść bakterii Gram(-) i beztlenowych. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowa lub nadmierna higiena miejsc intymnych, antybiotykoterapia, zaburzenia hormonalne i kontakty seksualne. Infekcje bakteryjne cechują szare, wodniste upławy o nieprzyjemnym, rybim zapachu.

Infekcje grzybicze:

– Grzybica pochwy nazywana jest często drożdżycą lub kandydozą, ponieważ w 90 proc. przypadków odpowiada za nią grzyb Candida albicans. Zarazić się można w trakcie kontaktów seksualnych, ale również na siłowni, basenie, saunie czy w publicznej toalecie.

Jest to dolegliwość, na którą ogromny wpływ ma antybiotykoterapia, a także nieprawidłowa dieta, w której występuje za dużo węglowodanów, a co za tym idzie wysoki poziom cukru we krwi.

Objawy grzybicy pochwy to wydzielina gęsta, biała o słodkawym zapachu drożdży, a konsystencją przypomina tzw. twarożek. Dodatkowo grzybiczemu zakażeniu pochwy towarzyszy swędzenie, pieczenie oraz świąd.




Działaj tu i teraz! Miej pod ręką Tantum Rosa, lek OTC któremu zaufały miliony Polek!

Niezależnie od rodzaju infekcji niezwykle istotna jest szybko podjęta reakcja – mniejsze ryzyko powikłań dla zdrowia. Dlatego trzeba zadziałać lekiem, który doraźnie pomoże w zmniejszeniu dolegliwości i objawów infekcji niezależnie od jej rodzaju. Zanim kobieta odwiedzi ginekologa – często od momentu umówienia się na wizytę do jej faktycznego odbycia mija trochę czasu – warto zadziałać szybko i mieć pod ręką Tantum Rosa. Jest to lek OTC, któremu zaufały miliony Polek!

Tantum Rosa roztwór dopochwowy. Gotowy do natychmiastowego użycia!

Tantum Rosa roztwór dopochwowy to doraźna pomoc w zmniejszeniu dolegliwości infekcji intymnych (takich jak ból, świąd, pieczenie). Jest lekiem OTC, więc ma potwierdzoną skuteczność działania. Produkt jest dostępny w higienicznych jednorazowych butelkach do natychmiastowego użycia.

– Leczy objawy infekcji intymnych.
– Roztwór o przyjemnym różanym zapachu.
– Łatwa aplikacja leku i higiena stosowania dzięki jednorazowym buteleczkom.
– Irygator wykonany jest z miękkiego, delikatnego plastiku o regulowanej długości.

Opakowanie zawiera 5 butelek. Zawarty w butelce roztwór dopochwowy jest gotowy do zastosowania. Możliwe jest podniesienie jego temperatury, poprzez zanurzenie butelki na kilka minut w ciepłej wodzie. TANTUM ROSA (roztwór dopochwowy) Cena: 1 opakowanie 5 butelek 140 ml ok. 32,00 zł.

Informacje o leku:

TANTUM ROSA 1 mg/ml, roztwór dopochwowy. Skład jakościowy i ilościowy: 100 ml roztworu dopochwowego zawiera 0,1 g benzydaminy chlorowodorku (benzydamini hydrochloridum) Substancje pomocnicze o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek. Wskazania do stosowania: Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w: przebiegu zapalenia sromu i pochwy; przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii; profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A.; Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o, ul. Podleśna 83, 05-552 Łazy, tel.: (22)70 28 200, fax: (22)70 28202 www.angelini.pl, www.tantumrosa.pl

OTC – Produkty lecznicze wydawane bez recepty.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ