Nowej generacji technika laserowa – alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy – rozmowa z ekspertem



– Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym. Z upływem lat na twarzy przybywa zmarszczek i bruzd, skóra traci jędrność , a kontur twarzy zaczyna opadać na skutek działania siły grawitacji. Często również towarzyszą temu nagromadzone depozyty tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka, czy chomików. Jeszcze do niedawna jedynym skutecznym sposobem na przywrócenie młodzieńczego wyglądu tj: prawidłowego owalu twarzy, gładkości i jędrności skóry był chirurgiczny lifting twarzy.

Na szczęście medycyna estetyczna rozwija się bardzo dynamicznie i wciąż pojawiają się innowacyjne rozwiązania mniej inwazyjne i niechirurgiczne. Dzięki temu są one bardziej bezpieczne, bo niosą mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań i bardziej dostępne dla pacjenta nie tylko pod względem finansowym ale również z uwagi na mniejszą ilość przeciwwskazań do zabiegu. Mimo, że w ofercie mojej kliniki posiadam szeroką gamę zabiegów ujędrniających skórę i redukujących depozyty tłuszczu to zdecydowałam się na wprowadzenie nowej generacji techniki Endolift – opowiada dr Iwona Radziejewska – Choma z Saska Clinic w Warszawie.

Bezpieczeństwo, małoinwazyjność i wysoka skuteczność

Endolift to zabieg przywracający skórze odpowiednie zagęszczenie, napięcie i jeśli jest taka konieczność pozwala zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Wykonywany jest przy pomocy lasera diodowego LASEmaR 1500 o nietypowej do tej pory długości fali 1470 nm. Energia o tej długości fali pochłaniana jest zarówno przez wodę, jak i tłuszcz stąd wielokierunkowe działanie Endolift, redukujące jednocześnie wiotkość skóry oraz nadmiar tkanki tłuszczowej.

Oznacza to, że w czasie jednej sesji zabiegowej można dokonać liftingu oraz pozbyć się chomików czy podwójnego podbródka. Co więcej Endolift stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładsza, „gęściejsza” i jędrniejsza.




– Jako lekarz biorę pełną odpowiedzialność za wykonywane procedury medyczne, dlatego ich bezpieczeństwo na równi ze skutecznością są dla mnie rzeczą nadrzędną. W myśl tej zasady, jednym z decydujących czynników, które przekonały mnie do wyboru techniki Endolift jest zastosowanie w niej, najnowszej generacji światłowodów FTF o grubości 200-300 mikronów (nieco grubszych niż włos ludzki) o stożkowym zakończeniu. Taka budowa sprawia, że ich wprowadzenie pod skórę jest praktycznie niewyczuwalne dla pacjenta i nie pozostawia śladu. Małoinwazyjność zabiegu jest tym, co szczególnie doceniają pacjenci – opowiada dr Radziejewska-Choma

– Co ważne – Endolift można też wykonać u pacjenta z bardzo cienką, delikatną skórą, u którego nie ma nadmiaru „podściółki” tłuszczowej, a jedynym problemem jest wiotkość w okolicy oczu, dolnej części twarzy, jej konturu (podbródka i chomików) i szyi. Ogromną zaletą Endolift jest również to, że jest to procedura „jednorazowa”, co oznacza, że do uzyskania pożądanych efektów wystarczy jeden zabieg. Pierwsze efekty są natychmiastowe, widoczne gołym okiem tuż po zabiegu.

Dzięki retrakcji włókien kolagenowych skóra staje się napięta, gładka i jędrna. Kolejną zaletą jest redukcja komórek tłuszczowych – jest to proces nieodwracalny, dlatego obawy o powrót chomików są nieuzasadnione. Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po około 3-6 miesiącach. Minimalny okres rekonwalescencji sprawia, że tuż po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych – aktywności – dodaje dr Radziejewska-Choma.


dr Iwona Radziejewska-Choma

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ