Nieinwazyjna metoda korekty kształtu nosa



Magdalena Izabela Daszkiewicz – właścicielka sieci klinik medycyny estetycznej 5D Clinic, dietetyk, promotorka zdrowia, autorka rewelacyjnego programu odchudzającego i zmieniającego styl życia, prowadzi kanał na youtube Projekt 5D by Magda Daszkiewicz, na którym relacjonuje spektakularne metamorfozy swoich podopiecznych.

Marzysz o zmianie kształtu swojego nosa? Wygląda nieestetycznie, nie pasuje do całej twarzy, a może uległ zniekształceniu z powodu wypadku? Możesz poddać się jego korekcie i to bez użycia skalpela! Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możliwa jest zmiana wyglądu nosa w 15-20 minut, a efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Jest to całkowicie prosta, bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która pozwoli cieszyć się zgrabnym nosem.

W przypadkach takich jak: naturalnie zachwiane proporcje, garb nosa, widoczne ubytki i zakrzywienia, kwas hialuronowy sprawdzi się doskonale- nie tylko przy wypełnianiu zmarszczek. Bezpośrednio w korygowane miejsce wstrzykuje się żel z kwasem. Sam zabieg wykonuje się podobnie, jak przy użyciu tego preparatu w walce z oznakami starzenia na twarzy.

Po wstrzyknięciu substancji lekarz specjalista modeluje odpowiedni kształt, który dopasowuje się do krzywego nosa, dzięki czemu uzupełnia jego braki i w rezultacie otrzymuje się odpowiedni kształt i rozmiar. Metoda jest całkowicie bezbolesna dzięki wcześniejszemu użyciu kremu znieczulającego. Aby odpowiednio przygotować się do zabiegu, przez tydzień przed jego wykonaniem nie należy przyjmować leków przeciwkrzepliwych, rozrzedzających krew oraz przeciwzapalnych.




Po zastosowaniu preparatu, specjalista wykonuje masaż, aby pod skórą nie powstały grudki. Po zabiegu korekty nosa zaleca się unikanie promieniowania UVA i UVB, oraz unikania wysokiego wahania temperatury. Przez pierwsze 3-5 dni wokół nosa może pojawić się niewielki obrzęk lub siniak, jednak jest to tylko przejściowe.

Korekta utrzymuje się przez około 12- 18 miesięcy, po roku należy udać się na konsultację z lekarzem w celu ustalenia szczegółów uzupełnienia kwasu. Koszt zabiegu jest bardzo zróżnicowany, dolna granica zaczyna się już w okolicach 500 zł, natomiast górna sięga do 3500 zł. Należy pamiętać o tym, aby udać się do bezpiecznej oraz sprawdzonej kliniki.

Jeśli nos jest Twoim kompleksem, a boisz się, lub po prostu nie chcesz zdecydować się na chirurgiczną metodę zmiany jego kształtu- zabieg kwasem hialuronowym jest idealną metodą dla Ciebie. Jest bezpieczny, nieinwazyjny, czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, a dodatkowo cena nie jest kosztowna, jak w przypadku operacji z użyciem skalpela.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ