Pokrzywa w pielęgnacji włosów



Pokrzywa w pielęgnacji włosów. Pokrzywa to magiczna roślina. Choć widząc ją w lesie czy ogrodzie, nie czujemy się komfortowo. To roślina o niezwykłych właściwościach kosmetycznych i leczniczych. Warto wybrać się na spacer do lasu i zebrać, a następnie ususzyć spory jej zapas. Dlaczego? Ponieważ jest naturalnym domowym kosmetykiem do pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Dawniej, kiedy w nie było supermarketów wypełnionych obficie kosmetykami, nasze babki i prababki sięgały po zioła. Stosowały je do pielęgnacji skóry i włosów, w kuchni oraz jako domowe lekarstwo na wiele dolegliwości. Roślina ta jest cennym źródłem białek, witamin, soli mineralnych, chlorofilu i mikroelementów. Dlatego producenci kosmetyków tak chętnie wykorzystują liście i korzeń pokrzywy jako surowiec kosmetyczny.

Jednym ze znanych od wieków sposobów na wzmocnienie i wypadanie włosów jest właśnie pokrzywa. Najlepiej stosować ją dwutorowo – wewnętrznie i zewnętrznie. Warto regularnie pijać napar z liści pokrzywy. Doskonale sprawdza się on również jako naturalny szampon do włosów. Oczywiście nie będzie się pienić, ale wmasowany w skórę głowy odżywi cebulki włosów, pielęgnuje skórę głowy i pobudza kosmyki do wzrostu.

Wszystko dzięki zawartości siarki, krzemionki, potasu, magnezu, żelaza, kwasu omega-3, antyoksydantów, beta-karotenu oraz witamin C, B i K. To właśnie te substancje sprawiają, że włosy stają się zdrowe, mocne i pełne blasku. Płukanie włosów i skóry głowy naparem z pokrzyw eliminuje łupież. Zmniejsza stany zapalne skóry głowy i wymiata wolne rodniki. Odżywia włosy na całej długości od cebulek aż po same końce. Pobudza wzrost włosów, czyni je grubszymi oraz ogranicza przetłuszczanie.




Zdecydowanie warto wypić od czasu do czasu filiżankę naparu z pokrzywy. Jeśli zaś nie masz czasu i możliwości, by przygotowywać napar z pokrzywy do pielęgnacji skóry głowy i włosów zaufaj polskiej marce kosmetyków naturalnych Kumazu. W recepturach dwóch najpopularniejszych kosmetyków w jej ofercie znajdziemy Urtica Dioica Extract, czyli ekstrakt z pokrzywy.

Pierwszym z nich jest szampon do włosów Kumazu, który troskliwie pielęgnuje skórę i włosy oraz usuwa z nich zanieczyszczenia i toksyny. Drugim zaś jest eliksir do włosów Kumazu, czyli innowacyjny ziołowy kosmetyk, który koi skórę głowy, niweluje łupież. Ponadto zmniejsza przetłuszczenie i pobudza włosy do wzrostu.

Zaufaj kosmetykom do włosów stworzonym z poszanowaniem Matki Natury. Poznaj całą gamę ręcznie wytwarzanych preparatów do pielęgnacji włosów Kumazu: kumazu.pl

Renata Zielezińska / I.D.MEDIA

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ