Sposoby na wiotką skórę po ciąży



Sposoby na wiotką skórę po ciąży. Zdecydowana większość kobiet w młodości cieszy się piękną, jędrną skórą. Z upływem czasu w organizmie dochodzi jednak do wielu zmian. Diety, treningi czy choroby – wszystko to powoduje, że w ciągu kilku miesięcy nasza waga może się gwałtownie wahać, co wpływa również na stan skóry. A jak wpływa na nią ciąża? Swoją wiedzą na ten temat dzieli się kosmetolog Karolina Martin, specjalistka SC Beauty Clinic.

Za utratę jędrności skóry po urodzeniu dziecka odpowiedzialna jest przede wszystkim gwałtowna zmiana masy ciała. Jak jednak dokładnie przebiega proces wiotczenia?

Co niszczy naszą skórę?

Pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do uszkodzeń struktury skóry. Rozciągają się włókna kolagenowe i elastynowe, współtworzące skórę właściwą i odpowiadające za jej wytrzymałość i sprężystość. Jeśli dodajmy do tego mniejszą niż zwykle aktywność fizyczną i źle zbilansowaną dietę w czasie ciąży i połogu, utrata jędrności stanie się nieunikniona, niezależnie od wieku. Choć oczywiście skóra młodszych kobiet ma w takich przypadkach większą zdolność do regeneracji.

– Wiotki brzuch bardzo często staje się źródłem kompleksów u świeżo upieczonych mam. Sporo z nich zaczyna stosować dietę i ćwiczyć. Gimnastyka może jednak tylko wzmacniać mięśnie, nie wpływa natomiast na poprawę jędrności skóry. Nie wystarczy więc, jeśli chcemy przywrócić brzuchowi sprężystość – tłumaczy Karolina Martin z SC Beauty Clinic.

Co możesz zrobić sama?

Choć nic nie zastąpi profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych, to jednak domowa pielęgnacja również jest bardzo ważna. Zdecydowanie najbardziej zadowalające efekty osiągniesz, łącząc codzienną dbałość o skórę z pomocą specjalisty.

O czym zatem powinna pamiętać młoda mama z problemem wiotkiej skóry? – O usuwaniu zrogowaciałego naskórka za pomocą peelingów i o stosowaniu balsamu, masła do ciała lub naturalnych olejów – wymienia Karolina Martin. – Warto również masować ciało domowym masażerem lub bańką chińską i hartować skórę podczas zimno-ciepłych pryszniców (ważne, aby hartowanie kończyć zawsze strumieniem zimnej wody) – dodaje specjalistka.

Pamiętajmy również o doustnej suplementacji preparatów naturalnych (oczywiście po konsultacji z lekarzem) oraz o odpowiednim nawadnianiu organizmu.




Jakie zabiegi?

Choć pielęgnacja domowa to podstawa przywracania skórze jędrności, to bez profesjonalnych zabiegów spektakularnych efektów raczej nie osiągniemy. Poniżej prezentujemy kilka z nich. Który będzie najbardziej odpowiedni dla ciebie?

Karboksyterapia/Carbolift – zabieg polegający na kontrolowanym podawaniu określonych dawek medycznego dwutlenku węgla w obszar skóry właściwej i tkanki podskórnej. Na skutek iniekcji powstaje przejściowy stan zapalny, który rozpoczyna przebudowę wewnętrznej struktury skóry. Ta metoda gwarantuje bardzo satysfakcjonujące efekty. W przypadku karboksyterapii należy wykonać serię od 6 do 12 zabiegów, powtarzając je 1–2 razy w tygodniu.

Co istotne, dzięki tej metodzie jesteśmy też w stanie usuwać blizny po cięciu cesarskim i z wysoką skutecznością redukować powstałe na skutek ciąży rozstępy w okolicach brzucha czy piersi. Zabieg pomaga również uporać się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, co pozwala przywrócić zarówno właściwe napięcie skóry, jak i obwód newralgicznych stref.

Dużym zainteresowaniem, również wśród świeżo upieczonych mam, cieszy się zabieg Carbolift. On także polega na wprowadzaniu medycznego dwutlenku węgla, ale za pomocą specjalnego aplikatora wyposażonego w drobne igiełki. Mikronakłuwanie skóry, wraz z podawaniem niewielkich depozytów gazu, bardzo silnie stymuluje skórę do przebudowy i poprawy jej struktury. Staje się ona lepiej ukrwiona i odżywiona, poprawia się jej metabolizm, co skutkuje zauważalną poprawą jej napięcia i nawilżenia. Kuracja obejmuje 3 zabiegi wykonywane w odstępach miesięcznych. Można ją stosować zarówno na skórę ciała, jak i twarzy.

Osocze bogatopłytkowe – zawarte w płytkach krwi aktywatory komórek to jedne z najsilniejszych stymulatorów w naszym organizmie. Podanie ich natychmiastowo wyzwala cykl reakcji, prowadzących do intensywnego namnażania komórek. Kształtują się nowe naczynia krwionośne, a także wzmaga się synteza kolagenu przez fibroblasty. W rezultacie pacjentka może uzyskać poprawę kolorytu oraz struktury skóry i przywrócić jej jędrność oraz elastyczność. Powinno się wykonać minimum 3 zabiegi w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Radiofrekwencja mikroigłowa – to jednoczesne i kontrolowane nakłuwanie oraz podgrzewanie skóry z wykorzystaniem fali radiowej. Na skutek nakłuć dochodzi do pobudzenia przebudowy skóry, a podgrzanie powoduje skrócenie obecnych w niej włókien kolagenu i elastyny. W rezultacie staje się ona mocno napięta i jędrna. Zmniejsza się też widoczność rozstępów. Seria powinna obejmować od 2 do 3 zabiegów, wykonywanych w odstępach od 2 do 3 miesięcy. Efekty pojawiają się zazwyczaj po pół roku.

Do powyższych zabiegów można przystąpić dopiero po zakończonym okresie laktacji. – Należy też pamiętać, że nie ma jednej uniwersalnej metody – tłumaczy specjalistka SC Beauty Clinic. – Kluczem do sukcesu jest ich umiejętne dopasowanie, a często nawet połączenie różnych kuracji w indywidualnie dobrany plan zabiegowy. Dlatego tak ważne jest tutaj indywidualne podejście do pacjentki. Zgodnie z zasadami kosmetologii personalizowanej każda osoba powinna być traktowana jako oddzielny, wyjątkowy przypadek. To do niej ma być dostosowana terapia, nie na odwrót. Tylko takie działanie pod okiem doświadczonego specjalisty daje nam gwarancję osiągnięcia wymarzonych rezultatów.

Długotrwałe efekty

To, jak długo utrzymają się efekty terapii, jest kwestią bardzo indywidualną, zależną od predyspozycji genetycznych, wieku, pielęgnacji domowej, diety, aktywności fizycznej itp. Zwykle możemy się jednak spodziewać, że będzie to okres 6–12 miesięcy (choć bywa również, że dłużej). Warto przy tym pamiętać, że im bardziej będziemy dbać o swoją skórę, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się uzyskanymi efektami.

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ