Ciąża to wyjątkowy czas. Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twojego maluszka!



Ciąża jest niezwykle pięknym i wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety. Przyszłe mamy ze szczególną troską wsłuchują się w sygnały płynące z organizmu. Jednym z najważniejszych aspektów w tym okresie jest zdrowie intymne. Infekcje narządów rodnych nie tylko łączą się z dużym dyskomfortem przyszłej mamy, ale, co ważniejsze, mogą stać się zagrożeniem dla dziecka. Pamiętaj ciąża to nie czas, aby ryzykować. Postaw na odpowiednią profilaktykę i zadbaj o komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twojego maluszka.

Dlaczego infekcje intymne w ciąży są niebezpieczne?

Uporczywy świąd, ból, nietypowe upławy…to typowe objawy groźnych infekcji, które wpływają na przebieg ciąży i porodu. Nieleczone zakażenia bakteryjne czy grzybicze mogą być przyczyną poronień, przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego i przedterminowego porodu, a także mogą przyczynić się do urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej. Ponadto nieleczone infekcje mogą powodować przedostanie się do organizmu dziecka, szkodliwych drobnoustrojów, co może nieść za sobą groźne powikłania dla maluszka. Należy więc obserwować swoje ciało, by rozpoznać pierwsze symptomy infekcji.

Kobiety ciężarne częściej narażone są na grzybicze zakażenia pochwy, a ich głównymi objawami są swędzenie, pieczenie pochwy i sromu oraz białe serowate upławy nieposiadające przykrego zapachu. Infekcje bakteryjne pojawiają się rzadziej, a ich objawy to: upławy z nieprzyjemnym „rybim” zapachem, świąd i pieczenie.

Jak zapobiegać infekcjom miejsc intymnym?

Na czas ciąży (chodź warto rozważyć to na co dzień) zamień syntetyczną bieliznę na bawełnianą, zrezygnuj z mocno dolegających, obcisłych spodni i leginsów jak również unikaj spodni od piżamy – miejscom intymnym należy zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.
Również bardzo ważna jest higiena intymna.

Należy myć się od przodu do tyłu, co zapobiega przenoszeniu bakterii z odbytu do pochwy. Nie używaj gąbek ani myjek, są siedliskiem bakterii i grzybów. Korzystaj z wkładek higienicznych z rozsądkiem, mogą ograniczać dostęp powietrza. Pamiętaj, że nadmierna higiena może wypłukiwać naturalną florę bakteryjną, dlatego nie zaleca się podmywania częściej niż 2 razy dziennie.

Podczas infekcji intymnych w trakcie ciąży, wskazana jest konsultacja lekarska. W celu złagodzenia dolegliwości związanych z zapaleniem miejsc intymnych możesz zastosować zewnętrznie preparat Tantum Rosa. Jest to lek, dostępny w aptece bez recepty, który wykazuje aktywność miejscową, więc w minimalnym stopniu wchłania się do krwioobiegu nie wywołując istotnego działania ogólnego.

Dlatego jest to bezpieczny lek dla kobiet w ciąży i karmiących, jak również skuteczny produkt, który działa doraźnie i leczy objawy infekcji intymnych: ból, świąd, pieczenie, upławy, obrzęk. Tantum Rosa w swoim składzie zawiera chlorowodorek benzydaminy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające jak również antyseptyczne.




Dlatego Tantum Rosa ma szerokie zastosowanie w ginekologii i położnictwie i doskonale sprawdzi się w pierwszych dniach po porodzie drogami natury, kiedy możesz odczuwać bolesność krocza, zwłaszcza gdy krocze było nacinane lub pękło. Tantum Rosa (proszek do rozpuszczenia w wodzie) stosowany zewnętrznie w okresie połogu szybko i wyraźnie zmniejsza nasilenie bólu, świądu, pieczenia i obrzęku. A Ty możesz zapomnieć o dyskomforcie i cieszyć się pierwszymi wspólnymi chwilami ze swoim maleństwem.

Infekcja intymna, ból krocza w połogu? Wybierz Tantum Rosa! Dlaczego?

1. Użycie Tantum Rosa jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy jedną saszetkę Tantum Rosa rozpuścić w 0,5 litra (2 szklanki) przegotowanej i ostudzonej wody. Z tak przygotowanym roztworem możesz przystąpić do przemywania okolic intymnych (np. nad sedesem, w wannie lub pod prysznicem).
2. Tantum Rosa jest przebadanym i skutecznym lekiem, nie kosmetykiem.
3. Tantum Rosa jest lekiem bezpiecznym dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

TANTUM ROSA, 53,2 mg/g, proszek do sporządzania roztworu dopochwowego. 1 g proszku zawiera 53,2 mg/g benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum). 1 saszetka (9,4 g) zawiera 500 mg benzydaminy chlorowodorku.

Wskazania do stosowania: Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w: przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, połogu.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w jego skład. Podmiot odpowiedzialny: Aziende Chimiche Riunite Angelini Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Angelini Pharma Sp. z o.o, OTC – Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ