Zrzucamy szaliki czyli łabędzia szyja na wiosnę



Nadeszły upragnione słoneczne dni. Powoli żegnamy się z golfami i ciepłymi szalikami oplatającymi naszą szyję. Choć jeszcze przez jakiś czas będziemy ją osłaniać to już niedługo nadejdzie czas głębszych dekoltów i sukienek na ramiączkach. Niestety najczęściej dopiero wiosną przypominamy sobie o pielęgnacji szyi i zauważamy, że jej wygląd nie spełnia naszych oczekiwań. Często w porównaniu do zadbanej twarzy szyja wygląda o kilka lat starzej. Na szczęście medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna mają do zaoferowania szeroki wachlarz zabiegów, które mogą przywrócić szyi młodzieńczy wygląd.

Już od 25 roku życia skóra zaczyna tracić kolagen i rozpoczyna się proces jej starzenia. Wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, następuje utrata elastyczności, a grawitacja sprawia, że skóra staje się coraz bardziej wiotka i obwisła. Szyja jest obszarem ciała wyjątkowo narażonym na proces starzenia. Wpływa na to fakt, że jest cienka, ma mało tkanki tłuszczowej i niewielką ilość gruczołów łojowych, przez to szybko się wysusza i traci swoją elastyczność.

Problem zmarszczek na szyi pogłębia fakt, że żyjemy w erze smartfonów, z których nieustannie korzystamy pochylając głowę w dół. W efekcie pierwsze objawy starzenia się skóra szyi obserwujemy w coraz młodszym wieku. Warto zatem zadbać o szyję w ramach profilaktyki anti-aging.

Jak zatrzymać młodość

Proces starzenia się skóry szyi można opóźnić nawet o kilka lat. Wystarczy zadziałać jak najszybciej – wraz z pojawieniem się pierwszych objawów utraty elastyczności i młodzieńczego wyglądu. Zabiegiem, który można stosować profilaktycznie już od 25 roku życia w celu utrzymania prawidłowego poziomu kolagenu i uzupełnienia jego niedoborów jest zabieg atelokolagenem III generacji Linerase, który otworzył nowe możliwości w odbudowie sprężystości i jędrności skóry.

– Zabieg można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej, terapia nie wywołuje skutków ubocznych a procedura jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Atelokolagen Linerase wprowadzony śródskórnie techniką iniekcji, stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu, a także niweluje zmarszczki. Zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego – opowiada dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.

Jak cofnąć pierwsze oznaki starzenia

W procesie starzenia się, oprócz spadku elastyczności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu oraz elastyny, dodatkowo zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a mięśnie twarzy stają się słabsze. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w napięciu skóry szyi. Jej smukły kształt można odzyskać dzięki nieoperacyjnemu liftingowi całkowicie wchłanialnymi nićmi Silhouette.

– Nici niwelują problem wiotkiej i obwisłej skóry. Oprócz fizycznego jej podciągania, w miejscu zakotwiczenia stymulują skórę do wzrostu tkanki i produkcji nowego kolagenu co dodatkowo wzmacnia efekt zabiegu. Proces dalszego podnoszenia się tkanek i napinania skóry trwa przez rok, a efekt liftingu utrzymuje się przez ok. 5 lat – mówi dr Andrzej Krajewski z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej Krajewski w Kołobrzegu.




Jak pozbyć się opadającej skóry

Jeśli oznaki starzenia się skóry szyi są wyraźnie widoczne ani medycyna estetyczna ani mniej inwazyjne metody chirurgiczne nie są w stanie poradzić sobie z nadmiarem opadającej skóry warto oddać się w ręce doświadczonego chirurga plastyka w celu wykonania liftingu szyi. Ta metoda sprawdzi się również u osób, które odbyły intensywny proces odchudzania i w krótkim czasie pozbyły się zbędnych kilogramów, a skóra nie była w stanie odzyskać swojej dawnej sprężystości.

Choć zabieg jest inwazyjny i na efekt trzeba poczekać do całkowitego wygojenia efekt sprawia, że pacjenci, którymi najczęściej są kobiety, często doświadczają przemiany wewnętrznej. Czują się młodsze, pewniejsze siebie i nie czują obciążenia w postaci kompleksu wieku. Po wykonaniu zabiegu wyraz twarzy ulega pozytywnej metamorfozie, podobnie jak samopoczucie pacjenta.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ