Młodzieńczy wygląd wiosną – jak zabieg Sunekos działa na skórę 25+ i 50+?



Młodzieńczy wygląd wiosną – jak zabieg Sunekos działa na skórę 25+ i 50+? Wiosną wszystko budzi się do życia, niestety nie można tego powiedzieć o skórze, która pod koniec zimy przeważnie wymaga regeneracji. Efekt odświeżenia skóry gwarantują na szczęście liczne zabiegi estetyczne, w tym iniekcje preparatu Sunekos.

Zabiegi iniekcyjne nie bez powodu uchodzą za najskuteczniejszy sposób na pozimową regenerację skóry. Dzięki mikronakłuciom stymulują one procesy naprawcze, a zawarte w preparatach składniki aktywne sprzyjają tak odświeżeniu cery, jak i redukcji przebarwień czy wygładzeniu zmarszczek. Ich właściwości sprawiają, że iniekcje, także wspomnianego już produktu Sunekos, są idealne dla kobiet w każdym wieku. Mogą one bowiem działać zarówno profilaktycznie, jak i odmładzająco.

– Unikalność preparatów Sunekos wynika z połączenia nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Dopasowując plan zabiegowy do oczekiwań pacjentki, można zadbać tak o nawilżenie i rozświetlenie skóry, jak i o zniwelowanie zmarszczek oraz poprawę owalu twarzy – wyjaśnia dr Anna Wójcik – Maciejewicz z kliniki Medicus Self we Wrocławiu.

Sunekos dla kobiet 25+

O tym, że skóra zaczyna się starzeć już po przekroczeniu 25. roku życia, słyszała chyba większość z nas. Stopniowo spadający poziom kolagenu w skórze powoduje utratę jędrności. W tym przypadku wskazane jest działanie prewencyjne z wykorzystaniem preparatu Sunekos 200 przeznaczonego dla młodszych pacjentek. Iniekcja Sunekos 200 zapewnia delikatny efekt napięcia skóry, a także jej rozświetlenia, szczególnie wskazanego na początku wiosny.

– Sunekos 200 nadaje się do zastosowania w przypadku skóry wymagającej regeneracji, z płytkimi zmarszczkami, a także oznakami zmęczenia wokół oczu. Jego iniekcja, z uwagi na obecność kwasu hialuronowego, pomaga ponadto zadbać o dogłębne nawilżenie skóry, o którym bardzo często zapominamy. Warto mieć na uwadze, że nawilżona skóra wygląda po prostu młodziej i bardziej promiennie oraz jest bardziej odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – podkreśla dr Anna Wójcik – Maciejewicz.




Sunekos kontra zmarszczki

Sunekos krótko po wprowadzeniu na rynek stał się także idealną metodą na poprawę kondycji skóry, która spędza sen z powiek kobietom w okresie menopauzy. W tym czasie niestety znacznie szybciej traci ona sprężystość i staje się sucha. Delikatne zmarszczki zaczynają być bardziej widoczne, dlatego tak ważne jest, aby ten proces zatrzymać. Aby wesprzeć skórę 50+, stosuje się Sunekos 1200, czyli preparat z kwasem hialuronowym o wyższej masie cząsteczkowej.

Sunekos 1200 poprzez intensywniejsze działanie radzi sobie nawet z głębokimi zmarszczkami oraz utratą objętości skóry. – Kilka dni po podaniu preparatu rozpoczynam serię 3-4 zabiegów z wykorzystaniem Sunekos 200. W ten sposób udaje się zagwarantować efekt wolumetryczny i wygładzenia oraz rozjaśnienia skóry, który utrzymuje się przez co najmniej 6 miesięcy – dodaje dr Anna Wójcik – Maciejewicz.

Przełom zimy i wiosny jest również doskonałym momentem na wykonanie profesjonalnego peelingu. Opracowany przez Sunekos Trophic Peeling 60% z kwasem glikolowym pozwoli zredukować przebarwienia, zmiany trądzikowe, łojotok, a nawet zmarszczki.


dr Anna Wójcik – Maciejewicz z kliniki Medicus Self we Wrocławiu

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ