Pewny sposób na pękające naczynka



Pękające naczynka na nosie, rumień po trądziku czy przebarwienia dają o sobie znać szczególnie zimą, kiedy narażone na niskie temperatury i suche powietrze potrafią znienacka stać się o wiele bardziej widoczne. Aby temu zaradzić, często nie wystarczy stosowanie kremów ani łykanie tabletek z witaminą C.

Choć uchodzą one za zmorę kobiet po 50-tce, w rzeczywistości pękające naczynka mogą pojawić się w każdym wieku. Jest to problem złożony, a walki z nim nie ułatwiają na pewno obecne warunki atmosferyczne. Naczynia krwionośne rozszerzają się bowiem nie tylko pod wpływem stresu, alkoholu czy pikantnych potraw, ale i w wyniku nagłych zmian temperatury, o które zimą przecież nietrudno. Mroźne powietrze, jakie uderza nas po wyjściu na zewnątrz, w połączeniu z wiatrem i uciążliwymi zanieczyszczeniami powietrza są dla skóry mało łaskawe.

Pękające naczynka pojawiają się najczęściej na nosie, ale problem może objąć także brodę, policzki, a niekiedy i szyję oraz dekolt. Wówczas trudno o ukrycie zmian korektorem. Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej nie jest to jednak konieczne. Jesienią i zimą śmiało można poddać się zabiegom laserowym, które problem rozwiązują często już za pierwszym podejściem.

Żółty laser na naczynka

Pajączki w okolicy nosa, policzków i brody, naczyniaki starcze i rubinowe czy plamy naczyniowe typu czerwonego wina – to zaledwie kilka z wielu wskazań do poddania się zabiegowi wykonanemu laserem naczyniowym. Śmiało można do nich zaliczyć nawet trudny do usunięcia rumień po trądziku, który potrafi utrzymywać się na skórze przez długi czas. W redukcji wszystkich wspomnianych zmian kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego lasera.

Lasery naczyniowe dostępne są praktycznie we wszystkich gabinetach medycyny estetycznej. Jednak czy wszystkie działają tak samo? Odkąd w ręce lekarzy trafił nowoczesny laser QuadroStar Pro Yellow, z pewnością nie. Nie bez powodu traktuje się go jako rewolucję w laserowym zamykaniu naczyń. Jest to bowiem pierwszy na świecie żółty laser dermatologiczny ze skanerem frakcyjnym, o niespotykanej dotąd skuteczności, połączonej z nie mniej istotnymi kwestiami bezpieczeństwa.




Czas na QuadroStar Pro Yellow

Laser QuadroStar Pro Yellow już jakiś czas temu okrzyknięto rewolucją w laserowym zamykaniu naczynek i stało się tak nie bez powodu. Otóż absorpcja żółtego światła przez hemoglobinę jest tu aż o 40% wyższa niż w przypadku popularnych na rynku i częściej stosowanych laserów „zielonych”. Jest to zarazem technologia bezpieczniejsza, ponieważ żółta długość fali jest słabiej pochłaniana przez melaninę, dzięki czemu ryzyko działań niepożądanych jest minimalne. Urządzenie cechuje się także większą precyzją.

– Głowica lasera QuadroStar Pro Yellow jest niezwykle precyzyjna, dlatego emitowane przez nią żółte światło trafia nawet do trudno dostępnych zmian. Ogromną zaletą urządzenia jest też skaner frakcyjny z systemem chłodzenia, który umożliwia leczenie rumienia oraz przebarwień. Przeważnie, kiedy mamy do czynienia z pojedynczym naczynkiem wymagającym zamknięcia, w zupełności wystarczający jest jeden zabieg. Kolejnych powtórzeń wymagają właściwie jedynie zmiany rozległe – mówi dr Krzysztof Kaczyński, lekarz medycyny estetycznej z Kaczyńscy Clinic.

Leczenie laserem QuadroStar Pro Yellow nie pozostawia śladów między innymi dlatego, że w porównaniu do innych urządzeń do zamykania naczyń krwionośnych, wymaga zastosowania niższych mocy. Dzięki temu zabieg może dawać taki sam efekt, jak podobne procedury i być przy tym mniej uciążliwym dla pacjenta. Ewentualne skutki uboczne w postaci rumienia, obrzęku czy pęcherzyków znikają po maksymalnie dwóch dobach, dlatego pacjent może praktycznie od razu powrócić do swoich codziennych zajęć.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ