Hybrydowe powiększanie piersi



Hybrydowe powiększanie piersi. Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej dostępna i z każdym rokiem korzysta z niej coraz więcej osób na całym świecie. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest powiększanie piersi, dlatego lekarze opracowują nowe metody, aby sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom pacjentek. W ten sposób powstała metoda hybrydowa. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczona?

Zastosowanie implantów

Obecnie powiększanie piersi najczęściej odbywa się przy pomocy implantów. Zwykle stworzone są z silikonu medycznego w formie żelu, zamkniętego w elastycznej otoczce. Do wykonania zabiegu stosuje się nacięcie pod piersią, wokół brodawki sutkowej lub w dole pachowym. Implanty umieszczane są w tzw. „kieszeni”, czyli przestrzeni wytworzonej chirurgicznie pomiędzy gruczołem piersiowym, a mięśniem klatki piersiowej lub pomiędzy mięśniem piersiowym a ścianą klatki piersiowej.

Metoda ta daje pacjentkom możliwość szerokiego wyboru kształtów i rozmiarów, a także specyfikacji różnych modeli implantów, tak aby jak najbardziej odpowiadały wymarzonemu efektowi końcowemu.

Lipoplastyka piersi

Do mniej powszechnych metod powiększania biustu należy lipoplastyka, czyli przeszczep tłuszczu do piersi. Jest to zabieg wykonywany od wielu lat, który przynosi pacjentce dwie korzyści – liposukcja jednego obszaru ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej i przeszczepienie go do piersi w celu zwiększenia ich rozmiaru.

Zabieg ten umożliwia zwiększenie biustu o ok. jeden rozmiar – nie powoduje więc bardzo dużej różnicy w objętości. Własna tkanka tłuszczowa stanowi świetne wypełnienie ze względu na jej naturalne pochodzenie. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod, która umożliwia modelowanie kształtu biustu.

Hybrydowe powiększanie piersi

Jak nazwa wskazuje, jest to połączenie dwóch metod – lipoplastyki oraz tradycyjnej augmentacji z użyciem implantów. – Jest to idealna opcja dla kobiet pragnących uzyskać naturalny efekt po zabiegu – mówi specjalista chirurgii plastycznej Dr. Wiesław Bieńkowski z wieloletnim doświadczeniem. – Daje ona dużą możliwość zmiany kształtu, rozmiaru i konturów piersi, przy jednoczesnym wykorzystaniu implantów niedużej wielkości.




Większość kobiet marzy o uzyskaniu efektu możliwie najbardziej zbliżonego do naturalnego. Część z nich decyduje się jednak na znaczną zmianę rozmiaru, a w przypadku użycia wyłącznie implantów, naturalny efekt jest trudny do osiągnięcia. Dzięki metodzie hybrydowej chirurg może zastosować niewielką wkładkę silikonową, a ostateczny kształt nadać za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej.

– Zdecydowanym atutem tego typu rozwiązania jest możliwość dowolnego modelowania kształtu piersi, wypełniania ewentualnych nierówności lub asymetrii. – dodaje specjalista chirurgii plastycznej dr. Wiesław Bieńkowski. – Ponadto, implant jest oddzielony od powierzchni skóry dodatkową tkanką tłuszczową, dzięki czemu piersi wyglądają naturalnie nawet w pozycji leżącej. Do tej metody najlepiej sprawdzają się implanty Motiva, ze względu na ich miękkość i elastyczność.

Metoda hybrydowa polecana jest szczególnie pacjentkom pragnącym powiększyć i poprawić kształt biustu lub borykającym się z utratą jędrności, a jednocześnie chcącym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z innej partii ciała. Co ważne, przeszczep tłuszczu i wszczepienie implantu można wykonać w czasie jednego zabiegu – umożliwia to szybszy powrót do zdrowia, niż w przypadku rozdzielenia ich na dwa zabiegi.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ