Zimowa pielęgnacja – 3 kroki do pięknej skóry



Zimowa pielęgnacja – 3 kroki do pięknej skóry. W okresie zimowym skóra wymaga od nas większego poświęcenia i odpowiedniej pielęgnacji. Mróz, nieprzyjemny wiatr i suche powietrze w domach sprawiają, że skóra jest przesuszona i błaga o solidną dawkę nawilżenia. Prócz codziennej pielęgnacji i stosowania odpowiednich kosmetyków, warto również skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Podstawowa pielęgnacja skóry zimą

Zacznijmy od podstaw. Nawet najdroższe kosmetyki nie spełnią swojego zadania, jeżeli skóra nie będzie odpowiednio nawilżona od środka. Dlatego należy pamiętać o piciu co najmniej 2 litrów wody dziennie. Rozwiązaniem na suche powietrze w domu może być nawilżacz powietrza. Tutaj warto jednak pamiętać, że wilgoć i wysoka temperatura sprzyjają rozwojowi bakterii i wirusów, dlatego gdy włączamy wspomniane urządzenie, pamiętajmy, by temperatura powietrza nie przekraczała 21 stopni.

Co do samej pielęgnacji… Podstawą jest dobry krem nawilżający. Na dzień można stosować lekką emulsję, która będzie stanowiła dobra bazę pod makijaż, z kolei na noc można sięgnąć po treściwy krem, który nałożony grubą warstwą odwdzięczy się napiętą i nawilżoną skórą rano. Warto również od czasu do czasu sięgnąć po nawilżającą maseczkę, która nie tylko pomoże nawilżyć skórę, ale również będzie relaksującym zabiegiem po długim dniu.

Zimą nie należy pomijać również kosmetyków z wysokim filtrem SPF – to szczególnie ważne po zabiegach z wykorzystaniem kwasów lub lasera. Zima to również dobry moment na udanie się do gabinetu medycyny estetycznej. Oto trzy zabiegi, za które skóra z pewnością Ci się odwdzięczy.

Nawilżenie i dostarczenie substancji odżywczych – różne rodzaje mezoterapii

Ostatnio bardzo popularna jest – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Zabieg ten pokochały największe hollywoodzkie gwiazdy, „wampirzy lifting” już od dłuższego czasu jest niekwestionowanym hitem.

– Do zabiegu używany jest przygotowany bezpośrednio przed zabiegiem koncentrat autologicznych płytek krwi. Uzyskuje się go w drodze odwirowania krwi pacjenta, pobranej do specjalnych probówek – tłumaczy dr Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute.

Zabieg ma na celu poprawę gęstości skóry, ujędrnienia, zmniejszenia zmarszczek i bruzd, Zastosowanie bomby energetycznej jaką jest nasze zagęszczone osocze z dużą ilością płytek daje znakomite rezultaty. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg bezpieczny i dzięki zastosowaniu maści znieczulającej praktycznie bezbolesny – chociaż może na taki nie wyglądać. Zaczerwienienie i obrzęk mogą utrzymywać się do 2 dni, warto wziąć to pod uwagę, gdy planujemy wykonanie zabiegu przed „wielkim wyjściem”.

– Mezoterapia może też być wykonana preparatami kwasu hialuronowego zarówno nieusieciowanego -wtedy zabiegi należy powtarzać dość często np. co 2-4 tygodnie, oraz preparatami kwasu hialuronowego usieciowanego (preparat utrzymuje się w skórze znacznie dłużej) np. Volite, gdzie zabieg wykonuje się raz na kilka miesięcy. Mezoterapia kwasami hialuronowymi to nie tylko silne nawilżenie, ale też rewitaliacja skóry – mówi dr Monika Kuźmińska.

Pamiętajmy, że mezoterapię możemy wykonać różnymi preparatami w tym również gotowymi mieszankami peptydów i witamin. Preparatów jest bardzo wiele i dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjentów.




Odnowa skóry – Perfect Derma Peel

The Perfect Derma Peel to peeling średniogłęboki o mocnym działaniu złuszczającym. Zawiera w składzie glutation, kwas kojowy, TCA (kwas trójchlorooctowy), fenol, kwas salicylowy, witaminę C i kwas retinowy. Zalecany w przypadku występujących przebarwień posłonecznych, melasmy, a także na zmniejszenie blizn potrądzikowych, widoczności porów oraz do odmłodzenia i poprawy jędrności skóry poprzez działanie stymulujące kolagen.

– Peeling nakładamy warstwami przy pomocy jałowego gazika po odtłuszczeniu skóry. The Perfect Derma Peel pozostaje na skórze poddanej zabiegowi na minimum 6 godzin Pacjent otrzymuje też specjalny zestaw do pielęgnacji skóry w domu – objaśnia dr Monika Kuźmińska.

Łuszczenie zaczyna się 3-4 dnia i trwa minimum 3 dni. Jest to na ogół silne płatowe złuszczanie skóry co trzeba uwzględnić planując wykonanie zabiegu. Efekty widoczne są po około 10 dniach. Skóra jest promienna, a niedoskonałości stają się niewidoczne.

Fotoodmładzanie i zamykanie naczynek – laser i IPL

Okres jesienno-zimowy to najlepszy moment na zabiegi z wykorzystaniem lasera lub IPL. IPL nie jest laserem – różnica polega na tym, że światło lasera jest skoncentrowaną wiązką światła o określonej długości fali, a IPL emituje szerokie spektrum niespójnych fal świetlnych, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane przez określone chromofory zawarte w tkankach (melanina, hemoglobina), działanie na zmiany naczyniowe zarówno lasery jak i IPL mają podobne.

– Fotoodmładzanie skóry to zarówno usuwanie zmian naczyniowych i zaburzeń pigmentacji, ale także pobudzanie do regeneracji i odbudowy kolagenu. Zapewnia to efekt wygładzenia skóry twarzy, likwidacji drobnych zmarszczek oraz zwężenia rozszerzonych porów, czyli znaczną poprawę faktury skóry – tłumaczy dr Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute. Zabieg ten polecamy osobom stosunkowo młodym ze zmianami naczyniowymi i zaburzeniami pigmentacji.

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ