Naturalna pielęgnacja włosów z receptur babci



Naturalna pielęgnacja włosów z receptur babci. Są takie domowe sposoby na codzienną, naturalną pielęgnację włosów, które już od wieków stosowały nasze babcie. Skoro te zioła i rośliny idealnie sprawdzały się w pielęgnacji skóry głowy i włosów od wielu lat, dlaczego mielibyśmy zmieniać je na inne, coraz bardziej wyszukane składniki?

Poznaj wiedzę, przekazywaną dawniej z pokolenia na pokolenie. Dowiedz się, w jaki sposób naturalnie pielęgnować włosy. Które rośliny wybierać do domowych rytuałów pielęgnacyjnych do włosów?

Babciny poradnik: zioła w pielęgnacji włosów

Pokrzywa jest cennym źródłem witamin, minerałów, pierwiastków, flawonoidów, kwasów i mikroelementów. Ze względu na dużą zawartość krzemionki, płukanki z pokrzywy poprawiają ukrwienie skóry głowy. Roślina ta reguluje pracę gruczołów łojowych, usuwa nadmiar sebum, silnie odżywiają włosy oraz wzmacniają ich cebulki, a także aktywizuje kosmyki do wzrostu. Należy jedynie pamiętać, że płukanki lepiej nie przygotowywać ze świeżych pokrzyw, ponieważ mogą zabarwić włosy na kolor zielony.

Szałwia wzmacnia i odżywia włosy oraz ich cebulki. Warto stosować ją w formie płukanek do włosów, ponieważ eliminuje nadmiar sebum. A w efekcie doskonale się sprawdza w pielęgnacji przetłuszczających się włosów. Pogłębia ich kolor, wzmacnia i wykazuje właściwości przeciwłupieżowe.

Skrzyp polny ze względu na dużą zawartość krzemu świetnie działa na paznokcie, skórę i włosy. Warto stosować wcierki i płukanki ze skrzypu polnego, ponieważ przyspieszają wypadanie włosów. Zioło to, przez wiele osób traktowane jako chwast, oprawia nawilżenie włosów i pobudza je do wzrostu. Nie każdy wie, że szałwia także opóźnia siwienie włosów, wzmacnia ich odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, a także zmniejsza łamliwość kosmyków. Doskonale sprawdza się także w pielęgnacji skóry głowy, wykazuje właściwości przeciwłupieżowe.

Żeń-szeń syberyjski poprawia ukrwienie włosów, a dzięki temu ułatwia wnikanie substancji odżywczych do cebulek włosów i czyni je zdrowymi, sprężystymi, mocnymi i pełnymi blasku.

Czarna rzepa z powodzeniem można ją stosować w pielęgnacji włosów przetłuszczających się oraz w przypadku łupieżu i problemów skóry głowy. Działa odkażająco, bakteriobójczo i przeciwłojotokowo. Reguluje nadmiar sebum, eliminuje świąd oraz wzmacnia włosy i przyspiesza ich wzrost.




Mydlnica lekarska koi wiele problemów skórnych takich jak: stany zapalne, egzemy czy łuszczyca. Płukanka z mydlnicy lekarskiej usuwa zanieczyszczenia z włosów, eliminuje przetłuszczanie, zmiękcza, wzmacnia oraz sprawia, że kosmyki są bardziej zdyscyplinowane i podatne na układanie.

Imbir poprawia ukrwienie skóry głowy, wzmacnia, odświeża włosy i dekoruje je blaskiem. Aktywizuje włosy do wzrostu, pogrubia je i wygładza. Naprawia uszkodzone końcówki, poprawia kondycję bardzo zniszczonych włosów.

Aloes to kolejny świetny składnik, który dobroczynnie wpływa na kondycję włosów. Poprawia nawilżenie, odżywia cebulki, eliminuje swędzenie i dyskomfort skóry głowy. Wzmacnia, wygładza, nabłyszcza i eliminuje elektryzowanie.

Życie w dzisiejszych czasach sprawia, że większość z nas nie ma czasu, by każdego dnia przygotowywać domowe kosmetyki do włosów. Szczególnie jeśli mamy na myśli wykorzystywanie w nich roślin znanych od wieków z dobroczynnych właściwości na włosy i skórę głowy.

Z pomocą przychodzi marka naturalnych, ręcznie robionych kosmetyków Kumazu. W jej ofercie znajdziemy wysokiej jakości kosmetyki, których receptury zostały nasycone skoncentrowanymi ekstraktami roślinnymi. Dokładnie takimi samymi, jakimi swoje włosy pielęgnowały nasze babcie.

Masz problemy ze skórą głowy i włosami? Łupież, przetłuszczanie, swędzenie skóry głowy? A może słabe, matowe, zniszczone i suche włosy lub niezdyscyplinowane kosmyki oraz rozdwajające się końcówki? Z każdym z tych problemów poradzi sobie kuracja naprawcza w postaci regularnie używanych kosmetyków do troskliwej pielęgnacji włosów marki Kumazu.

Sięgnij po kosmetyki proste z natury! Wybierz to, co najlepsze dla Twoich włosów: kumazu.pl

Renata Zielezińska/ I.D. Media

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ