Co najbardziej zdradza twój wiek?



Co najbardziej zdradza twój wiek? Dbasz o codzienną pielęgnację, od lat stosujesz odpowiednie kremy i zabiegi kosmetyczne, ale masz wrażenie, że ciągle nie możesz osiągnąć wymarzonego efektu? Być może nieświadomie popełniasz bardzo powszechny błąd. Dbałość o skórę nie powinna ograniczać się jedynie do twarzy – aby zachować młody wygląd na dłużej musimy w takim samym stopniu dbać o skórę dłoni, dekoltu czy szyi.

Pokaż mi swoje dłonie…

A powiem Ci ile tak naprawdę masz lat! Na dłoniach proces starzenia się jest widoczny bardzo wcześnie. Jest to efekt zanikania tkanki podskórnej, której z biegiem lat ubywa na całym ciele. Jednak na dłoniach od początku jest jej bardzo mało, więc każdy ubytek jest zauważalny. Zaniedbania w pielęgnacji dłoni, często wieloletnie, niestety odbijają się na ich wyglądzie. Ciągłe narażenie na szkodliwe promieniowanie słoneczne i trudne warunki atmosferyczne to ich codzienność. A co możemy zrobić, aby przywrócić im młodszy wygląd?

Rozwiązanie:

Jeśli codzienna pielęgnacja nie jest już w stanie w widoczny sposób poprawić kondycji skóry dłoni pora pomyśleć o profesjonalnym zabiegu. Jednym z rozwiązań może być doskonale znany wszystkim zabieg mezoterapii. Choć najczęściej stosuje się go w obrębie twarzy to świetnie sprawdzi się również na dłoniach.

– Przy takim zabiegu możemy zastosować koktajl odżywczy na bazie kwasu hialuronowego, który nawilży skórę i wpłynie pozytywnie na produkcję kolagenu. Wykorzystując gęstszy, usieciowany kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapniowy możemy również wypełnić wierzch dłoni, co zmniejszy widoczność naczyń, ścięgien i zmarszczek. Dzięki zabiegowi skóra na tym obszarze będzie bardziej napięta i jędrna, poprawi się też jej koloryt – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute.




S.O.S dla szyi i dekoltu

Większość z nas jest świadoma potrzeb swojej skóry. Wiedza na temat dobierania właściwych kosmetyków i zabiegów jest coraz bardziej powszechna, a w wypadku wątpliwości łatwo możemy otrzymać poradę od kosmetologa czy lekarza medycyny estetycznej. Jednak nawet najbardziej zadbana skóra twarzy nie odciągnie uwagi od zdecydowanie mniej jędrnych i pokrytych zmarszczkami szyi oraz dekoltu.

Niestety nie wszyscy pamiętamy, że pielęgnacji nie powinniśmy kończyć na podbródku, ale iść dalej i tak samo dbać o skórę poniżej, która, niemal pozbawiona gruczołów łojowych, jest bardzo cienka i delikatna, a przez to bardzo podatna na procesy starzenia się. Czy możemy naprawić te zaniedbania i nadrobić stracony czas?

Rozwiązanie:

Kiedy na szyi i dekolcie widzimy już utratę jędrności i pojawiające się bardzo nielubiane poprzeczne zmarszczki, czyli tzw. pierścienie Wenus czas na działanie w gabinecie. Metod ujędrniania skóry jest wiele, ale w tym wypadku warto pomyśleć o zabiegach, które będą odpowiednie do tego obszaru i zwalczą ten problem skutecznie.

Ze względu na obecność tarczycy i chrząstki w linii pośrodkowej na szyi warto wybierać metody, które można zastosować na całym obszarze szyi i dekoltu. Warto pomyśleć o laserze frakcyjnym – nie należy obawiać się tego zabiegu, tym bardziej, że zimą zaczerwienienie na szyi i dekolcie łatwo jest ukryć. Dobrze jest połączyć ten zabieg z maską z osocza – przyspieszy to gojenie i wzmocni efekt.

Innym sposobem działania na te obszary jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym lub kwasem hialuronowym, którą można stosować na całą powierzchnię szyi i dekoltu. Wartą polecenia będzie tu również na pewno technologia HIFU, czyli skupiona wiązka ultradźwiękowa o wysokim natężeniu, docierająca do głębokich warstw skóry i pobudzająca przebudowę jej wewnętrznych struktur.

– „Bombardujemy” nią konkretny obszar, uzyskując efekt punktowego przegrzania, co działa stymulująco na tkanki i skraca włókna kolagenowe. W Yonelle Beauty Institute zabieg wykonywany jest urządzeniem HIFU SonoQueen. W trakcie procedury nie zostaje przerwana ciągłość skóry, a sam zabieg jest bezbolesny – w większości przypadków pacjenci oceniają zabieg jako komfortowy, dlatego SonoQueen nazywana jest „królową liftingu” – mówi dr Kuźmińska.

W przypadku działania na szyję i dekolt warto jednak połączyć ten zabieg z innymi technikami gdyż HIFU nie można zastosować nad chrząstką i tarczycą.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ