Terapia CGF, czyli anti-aging i leczenie wypadania włosów w jednym



Odświeża zmęczoną cerę, redukuje pierwsze zmarszczki, spowalnia starzenie się skóry, a nawet hamuje wypadanie włosów – terapia komórkami macierzystymi i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu to niewątpliwy hit medycyny estetycznej 2018 roku, który sprawdza się zarówno jako zabieg anti-aging, jak i uzupełnienie terapii łączonych. Na pytania o wyjątkowość tej metody regeneracji skóry, jej możliwości oraz przebieg zabiegu odpowiada dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic.

Dlaczego to właśnie zabiegi z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu uznano w 2018 roku za jedną z najlepszych procedur z zakresu medycyny regeneracyjnej?

Terapia daje naturalny efekt anti-aging. Preparat z komórkami macierzystymi CD34+ i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu CGF pozyskuje się z krwi pacjenta, co nie wiąże się z ryzykiem reakcji alergicznych i zapewnia większe bezpieczeństwo od mezoterapii koktailami. Nie mniej istotne są tu też możliwości.

Zabieg poprzez usprawnienie procesów regeneracyjnych stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także prowadzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Zregenerowana w taki sposób skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd i staje się gładsza, co widać nie tylko po samym zabiegu, ale i w kolejnych tygodniach oraz miesiącach, ponieważ następujący w skórze proces regeneracji rozciąga się w czasie.

Jak przebiega zabieg z zastosowaniem CGF?

Po pobraniu krwi pacjenta odseparowuje się z niej komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Później przygotowuje się jeden z dwóch produktów – CGF Liquid, czyli formę płynną lub CGF Harmony. W drugim przypadku skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste zawieszone są w żelu Activated Plasma Albumin Gel uzyskanym z białek krwi. Może to być preparat o różnej gęstości, ostatecznie dobierana jest ona do potrzeb skóry pacjenta. Konkretny, przygotowany już produkt, podaje się do skóry drogą iniekcji, czyli techniką mezoterapii igłowej.

Jakie znaczenie dla efektów ma taka forma podania preparatu?

Zastosowanie techniki mezoterapii igłowej przede wszystkim wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry. Nakłuwanie jej tworzy mikrouszkodzenia, które stymulują otaczające je tkanki do odbudowy komórek skóry o lepszej, zdrowszej strukturze. Już samo podanie czynników wzrostu drogą iniekcji odświeża cerę i przywraca skórze sprężystość. Wspomniane właściwości sprawdzają się także w regeneracji mniejszych obszarów, jak okolice oczu, skóra głowy czy grzbiety rąk, kiedy przeprowadzamy zabieg CGF One.




Jakie jeszcze rezultaty można osiągnąć dzięki skoncentrowanym czynnikom wzrostu? Jakie są wskazania do poddania się temu zabiegowi?

Nie tylko technika podania preparatu sprawia, że zabieg wzmacnia zdolności naprawcze skóry, ponieważ odpowiadają za to także właściwości czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Jako że pobudzają one produkcję kolagenu oraz poprawiają mikrokrążenie w skórze, zabieg doskonale poprawia jej strukturę. Za jego pomocą możemy wzmocnić jej elastyczność, wygładzić zmarszczki, a także zatrzymać wypadanie włosów. Zabieg doskonale rewitalizuje zmęczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, dlatego jest też dobrym uzupełnieniem innych zabiegów medycyny estetycznej.

W jaki sposób można utrzymać dobre efekty zabiegu CGF?

Pełna terapia obejmuje trzy zabiegi, powtarzane co cztery tygodnie w przypadku CGF Liquid i co sześć tygodni w przypadku CGF Harmony. Jak w przypadku większości zabiegów, tak i tu konieczna jest pielęgnacja pozabiegowa. Po zabiegu CGF doskonale sprawdza się stosowanie dermokosmetyków posiadających komórki macierzyste pochodzenia roślinnego.


Dr Krzysztof Kaczyński – lekarz medycyny estetycznej, Kaczyńscy Clinic, Warszawa

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ