Terapia CGF, czyli anti-aging i leczenie wypadania włosów w jednym



Odświeża zmęczoną cerę, redukuje pierwsze zmarszczki, spowalnia starzenie się skóry, a nawet hamuje wypadanie włosów – terapia komórkami macierzystymi i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu to niewątpliwy hit medycyny estetycznej 2018 roku, który sprawdza się zarówno jako zabieg anti-aging, jak i uzupełnienie terapii łączonych. Na pytania o wyjątkowość tej metody regeneracji skóry, jej możliwości oraz przebieg zabiegu odpowiada dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic.

Dlaczego to właśnie zabiegi z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu uznano w 2018 roku za jedną z najlepszych procedur z zakresu medycyny regeneracyjnej?

Terapia daje naturalny efekt anti-aging. Preparat z komórkami macierzystymi CD34+ i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu CGF pozyskuje się z krwi pacjenta, co nie wiąże się z ryzykiem reakcji alergicznych i zapewnia większe bezpieczeństwo od mezoterapii koktailami. Nie mniej istotne są tu też możliwości.

Zabieg poprzez usprawnienie procesów regeneracyjnych stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także prowadzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Zregenerowana w taki sposób skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd i staje się gładsza, co widać nie tylko po samym zabiegu, ale i w kolejnych tygodniach oraz miesiącach, ponieważ następujący w skórze proces regeneracji rozciąga się w czasie.

Jak przebiega zabieg z zastosowaniem CGF?

Po pobraniu krwi pacjenta odseparowuje się z niej komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Później przygotowuje się jeden z dwóch produktów – CGF Liquid, czyli formę płynną lub CGF Harmony. W drugim przypadku skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste zawieszone są w żelu Activated Plasma Albumin Gel uzyskanym z białek krwi. Może to być preparat o różnej gęstości, ostatecznie dobierana jest ona do potrzeb skóry pacjenta. Konkretny, przygotowany już produkt, podaje się do skóry drogą iniekcji, czyli techniką mezoterapii igłowej.

Jakie znaczenie dla efektów ma taka forma podania preparatu?

Zastosowanie techniki mezoterapii igłowej przede wszystkim wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry. Nakłuwanie jej tworzy mikrouszkodzenia, które stymulują otaczające je tkanki do odbudowy komórek skóry o lepszej, zdrowszej strukturze. Już samo podanie czynników wzrostu drogą iniekcji odświeża cerę i przywraca skórze sprężystość. Wspomniane właściwości sprawdzają się także w regeneracji mniejszych obszarów, jak okolice oczu, skóra głowy czy grzbiety rąk, kiedy przeprowadzamy zabieg CGF One.




Jakie jeszcze rezultaty można osiągnąć dzięki skoncentrowanym czynnikom wzrostu? Jakie są wskazania do poddania się temu zabiegowi?

Nie tylko technika podania preparatu sprawia, że zabieg wzmacnia zdolności naprawcze skóry, ponieważ odpowiadają za to także właściwości czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Jako że pobudzają one produkcję kolagenu oraz poprawiają mikrokrążenie w skórze, zabieg doskonale poprawia jej strukturę. Za jego pomocą możemy wzmocnić jej elastyczność, wygładzić zmarszczki, a także zatrzymać wypadanie włosów. Zabieg doskonale rewitalizuje zmęczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, dlatego jest też dobrym uzupełnieniem innych zabiegów medycyny estetycznej.

W jaki sposób można utrzymać dobre efekty zabiegu CGF?

Pełna terapia obejmuje trzy zabiegi, powtarzane co cztery tygodnie w przypadku CGF Liquid i co sześć tygodni w przypadku CGF Harmony. Jak w przypadku większości zabiegów, tak i tu konieczna jest pielęgnacja pozabiegowa. Po zabiegu CGF doskonale sprawdza się stosowanie dermokosmetyków posiadających komórki macierzyste pochodzenia roślinnego.


Dr Krzysztof Kaczyński – lekarz medycyny estetycznej, Kaczyńscy Clinic, Warszawa

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ