Okolice oczu – jak je odmłodzić



Okolice oczu – jak je odmłodzić? Okolice oczu, najpiękniejsza najbardziej przyciągająca część twarzy, stwarza najwięcej problemów pielęgnacyjnych. Dlaczego tak się dzieje? I co zrobić, aby cienie pod oczami, zmarszczki czy obrzęki nie spędzały nam snu z powiek. Dlaczego okolica oka sprawia tyle problemów? To proste, skóra wokół oczu jest dużo cieńsza niż w innych partiach ciała, więc o wiele szybciej się starzeje.

Dodatkowo jest cały czas narażona na niekorzystne czynniki: promieniowanie słoneczne, makijaż (i co gorsza – niestaranny demakijaż), niewłaściwy sposób odżywiania (np. nadmiar białka, szczególnie mleka, może wzmagać obrzęki pod oczami), zbyt długą pracę przy komputerze, stres i nieprzespane noce.

Oto największe bolączki okolic oczu oraz metody ich zapobiegania i likwidowania.

Opadające powieki 

Nadmiar skóry w górnej powiece plus grawitacja – oto przyczyny „zamykania się” oka. Opadające powieki zaczynają doskwierać u osób po czterdziestym roku życia, chyba że ktoś odziedziczył je po przodkach. Z ciężkimi powiekami wygląda się starzej, utrudniają one także wykonanie makijażu.

W ramach profilaktyki warto poprawiać jakość skóry peelingami, a gdy problem zaczyna być naprawdę widoczny wtedy pozostają bardziej drastyczne metody. Na szczęście nie trzeba od razu biec do chirurga na zabieg blefaroplastyki (czyli chirurgicznego wycinania nadmiaru powiek), gdyż medycyna estetyczna znalazła metody alternatywne.

– Opadające powieki można zlikwidować plazmą medyczną. Zabieg polega na odparowaniu nadmiaru skóry za pomocą bardzo wysokiej temperatury jaka tworzy się w postaci łuku elektrycznego pomiędzy igłą urządzenia Plasmage a skórą – opowiada dr Urszula Brumer z kliniki Medycyna Młodości – Jedyną niedogodnością jest kilkudniowy okres rekonwalescencji.

Na powiekach tworzą się małe strupki, które muszą odpaść, dlatego nasze pacjentki planują ten zabieg z wyprzedzeniem, wykorzystując np. tzw. długie weekendy, których nie brakuje w ciągu roku.Powieki można też podnieść nićmi PDO, HIFU lub toksyną botlinową podaną nad brwiami w okolicach skroni.

Zmarszczki wokół oczu

Najszybciej, po bokach oczu, powstają kurze łapki – jako efekt pracy mięśni mimicznych. Zmarszczki pojawiają się także pod oczami, na dolnych powiekach. Zmarszczek wokół oczu nie da się uniknąć, ale można opóźnić ich występowanie wzmacniając skórę zabiegami pielęgnacyjnymi. Gdy już się pojawią, najskuteczniejszą metodą ich likwidacji jest toksyna botulinowa (czyli inaczej botoks), która rozprostowuje je niemal natychmiastowo, tyle tylko, że nie na zawsze. Bardziej trwały efekt, chociaż z kolei nie natychmiastowy, daje HIFU.

– Ten zabieg zmusza komórki skóry do produkcji własnego kolagenu. HIFU to obecnie najpopularniejsza metoda bezoperacyjnego liftingu twarzy. Skupione ultradźwięki działają wewnątrz skóry, docierają głęboko, wywołując tam ogniska zapalne i wymuszając mechanizmy regeneracyjne organizmu. Efekt wypełniania zmarszczek narasta stopniowo i jest bardzo naturalny. Plusem zabiegu jest brak konieczności rekonwalescencji – tłumaczy dr Brumer i dodaje, że HIFU do zabiegów liftingujących i modelujących można używać na całym ciele.




Cienie i obrzęki pod oczami

Cienie pod oczami to problem dolnej powieki, która jest bardzo cienka, ma ok. 0,5 mm grubości, podczas, gdy skóra w innych miejscach ma nawet 2 mm. Dodatkowo z wiekiem zmniejsza się w niej ilość kolagenu i zanika tkanka tłuszczowa, powodując zapadnięcie skóry i prześwitywania naczyń krwionośnych.

Z kolei obrzęki pod oczami pojawiają się głównie z powodu zastoju limfy, ale mogą też sygnalizować choroby, np. układu krążenia, nerek, tarczycy. Zapracowujemy sobie też na nie siedzącym trybem życia, nieprzespanymi nocami, papierosami i alkoholem.Według dr Brumer na cienie i obrzęki najlepsza jest mezoterapia bazująca na specjalnych preparatach peptydowych.

Z ostrożnością należy natomiast podchodzić do podawania w powiekę dolną kwasu hialuronowego, gdyż nie zawsze prowadzi to do pożądanych efektów.

Wypoczęte i ładne spojrzenie sprawia, że wygląda się młodo i zdrowo, dlatego warto zainwestować czas w zadbanie o oczy i ich okolice.

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ