Depilacja laserowa. Spraw, aby marzenia o gładkiej skórze stały się rzeczywistością!



Każda z nas marzy o pięknym, zadbanym i gładkim ciele bez zbędnego owłosienia. Jednak samej w warunkach domowych trudno uzyskać taki efekt. Depilacja bardzo często jest dla nas przykrym obowiązkiem, który musimy regularnie powtarzać. A jej efekt? Zazwyczaj nie jest tak zadowalający, jakbyśmy tego oczekiwały. Na szczęście, nowoczesne technologie dają nam nowe możliwości, aby marzenie o gładkiej skórze stało się rzeczywistością.

Nie bez powodu, depilacja laserowa owłosienia jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Korzystają z niej zarówno kobiety jak i mężczyźni. Powoli odchodzi się od klasycznych metod usuwania niechcianych włosków, takich jak woskowanie na ciepło czy zimno, elektroliza, golenie ręczne i mechaniczne, gdyż zabiegi te dają komfort jedynie na krótki czas, a mogą wiązać się z niepotrzebnym bólem i komplikacjami (zaczerwienienia, reakcje alergiczne, opuchnięcia, swędzenie, wysuszenie skóry, plamki skórne, wyrastaniem nowych włosków i kłopotliwym wrastaniem włosia).

W przeciwieństwie do pozostałych zabiegów tego typu jedynie depilacja laserowa przynosi satysfakcjonujące efekty. Dlaczego? Jest w pełni bezpieczna, oddziaływująca powierzchownie i pozwalająca usunąć owłosienie permanentnie, niszcząc mieszki włosowe i zapobiegając odbudowie włosa.

Inteligentna depilacja

Gładkie nogi w pełnej okazałości pokazujemy zazwyczaj latem, wówczas budzą zachwyt u płci przeciwnej. Lecz o depilacji tej części ciała należy pamiętać przez cały rok. Teraz jest odpowiedni moment, aby zacząć terapię. Depilacja laserowa jest świetną alternatywą dla wszystkich znanych dotąd metod usuwania włosków.

Możemy stosować ją nawet na bardzo wrażliwe partie twarzy i miejsca intymne, jak również pachach, klatce piersiowej, plecach, przedramionach i dłoniach. Skuteczną depilację uzyskamy dzięki technologii lasera diodowego VECTUS Palomar. Na czym ona polega?

Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie „Laser diodowy VECTUS Palomar rozpoznaje melaninę z mieszka włosowego i emituje do niej wiązkę światła. Wiązka ta trafia do zewnętrznej części włosa, a następnie przedostaje się w głąb skóry do wewnętrznej macierzy włosa niszcząc ją.

Taki martwy włos nie może już odrosnąć, co zapewnia skuteczną i trwałą depilację. Laser VECTUS Palomar działa na około 1/3 widocznego owłosienia, czyli to, które aktualnie znajduje się w stanie wzrostu. Zabieg depilacji laserowej należy powtarzać kilkakrotnie, aby zaktywować pozostałą część owłosienia, której chcemy się permanentnie pozbyć”.

Na około miesiąc przed zaplanowanym zabiegiem laserowego usuwania owłosienia, należy zaprzestać opalanie części ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. Dotyczy to zarówno opalania naturalnego, jak i sztucznego. Pacjenci w dniu zabiegu nie muszą specjalnie nawilżać naskórka, a tym bardziej używać perfumowanych kosmetyków skórnych. W zależności od grubości i koloru włosków, należy odpowiednio wcześnie przestać je usuwać.

Dla najlepszych efektów laserowego usuwania owłosienia włoski powinny mieć 1-2 mm długości. Jeśli więc używamy wosku, ostatnie woskowanie wykonane powinno być na miesiąc przed planowanym zabiegiem. Jeśli używamy golarki/maszynki włoski ogolić możemy w przeddzień zabiegu. Usuwanie włosków laserem Vectus Palomar najskuteczniejsze jest w okresie wzrostu włosków.




Jak często należy powtarzać zabieg laserowej depilacji?

W zależności od partii ciała, na której wykonywany jest zabieg usuwania włosków, depilację laserową powtarzamy kilkakrotnie (3-6 razy). Każdy kolejny zabieg depilacji jest bardziej efektywny, gdyż działamy już na wcześniej osłabionych włoskach. Najtrudniej usunąć włoski, w których znajduję się mniejsza ilość melaniny (miedziane, jasny blond).

Zabieg laseroterapii Vectus Palomar powtarzamy na konkretne partie skóry:

– Nogi, co 8-10 tygodni

– Pachy, co 4-6 tygodni

– Bikini, co 4-6 tygodni

– Plecy, co 8-10 tygodni

– Pośladki, co 8-10 tygodni

– Przedramiona, co 4-6 tygodni

– Okolice twarzy, co 4-6 tygodni

– Dłonie, co 4-6 tygodni

Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie „Zaraz po zabiegu depilacji laserowej niechcianego owłosienia pacjenci mogą powrócić do swoich codziennych obowiązków. Należy unikać kilka godzin po zabiegu korzystania z sauny, solarium, gorących kąpieli, zabiegów złuszczających.

Jeśli występuje przesuszenie lub zaczerwienienie skóry można użyć miejscowo kremu chłodzącego lub okładów i kompresów. Przez pewien czas utrzymywać może się lekkie pieczenie, nie należy się nim niepokoić. Przez kilka dni po zabiegu część włosków i ich kawałki mogą wychodzić ze skóry i samoczynnie odrywać się, wypadając. Jest to naturalny proces pozbywania się ze skóry martwych włosków. Pacjenci w tym czasie mogą odczuwać wrażenia podobne do naturalnego wzrostu włosów. Nie należy ich mechanicznie usuwać – same zostaną wydalone z organizmu”.

Materiał powstał przy współpracy z ekspertem – dr Radosławem Rzepnikowskim

Radosław Rzepnikowski – lekarz z zakresu medycyny estetycznej. Współzałożyciel gabinetu FABSKIN oraz FABDENT. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale English Division, a także kierunku medycyna estetyczna w Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging, działającym przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ