Medycyna estetyczna dla mężczyzn. Z czego najchętniej korzystają panowie?



Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej przez mężczyzn nie jest już w Polsce tematem tabu. Coraz więcej panów chce wyglądać młodziej i lepiej czuć się we własnej skórze. Z jakich propozycji lekarzy mogą skorzystać, aby poprawić swój komfort życia? O problemach natury estetycznej, z którymi najczęściej borykają się mężczyźni, mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Minęły już czasy, w których dbałość przez mężczyzn o wygląd był czymś o czym się nie mówiło. Panowie coraz częściej zaglądają do gabinetów specjalistów, aby poczuć się lepiej w swojej skórze, poprawić komfort życia czy pozbawić się wieloletnich kompleksów. Co ciekawe, problemy z jakimi przychodzą są podobne do tych, na jakie skarżą się kobiety.

– Nie robią korekty ust, chyba że są to korekty pourazowe. Korzystają z zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej, robią botoks, mezoterapię, stosują wypełniacze. Technika robienia takich zabiegów u mężczyzn jest jednak inna niż u kobiet, chociażby ze względu na budowę anatomiczną – mówi dr Krzysztof Jakubowski.

I dodaje – chodzi o kształt, chociażby łuków brwiowych, inną bródkę, inaczej ukształtowaną żuchwę. Zabieg przeprowadza się wtedy inaczej, bo na przykład część panów chce mieć bródkę z dołkiem, wystającą. Można zaznaczyć kształt żuchwy, żeby wyglądało to inaczej, lub kształt nosa – podnieść go, trochę wyprostować. Takiego typu poprawki można zaobserwować u celebrytów – mówi lekarz.

Motywuje praca i…partnerka

Panów w klinikach medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej, ponieważ tak jak panie, chcą dobrze wyglądać. Dbają o ręce, buty, kupują nowe zegarki, pracują w korporacjach. – Myślę, że motywacja jest spowodowana również żoną lub partnerką. Pacjenci chcą coś zmienić, lepiej wyglądać, ponieważ pracują w różnych instytucjach, prowadzą życie publiczne.

Tutaj możemy zwrócić uwagę na polityków – jak wyglądały ich zęby kiedyś, a jak wyglądają teraz – od tego się zaczyna. W pewnym sensie nasza atrakcyjność, ta zewnętrzna, też ma wpływ na nasze życie. Każdy chce dobrze wyglądać, być dobrze postrzeganym przez innych – tłumaczy motywacje swoich pacjentów lekarz.

Wypełniacze i botoks to zabiegi, na które panowie decydują się najczęściej. Mniej dbają o wygląd szyi – na tym bardziej zależy kobietom. Mężczyźni chcą, żeby ich twarz dobrze wyglądała np. dzięki zamknięciu naczynek. W przeciwieństwie do pań nie są przekonani do poprawiania ust, redukowania rowków podoczodołowych czy doliny łez.

Jak się okazuje – zarówno mężczyźni w młodszym, jak i starszym wieku chętnie korzystają z możliwości poprawy wyglądu. – W medycynie estetycznej nie jest tak, że np. ktoś po 65-tym roku życia nie skorzysta już z zabiegu. Może mężczyzn w takim wieku jest mniej, ale przychodzą pacjenci liczący także ponad 70 lat. Trzeba to wszystko dostosować odpowiednio do potrzeb, wieku i płci – stwierdza specjalista.




Wywiad i badania to podstawa

Jak mówi dr Krzysztof Jakubowski, w medycynie estetycznej nie ma zabiegów dedykowanych wyłącznie mężczyznom, tak jak nie ma procedur, którym mogą poddać się wyłącznie kobiety – Mężczyźni zmieniający płeć mogą założyć sobie nawet implanty. Tutaj nie ma takich ograniczeń – wyjaśnia lekarz.

Specjalista podkreśla, że każdego pacjenta traktuje holistycznie, a wykonanie jakiegokolwiek zabiegu każdorazowo poprzedzają szczegółowe badania lekarskie i zebranie wywiadu. – Na tej podstawie dopiero możemy omawiać oczekiwania pacjenta. Możemy też zrobić mu zdjęcie i symultanicznie przedstawić, jak potem będzie wyglądał. Dopiero potem rozwija się cały proces – mówi lekarz.

Jeśli chodzi o nasze zdrowie, czynnikiem wyboru placówki nie może być cena – przekonuje dr Krzysztof Jakubowski. – Każdy pacjent powinien zwracać uwagę w jakim miejscu jest wykonywany zabieg, jakie kwalifikacje ma lekarz oraz jaka jest jakość podawanych materiałów – w myśl hasła ,,gdzie? kto? czym?’’.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ