Pielęgnacja ciała szyta na miarę, zobacz jaki masz morfotyp sylwetki



Wszyscy rodzimy się z określonym morfotypem ciała. Jest to specyficzna struktura, dzięki której posiadamy cechy wspólne, takie jak preferencje żywieniowe czy budowa sylwetki. Dzięki temu nasze ciała mówią bardzo interesującym językiem, którego zrozumienie pomaga nam lepiej poznać siebie i dokonywać właściwych wyborów dotyczących zdrowia i urody. Wraz z kosmetolog Iloną Skoneczną, ekspertką marki Xenymphus, podpowiadamy, jak dbać o ciało zgodnie z jego naturą.

Istnieją 4 główne rodzaje morfotypów – każdy z własną estetyką i innymi skłonnościami do problemów. Niestety, nasz sposób życia, dieta i stres wpływają na system nerwowy i hormonalny, a to z kolei przyczynia się do negatywnego oddziaływania na nasz morfotyp. W rezultacie nie istnieje jedno, uniwersalne rozwiązanie, aby zadbać o szczupłą sylwetkę.

Konieczne jest rozpoznanie indywidualnego morfotypu, które pozwoli na dobranie najbardziej odpowiedniego sposobu zwalczania niedoskonałości sylwetki. Sprawdź z jakim morfotypem możesz się zidentyfikować i dopasuj odpowiednią dla siebie pielęgnację!

1. Prostokątny

Głównym problemem prostokątnego morfotypu jest pojawiająca się z wiekiem utrata elastyczności skóry oraz cellulit obrzękowy. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji warto zwrócić uwagę na takie, które wydobędą lepsze proporcje sylwetki.

To znaczy: uwydatnią piersi oraz pośladki oraz wyszczuplą talię, a dodatkowo zredukują cellulit. Osiągniemy to np. za pomocą balsamu Extending Volume (piersi i pośladki) oraz olejku Suavis (pozostałe pratie ciała) marki Xenymphus, który posiada wyciągi z migdałów, dziurawca, aloesu i geranium – mówi specjalista marki Xenyphus Ilona Skoneczna.

2. Okrągły

W przypadku osób o morfotypie okrągłym, najlepiej włączyć w pielęgnację regularny, mocny peeling np. Xenymphus Peeling Body Strong z pyłem wulkanicznym.

Dzięki właściwościom eksfoliujaco-nawilżającym, stosowany regularnie pobudza krążenie i redukuje objawy cellulitu tłuszczowego z problematycznych miejsc A na niewdzięczne okolice brzucha, aby zredukować tkankę tłuszczową, polecam ujędrniający krem Firming Body.




3. Eliptyczny

Ten typ sylwetki często ma problemy z widocznym cellulitem obrzękowym na udach, któremu z wiekiem towarzyszy utrata objętości. Aby zapobiegać tym procesom, rekomenduję stosowanie balsamów silnie ujędrniających. Przykładem może być krem Xenymphus Firming Body, który zwalcza cellulit i wspomaga terapię rozstępów.

Zawarty w nim wyciąg z rośliny pochodzącej z rejonów podzwrotnikowych (Spilanthes Acmelia) pozwala na regenerację kolagenu i działanie przeciwstarzeniowe. Dodatkowo, aby wydobyć pożądane proporcje sylwetki, warto wyszczuplić brzuch oraz biodra. W tym celu idealnie sprawdzi się olejek wyszczuplający (Xenymphus Slimming Massage Oil) bogaty w ekstrak z algi czerwonej – podpowiada kosmetolog.

4. Trójkątny

Aby zredukować cellulit, ujędrnić piersi, pośladki i uda, najlepiej zadziałać dwufazowo. Po pierwsze, regularnie stosować peeling, który ma właściwości drenujące i zapobiega odkładaniu się wody w poszczególnych partiach ciała, a po drugie działać silnie ujędrniająco, np. za pomocą Eterycznego Regenerującego Mleczka Do Ciała, które dzięki zawartości wąkrotki azjatyckiej i aloesu, stymuluje kolagen w skórze, a następnie przywraca właściwy bilans wodny normalizując jej funkcje biologiczne.

Produkty kosmetyczne karmią i odżywiają naszą skórę. Z tego względu należy przywiązywać najwyższą wagę do ich składu. Decydując się na pielęgnację z marką Xenymphus masz gwarancję, że wybierasz naturalne składniki i maksymalną skuteczność.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ