Nie bój się kwasów!



Końcówka zimy i początek wiosny to doskonała okazja do oczyszczenia i rewitalizacji skóry. Spośród wielu profesjonalnych zabiegów złuszczanie kwasami jest jednym z najbardziej efektywnych. O zaletach ich stosowania opowiedziała Ilona Skoneczna, kosmetolog i specjalistka marki Dermagenetic.

Złuszczanie naskórka budzi wiele kontrowersji i obaw. Zwłaszcza jeśli dotyczy skóry twarzy, która jest przecież niezwykle delikatna. Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości czy należy stosować złuszczanie kwasami, to my je rozwiejemy! Na początku trzeba zdać sobie sprawę, że złuszczanie biologiczne jest wsparciem naturalnych procesów organizmu. Dlatego warto wykonywać je regularnie, aby pozbyć się zbędnego naskórka i stymulować skórę do odnowy.

Wiedza o kwasach w pigułce

– Kwasy owocowe, czyli substancje złuszczające naskórek posiadają wszechstronne działanie pielęgnacyjne. Przede wszystkim pomagają w walce z niedoskonałościami skóry, takimi jak trądzik, zaskórniki, grudki i krostki, a także rozszerzone pory, błyszczenie się skóry, przebarwienia czy niewielkie blizny. Ale są również niezastąpione w walce ze zmarszczkami, ponieważ regulują odnowę komórkową, nawilżają i ujędrniają skórę. Regularnie stosowane, w odpowiednim stężeniu mogą zdziałać cuda dla skóry – tłumaczy kosmetolog Ilona Skoneczna.

Wybierz swój ideał

Kwasy owocowe dzielą się na trzy podstawowe grupy: Alfa-hydroksykwasy (AHA), beta-hydroksykwasy (BHA) oraz poli-hydroksykwasy (PHA). Każda z grup stosowana jest na inne problemy skóry.

Tzw. kwasy AHA mają najsilniejsze działanie i są bardziej kompatybilne ze skórami normalnymi i suchymi. Zalicza się do nich kwas migdałowy czy kwas mlekowy. Pomocne są w walce ze starzeniem, i przebarwieniami skóry. Co ważne, pomimo swojego silnego działania można stosować zabiegi z wykorzystaniem tego rodzaju kwasów(np. kwasu azelainowego) na cerę naczyniową oraz borykającą się z trądzikiem różowatym – wyjaśnia specjalistka marki Dermagenetic i dodaje:

-Natomiast do kwasów BHA zaliczamy np. kwas salicylowy, który ma zdolności rozpuszczalność w tłuszczach. Dzięki temu przenika przez powłokę sebum i dogłębnie wnika w poszczególne warstwy skóry. Pomimo swojej mocy jest dużo łagodniejszy niż kwasy AHA. Oczyszcza mieszki włosowe, przez co doskonale nadaje się do walki z zaskórnikami, grudkami, krostkami i wszelakimi dolegliwościami związanymi z trądzikiem.




Zwalcz problem nie podrażniając skóry

Skoro kwasy wykazują silne działanie, zastanawiacie się pewnie dlaczego są bezpieczne dla skóry. Otóż ich działanie zależy od formy w jakiej są podawane podczas zabiegu. Rewolucyjnym podejściem do formuły kwasów wykazała się grecka marka Dermagenetic. Przeprowadzone przez nią badania genetyczne skóry dowiodły, że komórki naszej skóry mogą pamiętać pamięta reakcje na wiele czynników aż do 7 pokoleń wstecz!

Bazując na tej wiedzy specjaliści marki stworzyli tzw. formułę slow release, dzięki której cząsteczki kwasów bardzo powoli wnikają w kolejne warstwy skóry bez jej agresywnego atakowania i wywoływania nadmiernego podrażnienia.

Powolne wnikanie zapobiega naruszeniom mechanizmów kodu genetycznego skóry, co zdarza się w przypadku złuszczania skóry klasycznymi kwasami. Ponadto, formuła slow relase działa długofalowo i redukuje do zera ryzyko uszkodzenia zdrowych komórek skory przy jednoczesnym zaleczaniu i regeneracji skóry poddanej zabiegowi. Dzięki temu stopień złuszczania jest nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych zabiegów z wykorzystaniem kwasów. Jednak efektywność dużo większa ze względu długotrwałe, powolne działanie, które nie kończy się wraz z wyjściem z gabinetu. ­– zapewnia specjalistka marki.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ