Korekta odstających uszu – dlaczego warto ją przeprowadzić bez względu na wiek?



Według badania CBOS z 2017r. (*) zdecydowana większość Polaków (87%) przywiązuje dużą wagę do własnego wyglądu zewnętrznego, ale aż 20 % badanych nie jest zadowolona ze swojego wyglądu fizycznego. Jednym z najbardziej znanych mankamentów urody są odstające uszy, które często stają się źródłem wielu problemów psychologicznych i mogą być przyczyną kompleksów. Prostym i bezpiecznym rozwiązaniem tego problemu jest otoplastyka, czyli operacja plastyczna uszu.

Dlaczego nigdy nie jest za późno na korektę uszu?

Jak wykazują badania Polacy przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu zewnętrznego i uważają, że dobra prezencja ma wpływ na powodzenie zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Nic więc dziwnego, że spośród 20% respondentów niezadowolonych ze swojego wyglądu fizycznego, aż 87% chciałoby zmiany w swoim wizerunku.

– Cieszą mnie wyniki tych badań i fakt, że Polacy coraz bardziej dbają o siebie a dostrzegając pewne niedoskonałości są gotowi to zmienić, zamiast na siłę akceptować. Potwierdzają to także moje obserwacje i rosnące zainteresowanie np. zabiegami korekty uszu w naszej klinice. Często przychodzą do nas pacjenci, którzy nie mieli w dzieciństwie dostępu do medycyny estetycznej i chcą zmian teraz. Czasem wahają się czy warto, skoro przez tyle lat radzili sobie z tym problemem. Rozmawiamy wtedy o tym co zdecydowało, że jednak przyszli na konsultację i okazuje się, że często jest to większy problem niż chcą przyznać sami przed sobą. Zapewniam ich, że otoplastyka, jest bezpiecznym zabiegiem wykonanym przez odpowiedniego specjalistę w bezpiecznych warunkach – mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski z Kliniki Medycyny Estetycznej Estell.

Na czym polega operacja plastyczna uszu?

Odstające uszy to defekt spowodowany nietypową anatomią małżowiny usznej. Celem zabiegu operacyjnego jest korekta polegająca na poprawie kształtu małżowiny usznej, wykonanej różnymi technikami operacyjnymi (korekta chirurgiczna ora za pomocą nici) Kwalifikację co do techniki podejmuje lekarz prowadzący. Korekta małżowin usznych odbywa się na tylnej powierzchni (cięcie i implantacja nici).

– Otoplastyka to jeden z zabiegów, który potrafi odmienić życie – podkreśla dr n. med. Krzysztof Jakubowski. Efekty zabiegu są długotrwałe, widoczne od pierwszego dnia po operacji i poprawiają się wraz z ustąpieniem obrzęków i podbiegnięć – dodaje.

Zabieg plastyki odstających małżowin usznych może zostać wykonany zarówno w warunkach ambulatoryjnych w gabinecie zabiegowym jak i w warunkach szpitalnych, w zależności od zastosowanej metody. Najczęściej podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe lub płytkie znieczulenie dożylne. Blizny po zabiegowe są praktycznie niewidoczne.




Kiedy najlepiej przeprowadzić operacje?

Pacjent po zabiegu operacyjnym zobowiązany jest do noszenia opaski na małżowinach usznych około 14 dni (w ciągu dnia i nocy). Szwy zdejmowane są między 10 a 14 dobą, natomiast powrót do pełnej aktywności możliwy jest od 2 do 3 tygodni. Chociaż zarówno po zabiegu w warunkach ambulatoryjnych jak i szpitalnych nie ma potrzeby hospitalizacji to najlepiej zaplanować zabieg podczas urlopu. Należy jednak pamiętać aby chronić uszy przed urazami przez kolejne 2-3 miesiące.

Jak przygotować się do operacji?

Zanim zdecydujemy się na zabieg konieczna jest konsultacja wstępna u specjalisty, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badania przedstawi możliwe rozwiązania chirurgiczne. Omówi także dokładnie przebieg samego zabiegu, spodziewane efekty oraz dokładną jego cenę, która zależy w dużym stopniu od rozległości zabiegu oraz zastosowanej metody.

Według badań CBOS niezmiennie największym problemem, z którym walczą Polacy jest tusza, aż 60 % badanych, którzy chcieliby coś zmienić w swoim wyglądzie wskazuje, że chcieliby przede wszystkim schudnąć. Pozostali respondenci chcieliby poprawić wygląd swoich włosów, posiadać jędrny brzuch, zadbać o zęby, poprawić wygląd twarzy, mieć lepszą cerę, zlikwidować zmarszczki lub worki i cienie pod oczami, poprawić biust, pośladki, nos lub po prostu mieć bardziej zadbany wygląd.

– Na wszystkie te problemy odpowiedzią jest dziś medycyna estetyczna. Nasi pacjenci coraz częściej dostrzegają jej korzyści i decydują się z nich korzystać. Warto pamiętać, że poprawiając fizyczny wizerunek, wpływamy pozytywnie także na samoocenę pacjenta i jakoś
życia, a to jest nie do przecenienia –
zauważa dr n. med. Krzysztof Jakubowski.

(*) Źródło: CBOS, „Czy jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu?”, Warszawa, sierpień 2017r.

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ