Wejdź w nowy rok ze szczupłą sylwetką



Nowy rok to dla większości z nas okazja do dokonania zmian w swoim życiu – statystyki wskazują, że nawet 55% Polaków deklaruje noworoczne postanowienia. Najpopularniejsze obietnice od lat pozostają niezmienne – wśród nich króluje wyszczuplenie sylwetki. Okazuje się jednak, że tylko 8% osób realizuje swoje postanowienia. Jeśli do tej pory ten problem dotyczył także Ciebie – sprawdź, co możesz zrobić, by skutecznie zrzucić zbędne kilogramy.

Twój entuzjazm znika po kilku tygodniach od Nowego Roku? Szybko rzucasz karnet na siłownię w kąt i wracasz do dawnych nawyków żywieniowych? Sposobem na trwałe i pewne rezultaty może być więc… medycyna estetyczna. Jakie zabiegi warto rozważyć?

Ultraskin II – bezoperacyjny lifting ciała

Zabieg Ultraskin II polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości (tzw. technologia HIFU) – rezultat jest uzależniony od głębokości, na jakiej deponowana jest energia. Pozwala więc uzyskać efekt liftingu, czyli ujędrnienia i wygładzenia skóry, lecz także umożliwia konturowanie ciała poprzez usunięcie miejscowych złogów tkanki tłuszczowej.

Fale ultradźwiękowe prowadzą do rozpadu adipocytów, a co za tym idzie – redukują komórki tłuszczowe, które są następnie absorbowane i usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Zniszczone zostają przy tym jedynie komórki tłuszczowe, bez żadnej szkody dla innych tkanek, które krystalizują się w dużo niższej temperaturze – wyjaśnia dr n. med. Ewa Żabińska z Centrum Medycyny Estetycznej Czas Kobiety w Krakowie.




Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny – nie narusza bowiem ciągłości naskórka i nie wymaga znieczulenia czy późniejszej rekonwalescencji. Trwa około 60 minut. Bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do codziennej aktywności. Efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet przez 5 lat.

Kriolipoliza Cristal – zimno w służbie pięknej sylwetki

-Cristal to z kolei nieinwazyjny zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy niskiej temperatury. Komórki tłuszczowe zostają zamrożone, w wyniku czego ulegają rozpadowi i usunięciu z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego – mówi dr Beata Kociemba z kliniki Beauty Derm. Kriolipoliza może być stosowana na różnych obszarach ciała – na brzuchu, boczkach, biodrach, udach, ramionach, a nawet kolanach czy podbródku.

Na początku na wybrany obszar ciała lekarz aplikuje żel, który chroni przed odmrożeniem, a następnie przykłada w to miejsce odpowiedni aplikator. Urządzenie zasysa fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową i rozpoczyna mrożenie. Zabieg trwa około 60 minut i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. U niektórych pacjentów może wystąpić zaczerwienienie czy lekkie zasinienie, jednak objawy te szybko ustępują i nie powodują wyłączenia z normalnej aktywności. Końcowy efekt jest widoczny po upływie 6-10 tygodni.

Pamiętaj! Wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej – wbrew często powtarzanym opiniom – nie muszą być bolesne i inwazyjne. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu w sposób bezpieczny i komfortowy.

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ