Delikatna pielęgnacja i stylizacja brwi



Z powodu złej regulacji, stresu, hormonów czy chorób, nasze brwi nie zawsze wyglądają tak jakbyśmy chciały. Wówczas pomocne będą wypełniacze brwi, które nie tylko przyciemniają i nabłyszczają, ale też optycznie wypełniają brwi, regulując ich kształt. Warto, aby miały kremową konsystencję, a w ich składzie znajdował się olejek arganowy i wosk pszczeli.

Przyczyny wypadania brwi.

Każdy włos ma określony czas życia, po którym wypada, a w jego miejsce rośnie nowy. Jednak na nadmierne wypadanie brwi, które jest nienaturalnym procesem, skarży się wiele kobiet. Do głównych przyczyn łysienia brwi zalicza się:

1. Nieprofesjonalna regulacja.

Gdy wyrwiemy włosek z cebulką, będzie odrastał powoli, nawet 2 tygodnie. Jednak odrastają one określoną ilość razy, czyli w pewnym momencie mieszki włosowe stracą aktywność i już nigdy nie odrosną. Źle wykonana depilacja woskiem może znacznie zmniejszyć ilość włosków. Dlatego powinniśmy regulować brwi tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba i w określonych obszarach. Decydujmy się na zabieg regulacji, który będzie wykonywany przez profesjonalistkę.

2. Stres.

Pod wpływem długotrwałego i intensywnego stresu, organizm wydziela zwiększone ilości kortyzolu. Hormon ten może zaburzać wiele funkcji naszego organizmu, np. powodować wypadanie brwi. Często problem wypadania kończy się, gdy okres nadmiernego stresu mija.

3. Zaburzenia metabolizmu.

Wraz z wiekiem metabolizm działa coraz wolniej, co zaburza równowagę naszego organizmu. Włosy rosną wolniej niż wtedy, gdy byliśmy młodsi. Do tego ilość włosów, które wypadają przerasta ilość nowych, które się pojawiają.

4. Hormony tarczycy.

Jednym z charakterystycznych objawów skórnych, które towarzyszą niedoczynności tarczycy jest wypadanie włosów, a także ich suchość i łamliwość, co dotyczy również brwi. Powinno ono ulec zahamowaniu po wyrównaniu zaburzeń czynności tarczycy.

5. Choroby.

Wypadanie rzęs i brwi powoduje np. atopowe zapalenie skóry, które może rozwijać się na powiekach. Przyczyną mogą być także infekcje grzybicze i pasożytnicze, np. nużeńcem, który bytuje w okolicach gruczołów łojowych i torebek włosowych. Pozostałe choroby mogące wywołać łysienie to zapalenie spojówek lub brzegów powiek, cukrzyca, choroby wątroby, toczeń rumieniowaty czy łojotokowe zapalenie skóry.




6. Pozostałe przyczyny.

Łysienie brwi i rzęs wywoływać mogą także: reakcje alergiczne na kosmetyki do oczu, niezmywanie makijażu na noc lub zbyt mocne pocieranie w czasie demakijażu, niektóre leki (szczególnie na zapalenie stawów), niedobór witamin i minerałów czy spadek odporności.

Z pomocą wypełniacz brwi.

Z myślą o osobach, które chciałyby mieć brwi bardziej regularne i wyraziste, laboratorium polskiej firmy kosmetycznej Coloris, stworzyło wypełniacz brwi Inveo, w kolorze czarnym i brązowym. Pozwala na łatwą i szybką stylizację brwi, zapewnia długotrwałe wykończenie makijażu. Dzięki niemu nie tylko przyciemnimy i nabłyszczymy, ale również optycznie wypełnimy brwi, regulując w ten sposób ich kształt.

Olejek arganowy i wosk pszczeli.

Formuła wypełniacza wzbogacona została o olejek arganowy, który dzięki wysokiej zawartości witaminy E, wpływa pozytywnie na rzęsy i brwi. Odżywia je i nawilża, wpływa na lepsze ukorzenienie cebulek i pogrubia włoski. Poza tym stymuluje szybszy wzrost i zmniejsza ich wypadanie.

Innym składnikiem wypełniacza jest wosk pszczeli, który jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki niemu kosmetyki lepiej się rozprowadzają i wchłaniają. Nadaje brwiom połysk, a także wygładza rozdwajające się końcówki.

Krem i szczoteczka.

Kremowa konsystencja i wyprofilowana szczoteczka pozwalają na łatwą i precyzyjną aplikację, której efekt utrzymuje się przez cały dzień. Praktycznie możemy pokryć wypełniaczem każdy włosek oddzielnie. Rozprowadzamy go równomiernie po włoskach, uzyskując jednolity efekt bez smug, grudek, ani uczucia sztywności.

Sposób użycia.

Wyjmujemy szczoteczkę z opakowania. Poczynając od nasady włosków, nakładamy preparat na brwi, poprzez delikatne pociągnięcia, muśnięcia. Pamiętajmy, aby nie dociskać szczoteczki, tak by preparat był tylko na włoskach, a nie dotykał skóry. Następnie pozostawiamy do wyschnięcia, później można jeszcze delikatnie rozczesać brwi. Preparat usuwają standardowe kosmetyki do demakijażu.

Nawet najlepiej wykonanemu makijażowi oka, będzie czegoś brakować bez odpowiedniej oprawy brwi. Dlatego warto spróbować nowych metod, które postawią kropkę nad i, jeśli chodzi o oprawę naszych oczu.

Link do wypełniacza brwi Inveo http://coloris.sklep.pl/index.php?cPath=0_5_43

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ