Lista zabiegów, które poprawią Twoje doznania seksualneMasz ochotę na seks, ale problem stanowi dla Ciebie osiągnięcie orgazmu? Podczas zbliżeń odczuwasz dyskomfort, który utrudnia Ci czerpanie przyjemności z seksu? Chciałabyś to zmienić i poprawić swoje doznania? Jednym ze sposobów na to jest skorzystanie z zabiegów ginekologii estetycznej. Specjaliści krakowskiej Intima Clinic, zajmującej się szeroko pojętym zdrowiem intymnym Kobiet, wyjaśniają, z jakich metod możesz skorzystać.

Na odczuwanie przyjemności seksualnej u kobiety wpływa szereg czynników psychofizycznych. Oczywiście, pierwszym ze sposobów na osiągnięcie orgazmu powinno być przede wszystkim poznanie mapy swojego ciała i znalezienie własnej drogi do rozkoszy.

Jak zapewnia Kamil Perończyk, psycholog zajmujący się seksualnością w krakowskiej Intima Clinic, już sama ta podróż może być dla kobiety czymś przyjemnym. – Najczęściej jest to dla niej dowód potwierdzający wspólną bliskość i otwartość na swojego partnera. Bo przecież trzeba być z kimś naprawdę blisko, aby zwierzać mu się z tego typu problemów, a następnie wspólnie starać się szukać na nie rozwiązania – dodaje specjalista z Intima Clinic.

Co innego, kiedy mimo starań, otwartości i ochoty na zbliżenia, Twoja satysfakcja seksualna nie jest taka, jaką chciałabyś osiągać. Może to być spowodowane zmianami hormonalnymi. Wówczas warto zasięgnąć opinii endokrynologa, który pomoże nam ustalić, czy problem nie tkwi właśnie tutaj.

Jeśli i w tej kwestii również wszystko jest w porządku możesz wówczas sprawdzić, czy problem nie tkwi w anatomami Twoich miejsc intymnych. Pewne nieprawidłowości mogą być wrodzone lub pojawić się po porodach czy w okresie menopauzy. Istnieje szereg zabiegów ginekologii estetycznej mogących je poprawić, co w rezultacie wpłynie na znaczną poprawę Twoich seksualnych doznań.

Ciaśniej w środku

Wiele kobiet po porodzie i w okresie menopauzy skarży się na mało satysfakcjonujące życie seksualne. Powodem może być spadek napięcia i rozluźnienie ścianek pochwy. Nie ulega wątpliwości, że im pochwa ciaśniejsza, tym na silniejsze doznania w trakcie współżycia może liczyć zarówno kobieta jak i jej partner.

Dlatego coraz więcej pań decyduje się na zabieg obkurczania pochwy. – Do tego celu wykorzystywane są specjalne lasery ginekologiczne – tłumaczy dr Tomasz Basta, ginekolog krakowskiej Intima Clinic.

– Wyniki badań opublikowanych w 2012 r. w czasopiśmie medycznym „Journal of the Laser and Health Academy” potwierdzają, że aż 95 proc. Kobiet po laseroterapii odczuwa lepsze doznania seksualne. W Intima Clinic tego typu zabieg wykonujemy przy pomocy specjalistycznych laserów CO2 i erbowo-yagowym, dedykowanym właśnie zabiegom ginekologicznym.

Jak działają lasery?

– Wysyłają wiązki fali świetlnej. Ich działanie mocno podgrzewa wewnętrzne warstwy tkanki. Umiejętne wywołanie odpowiedniej temperatury, tj. między 43-56 stopni Celsjusza, powoduje najbardziej optymalne obkurczanie już istniejących włókien kolagenu i elastyny. Możemy w ten sposób obkurczyć je nawet o 75 procent! Co to daje? Zbiegi zastosowane na śluzówkę pochwy powodują jej obkurczenie, dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna i ciasna.

Dzięki skracaniu się włókien, po zabiegu wyraźnie odczuwalna jest poprawa, jednak na pełne efekty związane z procesem neokolagenezy trzeba poczekać od 4 do 6 tygodni. Zabieg jest mało inwazyjny i ogranicza się do naturalnej stymulacji organizmu – tłumaczy dr Tomasz Basta z krakowskiej Intima Clinic.

Dzięki temu pochwa staje się bardziej ciasna i elastyczna. Zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie pół godziny, nie pozostawia blizn i nie powoduje krwawienia. Dzięki temu okres rekonwalescencji ograniczony jest do niezbędnego minimum. Zaraz po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych zajęć, a do aktywności seksualnej już po dwóch tygodniach.

Są jednak również kobiety, u których poporodowe uszkodzenie okolic intymnych było bardziej dotkliwe (np. doznały pęknięcia narządów rodnych). W ich przypadku łagodniejsze metody raczej niewiele będą w stanie zdziałać. Specjaliści skłaniają się w takich przypadkach ku waginoplastyce, a więc plastyce pochwy.

Jest to zabieg chirurgiczny, bardziej inwazyjny, jednak w dalszym ciągu bardzo popularny i często wybierany przez Kobiety. Jego idea polega na korygowaniu szerokości pochwy przy użyciu skalpela, w związku z czym Pacjentka musi liczyć się z nieco dłuższą rekonwalescencją. Efekty są jednak zdecydowanie zadowalające.

Obkurczenie wejścia do pochwy

Nie tylko zbyt luźne ścianki pochwy mogą być przyczyną braku odczuwania doznań. Odpowiedzialne za to może być także rozluźnienie tkanek krocza. To kolejny problem okolic intymnych związany z wiekiem, przebytymi operacjami i porodami. Jak już wspomnieliśmy, podczas porodu często dochodzi do uszkodzenia krocza i może powstać tzw. „efekt ziejącej pochwy”. Taki stan powoduje dodatkowo szybsze wysuszanie pochwy oraz powstawanie stanów zapalnych. Dlatego w sytuacjach, kiedy zachodzi podejrzenie pęknięcia krocza, warto jest wykonać nacięcie. Umożliwia ono późniejsze dokładne odtworzenie jego kształtu.

Obecnie skorygowanie rozluźnionych tkanek krocza możliwe jest dzięki specjalnym niciom. Zabieg, podobnie jak laseroterapia, jest nieinwazyjny, a polega na założeniu kilku specjalnych szwów w obrębie krocza. Wykorzystuje się do tego nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach.

Są one wykonane z całkowicie bezpiecznego materiału, który nie powoduje podrażnień i rozpuszcza się po kilkunastu miesiącach od momentu umieszczenia w tkankach. Zabieg przeprowadza się w ciągu kilkudziesięciu minut, w znieczuleniu miejscowym, a efekt jest niemal natychmiastowy.

Czasem konieczna jest interwencja chirurgiczna. Bardziej inwazyjną metodą jest natomiast perineoplastyka. To zabieg, który polega na odbudowie prawidłowego wyglądu krocza poprzez operację chirurgiczną Wówczas lekarz wycina nadmiar skóry i śluzówki, a następnie zszywa miejsce tak, żeby jak najprecyzyjniej odtworzyć prawidłową przestrzeń przedsionka pochwy oraz zbliżyć do siebie wargi sromowe.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym z użyciem wchłanialnych szwów i trwa do 60 minut. Zaraz po zabiegu Pacjentka może udać się do domu.
Większe nawilżenie

Problem w odczuwaniu przyjemności może sprawiać również słabe nawilżenie, czyli tzw. atrofia. Spowodowana ona jest zbyt cienką błoną śluzową pochwy. Zabiegiem wpływającym na lepszy trofizm jest, ponowienie, laseroterapia. Nie tylko obkurcza się w ten sposób pochwę, ale również pogrubia błonę śluzową.

Laseroterapia powoduje frakcjonowanie śluzówki pochwy, a więc kontrolowane odparowanie mikrokanalików z jej zewnętrznych warstw. Po takim zabiegu, śluzówka zaczyna się odnawiać, czyli następuje jej widoczne pogrubienie. Jednocześnie pobudzana jest produkcja glikogenu, odpowiedzialnego za właściwe nawilżenie narządów płciowych. Nieprzyjemny świąd oraz suchość mijają, a Kobieta zaczyna się czuć znacznie bardziej komfortowo. Laseroterapia jest więc jak najbardziej wskazana przy leczeniu atrofii pochwy.

– To, który laser zastosujemy, zależy od stanu śluzówki. Dla tych w gorszym stanie, bardziej wskazany jest laser erbowo-yagowy, który działa bardziej delikatnie, nie powoduje mocnego frakcjonowania (jak w przypadku lasera CO2), a jedynie równomierne podgrzanie – tłumaczy dr Tomasz Basta.

Znajdź punkt G

Powodem utrudniającym osiąganie orgazmu może być także zbyt mały punkt G, czyli najwrażliwsza strefa erogenna kobiety znajdująca się na przedniej ścianie pochwy. O punkcie G słyszeli chyba wszyscy, jednak nie wszystkie kobiety są w stanie go zlokalizować. Jego stymulacja i pobudzenie są drogą do osiągnięcia orgazmu. Jeśli punkt jest wystarczająco uwypuklony, tym większa szansa na kontakt tego miejsca z członkiem, a więc na wielokrotne i intensywne pobudzanie tej strefy.

– Jeśli punkt ten jest trudny do zlokalizowania, można zdecydować się na zabieg jego tymczasowego powiększenia oraz ujędrnienia poprzez ostrzyknięcie tego obszaru preparatem kwasu hialuronowego – tłumaczy dr Tomasz Basta z krakowskiej Intima Clinic.

– Substancja wypełni tkankę, uwydatni i ujędrnia ją, dzięki czemu będzie ona wrażliwsza na bodźce. Jest to procedura przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, która nie wymaga hospitalizacji. Dzięki temu opisywane miejsce stanie się bardziej wrażliwe na doznania erotyczne przez okres do około 1 roku. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 30 minut. Nic więc dziwnego, że zabieg powiększania punktu G staje się coraz bardziej popularny. Jego efekt można sprawdzić już po 4 godzinach – dodaje specjalista.

Ułatw dostęp do łechtaczki

Orgazm łechtaczkowy to jedno z najsilniejszych doznań, jakich może doświadczyć kobieta. Dlatego niektóre panie decydują się na odsłonięcie łechtaczki w celu zwiększenia doznań seksualnych. Zabieg plastyki łechtaczki, czyli clitoroplastyka polega na chirurgicznym odsłonięciu zakrytej fałdami skórnymi górnej części łechtaczki.

Lekarz operujący redukuje napletek pacjentki, a więc drobny fałd skórny bezpośrednio otaczający łechtaczkę, tym samym delikatnie go odsłaniając. Zabieg polega na niewielkim nacięciu napletka od strony łechtaczki, usunięciu nadmiaru tkanki oraz ukształtowaniu ostatecznego wyglądu.

Podczas zabiegu używa się lasera CO2 lub diatermii fal radiowych oraz bardzo cienkich rozpuszczalnych nici. Pacjentka odzyskuje całkowitą sprawność seksualną po ok. 4 tygodniach. Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest odpoczynek i spokojny tryb życia.

Dzięki rozwojowi ginekologii estetycznej poprawianie sfer intymnych jest praktycznie „na wyciągnięcie ręki”. Zabiegi są bardzo skuteczne i przynoszą radykalną odmianę w życiu seksualnym odpowiednio zdiagnozowanej i zakwalifikowanej pacjentki.

Kobiety, które dawniej nie miały wpływu na poziom odczuwanej podczas zbliżeń przyjemności, dziś już łatwo mogą sobie pomóc. Ponieważ ginekologia estetyczna jest nową dziedziną medycyny, istotne jest, aby uważnie wybrać lekarza, do którego zwrócimy się o pomoc. Ważna jest jego znajomość tematu, doświadczenie, ale też dostępność i jakość sprzętu, którym wykonuje zabiegi.

ZOBACZ TAKŻE

Wielkanocne wypieki z różanym mazurkiem w roli głównej

Ciasta to nieodłączny element każdych świąt. Deser w postaci pysznego wypieku jest ozdobą i doskonałym finałem wieńczącym świąteczny, rodzinny obiad.…
CZYTAJ

Zmagasz się z trądzikiem? Na te naturalne składniki uważaj!

Podczas nierównej walki z wypryskami coraz częściej szukamy pomocy wśród naturalnych metod. Nie wszystko jednak, co dała nam natura, służy…
CZYTAJ

Zupa chrzanowa z chrupiącymi grzankami

Składniki: - kości wędzone ½ kg - marchew 1 średnia szt. - seler ½ średniej szt. - woda 2l -…
CZYTAJ

Biegnij po sukces z nową kolekcją Kalenji by Decathlon SS18

Bieganie to sport, który sprawia mnóstwo przyjemności. Ale żeby czerpać z niego jak najwięcej radości, szczególnie przy regularnym treningu, warto…
CZYTAJ

Bezpłatne badania w kierunku jaskry w Centrum Mikrochirurgii Oka Laser prof. Jerzego Szaflika

Jaskra to podstępna choroba. Zazwyczaj rozwija się powoli i bezobjawowo, niemal niezauważalnie doprowadzając do nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. By temu zapobiec,…
CZYTAJ

Wiosna w gabinecie – podpowiadamy jakie zabiegi wybrać

Brak słońca, wiatr, niskie temperatury nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie i wygląd. Na wiosnę wszystko budzi się do życia.…
CZYTAJ

Sportowym krokiem witamy wiosnę, czyli konkurs z markami InMove i NesPharma

Sport to zdrowie. Zwłaszcza jeżeli mamy do niego tzw. zdrowe podejście. Oznacza to między innymi rozsądny wybór odzieży treningowej, w…
CZYTAJ

Codzienna porcja zdrowia – dlaczego warto jeść buraki?

Patrząc na obecny wysyp mód żywieniowych i popularność superfoods, sprowadzanych z najdalszych części globu, chciałoby się rzec: cudze chwalicie, swego…
CZYTAJ

Powiew wiosny w salonach Digel Kolekcja wiosna-lato 2018 już w sprzedaży.

W tym sezonie styliści marki Digel postawili na jasne kolory. Od obowiązkowej obecnie w męskiej szafie bieli, przez pełną paletę…
CZYTAJ

Nie bój się kwasów!

Końcówka zimy i początek wiosny to doskonała okazja do oczyszczenia i rewitalizacji skóry. Spośród wielu profesjonalnych zabiegów złuszczanie kwasami jest…
CZYTAJ

Przebarwienia skóry – problem nie tylko powakacyjny

Przebarwienia na skórze to bardzo częsty kłopot, wbrew pozorom spotykany nie tylko po lecie. Wiele osób przez cały rok boryka…
CZYTAJ

Moda na krótki pazur

Wraz z nowym rokiem powiew świeżości zagościł w świecie stylizacji paznokci. Nadszedł czas kiedy zwracamy uwagę, by to co piękne,…
CZYTAJ


ZDROWIE

VIEW ALL

Biegnij po sukces z nową kolekcją Kalenji by Decathlon SS18

Bieganie to sport, który sprawia mnóstwo przyjemności. Ale żeby czerpać z niego jak najwięcej radości,…
CZYTAJ

Bezpłatne badania w kierunku jaskry w Centrum Mikrochirurgii Oka Laser prof. Jerzego Szaflika

Jaskra to podstępna choroba. Zazwyczaj rozwija się powoli i bezobjawowo, niemal niezauważalnie doprowadzając do nieodwracalnego…
CZYTAJ

Czy maski antysmogowe mogą szkodzić zdrowiu?

Po pierwsze nie szkodzić – to jedna z naczelnych zasad etycznych w medycynie. Powinna ona…
CZYTAJ

Premiera książki Karolina i Maciej Szaciłło pt. Zdrowa tarczyca

Hashimoto dotyka co trzecią kobietę na świecie. Jak rozpoznać, czy jesteś w grupie zagrożenia? Jaką…
CZYTAJ

Aktywna zima – nie daj się przeziębieniu

Zimą szybko zapada zmrok, sypie śnieg, pada deszcz, mróz szczypie w uszy, taka pogoda nie…
CZYTAJ