Sauna dla włosów – o czym powinniśmy wiedzieć?



Zima to dość trudny okres dla naszych włosów. Mróz, wiatr, klimatyzacja i szybkie zmiany temperatur powodują, że są suche i brak im blasku. Jak temu zaradzić? Wypróbuj saunę na włosy. Na czym polega ten zabieg w praktyce i co powoduje?

 „Sauna dla włosów nie jest oczywiście tą sauną, z jakiej korzystamy w centrach sportowych czy klubach fitness, choć jest bardzo często z nią mylona. Ta niestety nie ma na nie tak korzystnego działania, a wręcz przeciwnie – temperatura tam panująca (ponad 90 stopni Celsjusza) powoduje, że są bardziej podatne na uszkodzenia” – mówi Sylwia Lorenc, specjalistka salonu KokLok Hair&More„Zabieg odbudowy przesuszonych i zniszczonych włosów w postaci sauny polecany jest szczególnie osobom, których włosy są osłabione i łamliwe. Nie tylko poprzez szkodliwe czynniki zewnętrzne takie jak mróz czy promienie UV, ale także nasze codzienne czynności – farbowanie, suszenie, prostowanie czy stosowanie lakierów i żeli.”

Kiedy zastosować saunę?

Zabieg zastosować można o każdej porze roku. Jednak jak wiadomo zima i lato to czas, kiedy nasze czupryny potrzebują wzmożonej opieki, gdyż narażone są szczególnie na mróz i szkodliwe promienie UV. Ponadto codzienne stosowanie kosmetyków do utrwalania fryzury, farbowanie, trwałe ondulacje dodatkowo powodują utratę wody. A włosy podobnie jak skóra potrzebują stałego nawilżenia. Przesuszone i zniszczone są trudne w układaniu, przez co możemy zapomnieć o wymarzonym uczesaniu. Co więcej, jeżeli nie będziemy odpowiednio o nie dbały, staną się podatne na wypadanie i utratę blasku.

Ludzki włos jest złożony z trzech warstw, które tworzą: rdzeń, kora zawierająca pigment (odpowiadający za nasz kolor włosów) i zrogowaciały naskórek w kształcie łuski. Stan naszych włosów zależy od komórek zrogowaciałych, które jeżeli są otwarte, tracą potrzebną wodę i nie wyglądają zdrowo. Powinny bowiem zawierać co najmniej dziesięć procent wody.



Na czym polega zabieg?

Sauna ma za zadanie odżywić oraz wzmocnić łamliwe i rozdwajające się końcówki. Urządzenie przypomina suszarkę do włosów, generującą ciepło, powstające z  nagrzewanej, destylowanej wody o temperaturze ok. 40 st. C. Do zabiegu fryzjer odpowiednio przygotowuje włosy, poprzez dwukrotne oczyszczenie ich szamponem, następnie nakłada na nie odpowiednią maskę/ampułkę dopasowaną do rodzaju włosów, problemu, z jakim zgłasza się klientka oraz efektu, jaki chciałaby osiągnąć. Długie włosy należy upiąć, aby całe mogły znaleźć się pod aparatem. Zabieg nawilżania trwa ok. 20 minut, po czym spłukuje się włosy chłodną wodą, aby zamknąć łuski włosów z powrotem.

Efekty kuracji

Wysoka temperatura otwiera łuski włosów, dzięki czemu nałożona odżywka wnika głęboko w strukturę włosa, regenerując je od środka. Nasza fryzura odzyska naturalny i piękny blask. Jeśli mamy włosy farbowane przywrócimy im bardziej intensywny kolor. Działanie sauny jest widoczne gołym okiem. Kondycja włosów poprawia się już po pierwszym zabiegu. Warto też zwrócić uwagę na jego niską cenę – w zależności od ilości podanych ampułek wynosi średnio 30-40 zł” – mówi Sylwia Lorenc. Zabieg można powtarzać raz na miesiąc.

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ