Młodość jest zapisana w twoim DNA



W ludzkim DNA zapisane są wszystkie informacje genetyczne, także te dotyczące procesu starzenia się skóry. Wiedza ta i potencjał z niej wynikający może przynieść dużo dobrego w codziennej pielęgnacji. Właśnie dlatego badania dotyczące ludzkiego genotypu powinny (i na szczęście mają) odzwierciedlenie także w najnowszych produktach kosmetycznych. Kolor włosów, oczu, wzrost czy kondycja skóry – wszystko to zapisane jest w naszym DNA. Geny, dziedziczone od rodziców, określające rozwój, pewne cechy fizyczne oraz predyspozycje do zachorowania na niektóre choroby, odpowiadają także za proces starzenia i tzw. wiek postrzegany, czyli to, na ile lat wyglądamy. DNA w procesie starzenia sięNa proces starzenia się skóry wpływa wiele czynników: środowisko, w jakim żyjemy, nawyki czy pielęgnacja. Jednak, jak w wykazują najnowsze badania naukowe, to geny determinują aż 60% tego, jak wygląda nasza skóra i jak się zmienia na przestrzeni lat. W procesie starzenia się skóry uczestniczy aż 1500 genów.Są one odpowiedzialne m.in. za: nawilżanie, teksturę, elastyczność, zdolność przeciwutleniania czy ochronę przed słońcem. Wiedza na temat DNA umożliwia prowadzenie wielu badań mających na celu identyfikację obszarów w naszym genomie, które odpowiadają m.in. za mechanizmy regulacyjne dotyczące wyglądu i właśnie procesu starzenia się. Dlatego producenci kosmetyczni, bazując na pracach naukowców i prowadząc własne badania, coraz częściej wykorzystują najnowszą wiedzę w swoich produktach.



DNA w kosmetologii

Kosmetyki wykorzystujące wiedzę o ludzkim DNA stanowią prawdziwą rewolucję w zakresie pielęgnacji skóry i w działaniach anti-aging. W obszarze tym specjalizuje się hiszpańskie Laboratorium Genocosmetics, które opierając się na zaawansowanej genetyce, oferuje klientom produkty zawierające najskuteczniejsze składniki aktywne, uwzględniające wiedzę o procesie starzenia się skóry.

Takim kosmetykiem jest krem Genoxage X35/20 Complex Program 5 Actions 4 Weeks Booster, który zapewnia kompleksową kurację dla każdego typu skóry. Jednocześnie odbudowuje i stymuluje procesy naprawcze oraz nawilża skórę. Skład kremu opiera się na kompozycji aktywnych składników, które przyspieszają proces odnowy komórkowej, poprawiają elastyczność skóry i intensywnie ją nawilżają.

Rezultatem jest gładka i miękka skóra. Zaleca się stosowanie preparatu co najmniej trzy razy w roku – w styczniu, aby oczyścić i odnowić skórę podrażnianą niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, wiosną, aby przywrócić ją do życia po zimie i przygotować na pierwsze słońce oraz we wrześniu, aby nawilżyć i zregenerować skórę narażoną na intensywne działanie promieni UV.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ