Krem z mocznikiem do codziennej pielęgnacji pięt



Mocznik to substancja od lat mająca swoje miejsce w przemyśle chemicznym, jednak dopiero od niedawna odkryto jego liczne właściwości kosmetyczne, które zrewolucjonizowały cały świat.

Krem z mocznikiem do pięt, twarzy czy ciała to już norma wśród wielu produktów do pielęgnacji skóry, stojących na półkach drogerii czy aptek, ponieważ producenci zdecydowali się go uwzględnić w składach dla poprawy ich działania. Jego stosowanie pozwala wyleczyć naprawdę długą listę objawów i wykwitów skórnych, w związku z czym zaczął być chętnie wybierany przez klientów.

 

Czy warto sięgnąć po krem z mocznikiem do pięt?

Osoby zmagające się z rozmaitymi schorzeniami skórnymi – AZS, ŁZS, płytkimi rankami, reakcjami alergicznymi czy rogowaceniem naskórka – muszą szczególnie uważać na to, czego używają w codziennej pielęgnacji, by nie pogorszyć obecnego stanu. Często znalezienie właściwego kremu, który będzie tolerowany przez skórę, może zająć sporo czasu oraz testów przeprowadzonych metodą prób i błędów. Jak pasuje tutaj mocznik?

Otóż ten związek chemiczny produkowany jest w ludzkim organizmie z przemiany białek i obecny jest także w skórze jako naturalny składnik nawilżający, powstrzymujący wodę przed ucieczką. Ze względu na umiejętność pochłaniania wody, idealnie sprawdza się w kosmetykach dla atopików oraz kobiet w okresie menopauzy. Krem z mocznikiem do pięt wykorzystywany jest głównie do zmiękczania zrogowaceń naskórka w tym obszarze, a także zapobiega ich ponownemu powstawaniu.

Dowiedz się na: http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-z-mocznikiem-do-popekajacych-piet-extra/Dzięki działaniu dwufazowemu, po pozbyciu się zgrubiałej skóry, odpowiednio nawilża leczone miejsca, chroniąc przed mikropęknięciami i przesuszaniem. Działanie mocznika zostaje spotęgowane, jeśli do kosmetyku zostaną dodane składniki złuszczające czy wygładzające.



Co decyduje o efektywności kremu z mocznikiem do pięt?

Procentowa ilość mocznika w składzie danego kosmetyku ma mniejsze znaczenie w leczeniu problemów skórnych niż jego stężenie. W nadmiarze, mocznik jest toksyczny i szkodliwy dla zdrowia, jednak w kosmetyce używa się dokładnie wymierzonych kropli, które decydują o sile oddziaływania substancji.

W kremie z mocznikiem do pięt zazwyczaj jest to wartość wynosząca 3-10% stężenia, aby prawidłowo zmiękczyć i nawilżyć skórę. Jest to o tyle istotne, że pięty narażone są na głębokie pęknięcia i pojawianie się martwego naskórka, który hamuje dostawanie się składników odżywczych do głębszych warstw skóry

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ