Jak dobrać właściwy kolor pasemek blond, by przeprowadzić skuteczną koloryzację w domu?



Pasemka na włosach to trend w koloryzacji, który pojawił się “na salonach” kilkanaście lat temu i do tej pory cieszy się dużą popularnością. Oczywiście, od lat 90-tych pasemka blond przeszły wiele transformacji, przechodząc od żółtych i widocznych pasm na blond włosach, przez delikatne refleksy również na ciemnych włosach, aż po styl ombre czy babylights.

Dziś zdecydowanie stawia się na naturalny wygląd pasemek, który ma stanowić tylko dopełnienie właściwej fryzury. Jak jednak dobrać właściwy kolor pasemek do swoich włosów, by zapewnić sobie profesjonalny efekt koloryzacji? I jaka farba do włosów pomoże nam uzyskać pożądany rezultat?

 

Blond pasemka na ciemnych i jasnych włosach

Efekt koloryzacji z pasemkami może spełnić nasze oczekiwania tylko wtedy, gdy ich odcień odpowiednio dopasujemy do głównego koloru naszych włosów. Bardzo ważne jest to, by różnica między dwoma różnymi kolorami nie była zanadto wyraźna, lecz stanowiła delikatne przejście między dwoma lub nawet trzema odcieniami.

Pasemka na włosach powinny być zatem o 1-2 tony jaśniejsze lub ciemniejsze od podstawowego koloru naszych włosów. Pod uwagę musimy również wziąć tonację kolorystyczną naszych włosów. Jeśli więc posiadamy włosy w kolorze ciemnego blondu, pasemka powinny mieć odcień nieco jaśniejszego blondu lub brązu w chłodnej tonacji kolorystycznej, zaś ciepły miodowy blond najlepiej łączyć ze złocistymi i słonecznymi pasemkami.

Wybierz odpowiednią grubość pasemek

Przed wyborem konkretnej farby do włosów dla pasemek, na początku warto zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy po koloryzacji. Trendy wyraźnie stawiają na delikatne, cienkie i nieznacznie wyróżniające się pasemka na włosach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by koloryzacji poddać również grube pasma włosów, które będą idealnie współgrały z długimi i lekko pofalowanymi włosami.



Jak dobrać odpowiedni kolor pasemek do swoich włosów?

  • Pasemka blond idealnie sprawdzą się przy włosach jasnobrązowych lub ciemnych blond.
  • Bardzo jasne blondynki, które chcą nieco przyciemnić włosy i nadać twarzy wyraźniejszych rysów, mogą natomiast wybrać pasemka w jasnobrązowym kolorze.
  • Na ciemnych i brązowych włosach bardzo ładnie będą wyglądały pasemka w kolorze karmelu lub czerwieni. Na takie odcienie pasemek w szczególności powinny zdecydować się naturalne brunetki, u których kolory te dodatkowo podkreślą wyraźne rysy twarzy.
  • Przy czarnych włosach najlepiej sprawdzą się pasemka w kolorze brązowym – mniej więcej o 2-3 tony jaśniejsze od wyjściowego koloru włosów. W tym przypadku można również zaryzykować pasemka w odcieniu orzechowym.
  • Jeśli naturalnie posiadamy włosy w rudym kolorze, możemy wybierać pasemka w czerwonym kolorze, by dodatkowo podkreślić swoją urodę lub w kolorze brązowym, by nieco złagodzić efekt rudości.

Pasemka w domu – jaką farbę wybrać?

Decydując się na samodzielne wykonanie pasemek w domu, musimy przede wszystkim skupić na wyborze odpowiedniego środka do koloryzacji włosów. Jeżeli przy pomocy pasemek mamy zamiar nieco rozjaśnić swoje włosy np. czarne włosy i jasnobrązowe pasemka, może okazać się niezbędna będzie pomoc delikatnego rozjaśniacza. Jednak przy standardowej koloryzacji, zmieniającej kolorów naszych włosów o 1-2 tony, wystarczy odpowiednio dobrana farba do włosów.

W drogerii warto przede wszystkim zwrócić uwagę na farby do pasemek blond L’Oréal Paris, które zostały przeznaczone dla włosów w konkretnym odcieniu, dzięki czemu łatwiej będzie nam uzyskać odpowiedni efekt koloryzacji. Bardzo ważne, by w przypadku domowego farbowania włosów trzymać się wskazówek podanych na opakowaniu farby do włosów oraz zapewnić sobie pomoc innej osoby, która pomoże równomiernie rozłożyć środek do koloryzacji na całej powierzchni włosów.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ