Sposób na wrastajace włoski po depilacji.



Wrastające włoski po depilacji to koszmar dla większości  kobiet. Włoski po depilacji, wrastały i będą wrastac niezaleznie od tego  na jaką metodę depilacji się zdecydujemy.Wyjątkiem jest depilacja metodą laserową. Możemy jednak ograniczyc do minimum wrastanie włosków stosując tzw. „metody standartowe”, czyli depilacja woskiem, golenie, depilacja za pomocą kremów do depilacji.

Stosując metody tradycyjne depilacji, zapewne każda z nas a przynajmniej większośc zetkneła się zproblemem wrastania wlosków. Wrastające włoski nie tylko wyglądają bardzo nie setetycznie ale też powodują powstawanie czerwonych krostek i pojawia się przy tym towarzyszący ból. Głównymi okolicami narażonymi na tę dolegliwośc są okolice bikini.



modanaurode.pl  - jak depilowac miejsca podatne na wrastanie wloskow

Przeciwdziałac możemy na różny sposób. Stosując przed i po depilacji różnego rodzaju kremów do pielęgnacji okolic depilowanych. Kremy oraz środki dostępne teraz na rynku mają w swoim składzie substancje które zpobiegają wrastaniu włosków. Jedna z takich substancji jest chociażby Mocznik (kilknij i zobacz własciwości mocznika), dzięki swoim właściwością jakie posiada, jest substancja która bardzo silnie nawilża skóre.

Dzięki mocno nawilżonej skórze, staje się ona bardzo elastyczna i bardzo mięka. Tak delikatna skóra ułatwia “przebijanie” się odrastającym włoskom na powierzchnię, a co z kolei eliminuje w znacznym stopniu efekt wrastania włosków. Dlatego kupując środki-kremy do i po depilacji zwrócmy uwagę na zawartośc tego składnika w produkcie. Stosujmy także peelingi, złuszczają one bowiem stary naskórek, co tez daje efekt deliktanej skóry. Stosujmy maseczki kosmetyczne, podobnie jak peelingi złuszczaja stara warstwę naskórka co tez powoduje iz nasza skóra staje sie bardziej delikatna.

Najbardziej i odradzaną metodą usuwania zbędnego owłosienie jest metoda golenia zwykłą maszynką. Szczególnie dla osób podatnych na wrastanie włosków. Takie osoby przede wszytskim powinny zwrócic uwagę jakich maszynek używają, a najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowicie zrezygnowac z tej metody.

Peelingi w celu zmiękczania naskórka:

W celu zmiekczania naskórka przed depilacją, stosuj peelingi, szorstką rekawicą, Takie zabiegi powtarzaj co dwa dni. Najlepiej byłoby gdybyś do peelingów uzywała maści z zawartością już wcześniej wspomnianego MOCZNIKA. Zmiękcza on bowiem bardzo skutecznie skórę, która staje się bardziej delikatniejsza i gładsza.

modanaurode.pl  -  mocznik i jego wlasciwosci

Mocznik to naturalna substancja uboczna przemiany białek w naszym organizmie. Mocznik wydalany jest z naszego organizmu wraz z moczem oraz potem. Mocznik to  jeden z głównych składników naturalnego czynnika nawilżającego naszą skórę, który odpowiedzialny jest  za nawodnienie warstwy rogowej naskórka. Mocznik jest bezbarwny i przybiera kształ  bezwonnych kryształków, które ulegaja rozpuszczeniu  w wodzie jak i alkoholu. Niedobory mocznika w naszym organizmie, powodują objawy swędzenia i łuszczenia sie skóry.

Mocznik o stężeniu do 10% w dużym stopniu regenerację skóry. Stosowanie preparatów-kosmetyków o takiej zawartości mocznika w swoim składzie powoduje iz nasza skóra staje sie  miękka, gładka oraz dobrze nawilżona. Dzięki zmiękczającym właściwością mocznika zmiękcza on naszą  skórę oraz, zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej naskórka, a co za tym idzie zwiększa i ułatwia wnikanie składników aktywnych w  głębsze warstwy skóry.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ