Rozpraw się z przebarwieniami! Laser na przebarwienia!



Przebarwienia to problem około 30% kobiet po 30. roku życia i około 90% w wieku 50+. Medycyna estetyczna coraz częściej wykorzystuje w terapii depigmentacyjnej technologie laserowe. Powód jest prosty – są bezpieczne i skuteczne. Które będą najlepsze?

 

Cosmelan, Dermamelan, czy peelingi chemiczne należą do standardowych metod leczenia przebarwień. Lekarze coraz częściej proponują skorzystanie z bardziej zaawansowanych zabiegów depigmentacyjnych.

– W zależności od wskazań specjalista może wybrać jeden z szerokiego panelu zabiegów laserowych – powód jest prosty to bezpieczna i niezawodna metoda, która jest zarazem najmniejszym obciążeniem dla pacjenta – nie wyklucza go z życia codziennego. Również sami zainteresowani wiedzą o laserach coraz więcej – częściej o nie pytają i chętniej z nich korzystają – mówi Ewa Ziarkowska, kierownik Dermamed we Wrocławiu.

 

Nie tylko wakacyjne pamiątki

Przebarwienia dają o sobie znać zwłaszcza pod koniec lata, ponieważ pojawiają się na skutek kontaktu skóry z promieniami ultrafioletowymi. Najgroźniejsze są nieodczuwalne na skórze, a przenikające do jej głębokich warstw promienie UVA – nie tylko powodują zaburzenia pigmentacji, ale również przyspieszają proces fotostarzenia i mogą wywołać raka.

Powstawaniu plam posłonecznych sprzyjają również: zaburzenia poziomu hormonów, zastępcza terapia hormonalna, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, ciąża, stosowanie niektórych kosmetyków (z retinolem, kwasami AHA) i leków (np. antybiotyki).

– Na przebarwienia skarży się ponad 35% kobiet po trzydziestym roku życia i aż 90% pań po pięćdziesiątce. Dzisiejsza medycyna nie jest bezsilna. Kluczowa jest jednak szybka konsultacja z lekarzem, która pozwoli zdiagnozować przyczynę i odpowiednio dobrać indywidualne leczenie  dodaje Ewa Ziarkowska z Dermamed. Które rozwiązania są najskuteczniejsze?

 

Światło zaszkodziło, światło pomoże

Przełomową technologią w usuwaniu przebarwień jest laser Nordlys. Nazwa urządzenia oznacza ,,północną zorzę polarną” i nawiązuje do terapeutycznych właściwości światła. Metoda wykorzystuje technologię selektywnego pasma, która pozwala na wyeliminowanie niebezpiecznych długości fali świetlnej, tym samym dopuszczając tylko te, które korzystnie wpływają na efekt zabiegu.

Czas wysłania impulsu jest krótszy, niż jedna milisekunda, co dodatkowo podnosi skuteczność zabiegu – w jego przypadku można działać precyzyjniej niż w przypadku tradycyjnych laserów. Pozwala poddawać zabiegom zmiany, których leczenie nie było wcześniej możliwe.

– Metoda cechuje się wyjątkową skutecznością i wysokim bezpieczeństwem. Redukuje przebarwienia, ale również przywraca skórze młody wygląd. Nordlys może być stosowany w różnych obszarach zabiegowych: na twarz, dekolt, dłonie – mówi Dorota Kliszewska, szkoleniowiec technik laserowych w Dermamed we Wrocławiu.



Amerykański hit w Polsce

Jedną z najpopularniejszych kuracji w Stanach Zjednoczonych jest FotoFacial. Od niedawna można z niej korzystać również nad Wisłą. Jej podstawową zaletą jest nie tylko likwidowanie przebarwień, ale również fotoodmładzanie skóry.

Laser eMax w procedurze Fotofacial wykorzystuje podczas zabiegu dwa różne rodzaje energii: światło podobne do tego, które emituje IPL podczas zabiegu fotoodmładzania i prąd RF (radiofrekwencję).

Takie połączenie powoduje likwidację przebarwień, usunięcie zmian naczyniowych np. zaczerwienia skóry oraz kontrolowaną reakcję podgrzania włókien kolagenu w skórze co skutkuje ich obkurczeniem co prowadzi do poprawy jędrności i napięcia skóry.

Dodatkowo metoda zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów skóry indukowanych promieniami słonecznymi. Dodatkowym atutem jest czujnik temperatury wbudowany we wszystkich aplikatorach urządzenia co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo zabiegu.

 Metoda działa kompleksowo, a przy tym skutecznie i bezpiecznie. Powrót do normalnego trybu życia jest natychmiastowy. Efekt – widoczny bezpośrednio po zabiegu, dodatkowo – wraz z produkcją nowych włókien w skórze – nasila się z czasem – mówi Dorota Kliszewska.

Dogłębna walka

W przypadku przebarwień skóry, lekarz każdorazowo indywidualnie ocenia problem i zaleca odpowiednie rozwiązanie. W zależności od wskazań, w niektórych rodzajach  przebarwień korzystne jest zastosowanie lasera frakcyjnego Renas: – Tego typu lasery nie działają na całą powierzchnię skóry, tylko na wybrany obszar. Dzięki temu, przy głębokim działaniu, proces gojenia przebiega szybko – wyjaśnia ekspert.

Dzięki odpowiednio dobranej sile światła, na skórze powstają miliony mikroskopijnych stref przegrzanych komórek, które w ciągu kilku dni ulegają złuszczeniu. Jednocześnie na skutek pobudzenia procesów naprawczych dochodzi do stymulacji nowego kolagenu – wraca napięcie i elastyczność, skóra zostaje rozjaśniona a jej koloryt wyrównany. Ponadto skóra zostaje wygładzona (redukcja porów, nierówności).

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ