Piersi – jak wydobyć ich piękno?



Dla wielu kobiet posiadających piersi asymetryczne, z niedorozwojem czy po mastektomii zabieg korekty, wymodelowania i powiększenia biustu okazuje się być decyzją, która potrafi zmienić ich życie, dodać pewności siebie i uwierzyć w swoją kobiecość.

O „problematycznych” piersiach rozmawiamy z dr n. med. Andrzejem Krajewskim, specjalistą w zakresie chirurgii plastycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

 

Dlaczego kobiety decydują się na zmianę wyglądu swoich piersi?

Najczęstszym powodem, dla którego pacjentka zgłasza się do chirurga plastyka jest wygląd biustu. Różnorodność zapotrzebowania na korektę piersi jest duża. Generalnie przyczyną decyzji o korekcie jest chęć zmiany rozmiaru. Pacjentki chcą powiększyć biust średnio o dwa rozmiary.

Równie częstym zabiegiem jest korekta piersi polegająca na ich podniesieniu – plastyce oraz przywróceniu ich jędrności. Do tego zabiegu zgłaszają się pacjentki, które utraciły jędrność i kształt piersi po porodzie i karmieniu. Oczywiście zgłaszają się także kobiety z deformacją piersi, asymetrią, wadami rozwojowymi, a także kobiety po przebytej mastektomii.

 

Czy często pacjentki z takimi „problematycznymi” piersiami zgłaszają się do Kliniki?

Estetyczny problem piersi to nie tylko problem związany z ich małym rozmiarem. Bardzo często zgłaszają się do nas pacjentki, które chciałyby zmienić wygląd piersi w zakresie ich kształtu. Piersi asymetryczne, z niedorozwojem, opadające są bardzo częstym problemem, z którym zmaga się kobieta niezależnie od wieku i doświadczeń macierzyństwa.

Takie piersi są dużym wyzwaniem dla chirurga plastyka, gdyż oprócz doświadczenia i wiedzy, powinien posiadać także wyobraźnię. Na tej płaszczyźnie ważne jest ustalenie oczekiwań pacjentki z możliwościami chirurgicznymi. Omówienie zakresu operacji, blizn, planowanego kształtu piersi oraz ich rozmiar.

 

Jakie metody powiększenia piersi rekomenduje Pan Doktor?

Metod powiększania piersi jest kilka. Biust można powiększyć m.in. za pomocą implantów, a także poprzez wykorzystanie własnego tłuszczu pacjentki. Natomiast najbardziej popularną z nich jest wszczepienie silikonowych implantów piersiowych. Panie, które zdecydowały się na korektę piersi dającą jedynie tymczasowy efekt, wracają do Kliniki i decydują się na zastosowanie metody dającej trwały rezultat.

W związku z tym, dla celów estetycznych, zdecydowanie rekomenduję pacjentkom zabieg z wykorzystaniem implantów. Zwłaszcza, że w naszej Klinice korzystamy wyłącznie z implantów najwyższej jakości, rekomendowanych i certyfikowanych, po przebytych badaniach klinicznych.

 

Jakie są zalety implantów?

Oprócz tego, że są one zbliżone kształtem do bardzo naturalnego, łezkowatego wyglądu kobiecych piersi, dodatkowo dzięki różnym modelom można bardzo precyzyjnie dobrać kształt i rozmiar do potrzeb każdej pacjentki. Zabieg z wykorzystaniem implantów rekomenduję także ze względu na bezpieczeństwo i trwałość metody. Pacjentki, które posiadają implanty bez problemów mogą być poddawane diagnostyce piersi, która w żaden sposób nie jest zakłócona.




Czy w każdym przypadku korekta piersi wiąże się z wszczepieniem implantów?

Nie każda pacjentka wymaga wszczepienia implantów. Czasami potrzebne jest wymodelowanie piersi w celu zmiany ich położenia i kształtu. Przy znacznej asymetrii piersi stosuje się techniki łączone. Często jedna pierś podlega modelowaniu w zakresie gruczołu, a druga pierś z powodu braku gruczołu jest powiększana – najczęściej implantem. Odrębne zagadnienie to piersi gigantyczne, z przerostem gruczołu – te poddawane są redukcji.

medycyna estetyczna zabieg powiekszania piersi piersi przed i po

Jak z Pana perspektywy zmienia się życie pacjentek po operacji?

Bardzo często pacjentki dzielą się swoimi odczuciami, wyrażając jak pozytywnie zmienia się ich życie po operacji. Piersi są bardzo istotnym atrybutem kobiecości. Priorytetem oczywiście jest ich zdrowie, ale równie ważne jest ich piękno, które dodaje kobietom pewności siebie, seksualności. Są ozdobą każdego kobiecego ciała.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ