Pielęgnacja stóp zimą



Gehwol – pielęgnacja stóp zimą

Zimą stopy narażone są na wiele niekorzystnych czynników, szczególnie na niską temperaturę oraz wilgoć. Dlatego też wymagają w tym czasie szczególnej ochrony i pielęgnacji. Należy pamiętać zarówno o odpowiednim, ciepłym i nieprzemakalnym obuwiu, jak i o codziennych zabiegach, które pomogą w utrzymaniu ich w dobrej kondycji, aż do wiosny.

Najbardziej niekorzystnym czynnikiem wpływającym na kondycję stóp są niskie temperatury. Wywołują uczucie zimna, a także wpływają na pojawienie się suchości, pękanie oraz nadmierne rogowacenie naskórka. Ważnym elementem pielęgnacji stóp jest także niedopuszczanie do ich przemoczenia, potęguje to bowiem ich marznięcie oraz wpływa na rozwój grzybów i bakterii.

Stopą należy zatem zapewnić nie tylko wygodę, ale również ochronę przed wilgocią oraz właściwą cyrkulację powietrza przez noszenie odpowiedniego do pogody obuwia. Przebywając wewnątrz, na przykład w pracy, także powinniśmy dostosować rodzaj butów do temperatury. Aby nie doszło do przegrzania, a następnie przepocenia stóp warto po wejściu do biura zmieniać obuwie na lżejsze.

Okres, kiedy chodzimy w pełnych butach warto wykorzystać na zabiegi w specjalistycznych gabinetach pielęgnacji. To dobry czas na przykład na to, aby poddać się korekcji wrastającej płytki paznokciowej czy terapii pękających pięt.



Szczególnie chronić swoje stopy powinny osoby kochające zimowe szaleństwa. Podczas jazdy na nartach czy snowboardzie są bowiem one narażone na odmrożenia, powstawanie pęcherzy, zranienia, a także pojawienie się grzybicy stóp.

Preparaty i zabiegi firmy Gehwol, które pomogą stopą przetrwać zimę i w dobrej kondycji doczekać do wiosny:

  • GEHWOL FUSSKREM – codziennie stosowanie preparatu zapobiega pieczeniu i poceniu się stóp, a także powstawaniu ran czy pęcherzy. Krem poprawia ukrwienie skóry, zapobiega rogowaceniu naskórka i grzybicy. Wspiera proces gojenia ran i pęcherzy. Zimą zalecany jest dla narciarzy. Zawiera lanolinę, naturalne olejki eteryczne z rozmarynu, tymianku, lawendy i eukaliptusa.
  • GEHWOL EXTRA – uniwersalny kosmetyk składający się z chroniącej skórę mieszaniny specjalnych tłuszczów oraz naturalnych olejków: eukaliptusowego, rozmarynowego, lawendowego i tymiankowego. Zawiera również lanolinę. Stosuje się go przy uczuciu zmęczenia stóp, w odmrożeniach, nadmiernej potliwości, a także przy nadmiernym rogowaceniu naskórka. Czyni wysuszoną skórę miękką i elastyczną. Zapobiega tworzeniu się modzeli. Preparat należy 1-2 razy dziennie wmasować w skórę stóp.
  • DOMOWY ZABIEG GEHWOL NA ZIMNE STOPY – pierwszą pomocą dla stóp zimą będzie GEHWOL FUSSKRAFT Koncentrat rozgrzewający do kąpieli stóp. Zawiera naturalne wyciągi z rozmarynu, papryki, witaminę E oraz witaminy z grupy B. Pobudza ukrwienie i daje przyjemne uczucie ciepła. Należy jedną miarkę płynu wlać do 3-4 litrów ciepłej wody(37-38°C) i włożyć stopy do takiej kąpieli na 7-10 minut, podczas kąpieli można wykonać gimnastykę stóp. Po dokładnym wysuszeniu stóp należy wmasować balsam rozgrzewający GEHWOL, w którego składzie znajdziemy paprykę, imbir, kamforę, lawendę i rozmaryn. Przeprowadzony zabieg pobudzi przepływ krwi i przywróci dobroczynne uczucie ciepła. Oprócz tego znajdujące się w balsamie rozgrzewającym: olejek z owoców awokado, wosk pszczeli, lanolina, aloes, mocznik i gliceryna nawilżą i natłuszczą suchą skórę sprawiają, że stanie się gładka i jedwabista..

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ