Odzyskaj blask – poszarzała cera nie musi być problemem



Szara i matowa cera sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Przyczyn tego problemu może być wiele, nie tylko nieodpowiednie nawilżenie skóry, ale także niezdrowy tryb życia. Paulina Słomczyńska, kosmetolog z PROFEMED Medycyna Estetyczna w Warszawie, podpowiada, jak przywrócić zdrowy i promienny wygląd.

Poszarzała cera jest problemem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, bez względu na wiek, i zwykle jest sygnałem, że skórze brakuje nawilżenia lub na jej wygląd negatywnie wpływają szkodliwe nawyki. Czasem przyczyny mogą być jednak poważniejsze. Jeśli skóra jest stale blada i szarawa, warto zbadać krew i wykluczyć ryzyko anemii, będącej często skutkiem nieodpowiedniej diety.

Co wpływa na wygląd skóry?

Problemy zdrowotne, brak odpowiedniej ilości snu, zła dieta, palenie papierosów i stres potrafią niekorzystnie wpłynąć na wygląd naszej cery. Poszarzała cera może również sygnalizować niedobór witaminy B6, miedzi lub żelaza  mówi Paulina Słomczyńska, kosmetolog z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Podstawą zdrowego trybu życia jest zrównoważona dieta, która w dużym stopniu wpływa na kondycję skóry, dlatego w codziennym żywieniu nie powinno zabraknąć składników takich jak:

  • β-karoten –nadający ładny i zdrowy odcień skórze (marchew, dynia, brzoskwinie)
  • selen – ułatwiający przyswajanie β-karotenu
  • tyrozyna – produkująca melaninę (nabiał i mięso)
  • żelazo – zapobiegające anemii (mięso, buraki, pietruszka)
  • witamina B6 – zapobiegająca zmianom zapalnym skóry (kasza gryczana, mięso)
  • miedź – wzmacniająca skórę (kakao, słonecznik, wątróbka)

Czego szukać w kosmetykach?

Zdrową dietę warto wspomóc codzienną pielęgnacją. Jeśli prowadzimy zdrowy tryb życia, a mimo to nasza skóra traci swój naturalny blask, powinniśmy zwrócić uwagę na jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie –podkreśla Paulina Słomczyńska. Do tego celu najlepiej sprawdzą się preparaty na bazie witaminy A, C, E i F. Warto wiedzieć, że w nocy nasza skóra potrzebuje większej dawki składników aktywnych, ponieważ wtedy zwiększa swoją zdolność do regeneracji.



Jakie zabiegi poprawią koloryt cery?

Oprócz pilnowania zdrowego trybu życia i odpowiedniego nawilżania, warto także regularnie przeprowadzać zabiegi kosmetyczne. Szara i ziemista skóra potrzebuje przede wszystkim złuszczania, które pomoże dotlenić komórki.

Aby przywrócić skórze blask i pozbyć się martwego naskórka, dobrze wykonać serię zabiegów z kwasami lub retinolem. Trzeba jednak pamiętać, że silnie złuszczające zabiegi nie są zalecane w okresie dużego nasłonecznienia, bo mogą powodować występowanie przebarwień – podkreśla ekspertka PROFEMED.

-Świetnym rozwiązaniem będzie bankietowy zabieg dyfuzji tlenowej Oxy Pro Age, gdzie czystym tlenem wprowadzane są aktywne substancje z nanoskładnikami dostosowane do potrzeb skóry. Poprawia to mikrokrążenie, dotlenia i mocno odżywia. Nie należy też zapominać o odpowiednim odżywieniu skóry. Najlepiej sprawdzą się bogate zabiegi pielęgnacyjne na bazie witamin, peptydów i lipidów wzbogacone o masaż twarzy.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ